Pyszna sałatka z kapusty pekińskiej i kurczaka

Zaczęty przez madea, 19 Maj 2008, 07:30:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madea

1 średniej wielkosci kapusta pekińska
dwie piersi z kurczaka
puszka kukurydzy
majonez
curry, przyprawa do kurczaka, pieprz i sól

Kroimy piersi w kosteczke wrzucamy na patelnie smarzymy doprawiam curry, przyprawą do kurczaka i pieprzem. Odstawiamy aby ostygło. Kroimy kapuste pekinśka w dużą kostkę, dodajemy kurczaka, kukurydze i majonez (ale nie za dużo) i doprawiamy solą do smaku.

Przepis ten jest prosty ale efekt wyśmienity. Polecam!

wis

Dobra, właśnie dojadłam resztkę to wklejam przepis.
1 średniej wielkości kapusta pekińska
dwie piersi z kurczaka
puszka kukurydzy
kilka ogórków konserwowych
2 małe cebule
majonez
przyprawa do gyrosa (np. Kamis albo Prymat taką ma)

Kroimy piersi w kosteczkę, wrzucamy na patelnie smażymy z przyprawą do gyrosa. Odstawiamy aby ostygło. Wrzucamy do miski - przezroczystej bo inaczej nie ma efektu ! Na to wrzucamy drobniutko posiekaną cebulkę. Na to majonez - tak żeby przykrył cebulę. Na majonez - ogórki konserwowe pokrojone w drobną kostkę. Na ogórki - drobno pokrojona kapusta pekińska (połowa). Na kapustę - odsączona kukurydza. Na to - majonez (znów tak, aby przykrył kukurydzę). I na samą górę druga połowa pokrojonej kapusty pekińskiej. UWAGA ! Nie mieszamy tego, bo zepsujemy efekt :) Sałatka fajnie wygląda bo jest układana warstwami. Najlepiej zrobić ją przynajmniej godzinę przed podaniem bo wtedy składniki zdążą się przegryźć.
Przy nakładaniu i tak samo się przemiesza.
SMACZNEGO !
U mnie ta sałatka znika w mgnieniu oka...

marlen_ka

mniam, mniam pycha. ale jeśli chodzi o przyprawe do gyrosa to kamis ma zdecydowanie lepsza, ta z prymatu jakoś dziwnie pachnie.
ja wczoraj używałam tej z kamisa do przyprawiania kotletów schabowych i też jest super

wis

Cytat: marlen_ka w 21 Maj 2008, 11:36:25
mniam, mniam pycha. ale jeśli chodzi o przyprawe do gyrosa to kamis ma zdecydowanie lepsza, ta z prymatu jakoś dziwnie pachnie.
ja wczoraj używałam tej z kamisa do przyprawiania kotletów schabowych i też jest super

Wiem, ale u mnie ostatnio w Auchan z Kamisa nie mieli ;/ i wzięłam z Prymatu.

inspiracja

jak przyprawa do gyrosa, to tylko z KOTANYI , ewentualnie z Kamisa. Pryamt, Apetita i inne tego typu odpadają. 
Ja tez baaardzo często robię tą sałatkę, tylko zazwyczaj mięsko przygotowuję dzień wcześniej i wstawiam do lodówki. Czasem na szybciocha robiłam je tego samego dnia, ale aromat mówił sam za siebie ???  Poza tym zamiast cebulki dodaję posiekany por, na niego warstwa manojezu  :D  Potem ogórki konserwowe, które przykrywam warstwa keczupu. Na koniec kukurydza i kapucha pekińska (wcześniej wymieszana z sosem sałatkowym włoskim z Knorra).
Ze stołu zawsze znika, jako pierwsza   :P 

vobi

Cytat: inspiracja w 28 Maj 2008, 10:42:46
jak przyprawa do gyrosa, to tylko z KOTANYI , ewentualnie z Kamisa. Pryamt, Apetita i inne tego typu odpadają. 
to fakt, tak samo przyprawa Tzatziki z Prymatu to porazka, w smaku czuc tylko E-180, E-458 i E-490... bleeee...

sonja

Ja nie rozumiem w ogóle po co przyprawa do Tztzików, sam czosnek, sól, trochę pieprzu i ew mięta świetnie starcza:) Grecy tam nic więcej chyba nie dodają.

mayagaramond

Cytat: sonja w 28 Maj 2008, 14:20:01
Ja nie rozumiem w ogóle po co przyprawa do Tztzików, sam czosnek, sól, trochę pieprzu i ew mięta świetnie starcza:) Grecy tam nic więcej chyba nie dodają.

wlasnie, mowiac szczerze to ja prawie wcale nie kupuje gotowych przypraw, chyba ze sa tam tylko ziola/warzywka. Jesli wsrod skladnikow jest np. glutaminian sodu to nie kupuje. Nie mowiac juz o tym swinstwie jakim jest aspartam
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

my zawsze z wakacji przywiozimy różne mieszanki ziołowe:) najfajniejsza pamiątka. Np z włoch mamy specjalną mieszanką aglio olio e peperoncino z solą morską. Wystarczy rozgrzać oliwę, dodać łyżeczke przyprawy, na to ugotowany makaron i parmezan. Niebo w gębie w 15 min:)