pierwsze kopniaczki...:)

Zaczęty przez jusia, 26 Maj 2008, 11:58:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: aniak1211 w 27 Maj 2008, 14:09:09
zuzia
to jest trojwymiarowe,na ktorym tak ladnie widac dzidzie,
na zwyklym zdjeciu nie jest az tak wyraznie,
chociaz ja mialam wyrazne :)

a czym się ono od 3D różni?  :-[

aniak1211

hmmm
to chyba to samo,nie wiem ???

aniak1211

Cytat: foszek w 27 Maj 2008, 13:07:00
Kamu to jest USG 3D ??
Ile kosztowalo??
Przeslicznie widac wszystko....
Mnie molestuja zeby zrobic USG 4D, ale jakos szkoda mi  160 €

Chyba troche taniej w polsce,ale nie jestem pewna.
Moja kuzynka ma za darmo jak chodzi do lekarza prywatnie a on ma to USG.
Tez bardzo chcialam ale za drogo bylo dla mnie.

mika

znalazłam na ten temat coś takiego
Podstawą wszystkich badań USG jest obraz dwuwymiarowy pokazujący przekrój przez poszczególne płaszczyzny badanego obiektu. Badanie trójwymiarowe (3D) daje ponadto obraz przestrzenny. USG 4D oznacza możliwość oglądania trójwymiarowego obrazu w ruchu. Widzimy więc malucha jak w czarno-białej telewizji o bardzo słabej jakości. Dla rodziców nawet tak niedoskonały obraz jest zachwycający, lekarzom zaś pomaga w rozpoznaniu niektórych wad rozwojowych. Można więc zrobić takie badanie jako uzupełnienie zwykłego USG.

wygląda na to że 3d to obraz trójwymiarowy a 4d dodatkowo w ruchu - taki film

zuzia

Cytat: mika9983 w 27 Maj 2008, 14:23:23
wygląda na to że 3d to obraz trójwymiarowy a 4d dodatkowo w ruchu - taki film

wow  :o

mika

zarąbiste nie ??? widziałam taki filmik z bliźniakami w roli głównej bosko to wyglądało.. Amelka miała od małego parcie na szkło, gwiazda jak się patrzy :D

kamu2

Foszek tam gdzie chodzę na badania mają ten sprzęt i zwykłe usg robi mi na tym a w sumie może zrobić mi zdjęcia bo tylko przełączyć musi na tą opcje 3d,ale ogólnie to 3d kosztuje 250 zł.To zdjęcie zrobiła nam przez przypadek,bo mieli 2 godziny opóźnienia w przyjmowaniu pacjentów ja byłam wkurzona o to,bo straciłam ważne spotkanie przez to,no i moja pani doktor na pocieszenie zrobiła mi to zdjęcie.
Ale jak faktycznie byliśmy na tym 3d/4d to nie było widać buzi bo cały czas nam się chował i wtedy to 250 zł w sumie wydaliśmy tak sobie.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jusia

czy to normalne, zeby dziecko tak kopalo, ze czlowiek budzi sie w nocy (a ja mam mocny sen) i kopalo tak bolesnie, ze az Ci sie czasem slabo robi? mam wrazenie, ze moj brzuch jest dla mojego malucha za maly, jak chce sie obrocic to tak napierdziela, ze autentycznie boli (a nie jestem specjalnie wrazliwa na bol), cholera, moze trzeba isc z tym do lekarza?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zosia2007

Cytat: jusia79 w 14 Sie 2008, 11:47:57
czy to normalne, zeby dziecko tak kopalo, ze czlowiek budzi sie w nocy (a ja mam mocny sen) i kopalo tak bolesnie, ze az Ci sie czasem slabo robi? mam wrazenie, ze moj brzuch jest dla mojego malucha za maly, jak chce sie obrocic to tak napierdziela, ze autentycznie boli (a nie jestem specjalnie wrazliwa na bol), cholera, moze trzeba isc z tym do lekarza?

olimpiada w Pekinie trwa to wczuło sie w rolę :)

foszek

Cytat: jusia79 w 14 Sie 2008, 11:47:57
czy to normalne, zeby dziecko tak kopalo, ze czlowiek budzi sie w nocy (a ja mam mocny sen) i kopalo tak bolesnie, ze az Ci sie czasem slabo robi? mam wrazenie, ze moj brzuch jest dla mojego malucha za maly, jak chce sie obrocic to tak napierdziela, ze autentycznie boli (a nie jestem specjalnie wrazliwa na bol), cholera, moze trzeba isc z tym do lekarza?
Chyba tak, mnie tez zaczyna budzic, najfajniejsze bylo jak sie obracal glowka na dol, wtedy to dopiero sie rozpychal.
Pamietacie moj wczesniejszy awatarek, ten z odbita nozka? Dzisiaj maluch jak mnie piastkowal to widzialam przez moment jego piastke odbita na moim brzuszku, niestety zanim maz dolecial z aparatem to nic juz nie bylo widac :(

eva_luna

Cytat: foszek w 14 Sie 2008, 13:01:19
Cytat: jusia79 w 14 Sie 2008, 11:47:57
czy to normalne, zeby dziecko tak kopalo, ze czlowiek budzi sie w nocy (a ja mam mocny sen) i kopalo tak bolesnie, ze az Ci sie czasem slabo robi? mam wrazenie, ze moj brzuch jest dla mojego malucha za maly, jak chce sie obrocic to tak napierdziela, ze autentycznie boli (a nie jestem specjalnie wrazliwa na bol), cholera, moze trzeba isc z tym do lekarza?
Chyba tak, mnie tez zaczyna budzic, najfajniejsze bylo jak sie obracal glowka na dol, wtedy to dopiero sie rozpychal.
Pamietacie moj wczesniejszy awatarek, ten z odbita nozka? Dzisiaj maluch jak mnie piastkowal to widzialam przez moment jego piastke odbita na moim brzuszku, niestety zanim maz dolecial z aparatem to nic juz nie bylo widac :(

wow :D ja narazie czuje kopniaczki, ale sa przyjemne i dosc delikatne. Czasem zdarza sie mocniejsze uderzenie. Najsmieszniejsze uczucie jest jak jest pelen pecherz i mala zechce tam trafic....

a propos mocnych kopniakow, to podobno temperament i nie jest to powod do niepokoju, niektore dziabagi tak maja :D :D

nionczka

Moja kopac chyba nie kopie. Moze ma za krotkie nogi jak mamusia? Ale rusza sie caly czas w nocy i po jedzeniu. lubie to, ale czasami sie przez nia nie wysypiam (jak jej sie zbierze na tance i sporty wodne w srodku nocy).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

hehehe, ja w nocy nie czuje. Ale po jedzeniu reakcja jest natychmiastowa! No i regularnie ok 23 sa kopniaki na dobranoc a potem to juz nie czuje do rana....

foszek

Cytat: eva_luna w 14 Sie 2008, 13:31:36
hehehe, ja w nocy nie czuje. Ale po jedzeniu reakcja jest natychmiastowa! No i regularnie ok 23 sa kopniaki na dobranoc a potem to juz nie czuje do rana....
To calkiem jak u mnie :)
Najgosze dla mnie jest wstawanie w nocy do WC, na szczescie rzadko musze, z reguly nie wiecej niz raz w noocy.
Cytat: eva_luna w 14 Sie 2008, 13:22:20
Najsmieszniejsze uczucie jest jak jest pelen pecherz i mala zechce tam trafic....
Mi sie nie podobalo jak skopal mi pelen zoladek, od tamtego czasu nauczylam sie za bardzo nie objadac.

vobi

Kurcze, wczoraj po raz pierwszy kopniak mojego malucha byl ...widoczny przez brzuch :hihi:... Leze sobie w wannie, patrze z lekkim zdziwieniem na moj brzuchol (jakos ciagle mam wrazenie ze to nie moj brzuch, tylko jakis doklejony element...), czulam ruchy ale tak... od wewnatrz, nagle patrze a tu sie brzuch rusza, za pare sekund znowu...  :ag: Hehe, maly kosmita probuje nawiazac kontakt  lol

brawurka

bardzo mozliwe ze ruchy w brzuchu swiadcza o temperamencie, maja jest przykładem. okładała mnie równo, a teraz śmiga na czworaka, że ja nie nadązam

marax

najwiesza aktywnosc ruchowa dziecka przypada wedlug badan na godziny 23-1.00:):)

vobi

Mnie (na razie przynajmniej) w nocy ruchy nie budza, nie wiem czy sa wtedy na tyle slabe czy ja tak mocno spie ;) Ale wystarczy ze na jakies 10 minut sie poloze czy naet usiade spokojnie, to zaraz sie zaczyna. Przy czym najczesciej sa to jednak dosc delikatne ruchy, ten "ruszajacy sie brzuch" o ktorym wczesniej pisalam zdarzyl mi sie tylko raz, chyba dlatego tak sie przejelam :D Z drugiej strony - normalnie raczej sie w swoj goly brzuch nie wgapiam, wiec moze nie jestem swiadoma ruchow sejsmicznych  :hihi:

gioseppe

#68
Cytat: maraxela w 16 Sie 2008, 14:39:59
najwiesza aktywnosc ruchowa dziecka przypada wedlug badan na godziny 23-1.00:):)

a moja wredota ciagnie mnie za pepek ze az mnie skreca :P
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

kamelia04.08.2007

moja sie już rusza od ponad tygodnia. Obecnie - 22 tc.

Nie jest to łaskotanie czy inne cudowne babelki, tylko wpycha mi sie pod żebra, albo mi przywali tak jakby sie rozpychała łokciami, kiedys sie tak poruszyła, ze miałam wrażenie, ze mnie trzepneła najpierw z kolana, a za sekundę z łokcia.

Mój maz jeszcze tych ruchów nie czuje, ale ja bardzo konkretnie. No raz poczuł uderzenie.

legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

ishka82

Odkopałam wątek, bo byłam ciekawa kiedy poczułyście pierwsze ruchy ;) Widzę, ze jeszcze długo muszę czekać ;D

giga

Cytat: ishka82 w 28 Sie 2009, 09:31:24
Odkopałam wątek, bo byłam ciekawa kiedy poczułyście pierwsze ruchy ;) Widzę, ze jeszcze długo muszę czekać ;D
Przyznam się, że myślałam o Tobie tak " ciekawe kiedy A. poczuje pierwsze ruchy?
Nie czytałam całego wątku, ale powiem Ci, że jest to najwspanialsze uczucie, jak poczujesz pierwsze ruchy,u mnie to ,poczułam jakby puknięcie dołem brzucha i to może być po prawej lub lewej stronie. Z czasem ruchy stały się silniejsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

ishka82
Ja pod koniec 4 miesiaca poczulam pierwsze wyrazne kopniaki :)
pamietam ze to bylo w Boze Narodzenie,
akurat bylam u mamy i bylo nas pelno w domu,kuzynki,kuzyni ciotki...

aja

przyjemnie teraz  czyta się wasze wypowiedzi...

vobi

Cytat: ishka82 w 28 Sie 2009, 09:31:24
Odkopałam wątek, bo byłam ciekawa kiedy poczułyście pierwsze ruchy ;) Widzę, ze jeszcze długo muszę czekać ;D

ishka, moze nie tak dlugo, jak dobrze pamietam, "ksiazkowo" ruchy mozna czuc juz ok. 18-tego tygodnia :)