maseczki i pielęgnacja skóry:)samodzielna:):):)

Zaczęty przez lenka27, 18 Maj 2008, 12:47:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lenka27

czy same w domu przygotowywujecie cośkolwiek na twarz, czy poddajecie się kosmetyczce profesjonalnej ??
ja właśnie zrobiłam sobie maseczkę, którą sama przygotowałam i jestem mile zaskoczona, gdyż moja skóra na buzi i dłoniach jest baaardzo gładka
kiedyś mła mama podowiedziała mi, że czasami witaminy lepiej zastosować na skórę bezpośrednio, niż dożołądkowo i tak co jakiś czas wsmarowywuje sobie na twarz witaminę a+e, tak mniej więcej 3 kapsułki na noc a rano buzia wygląda świetliście
a maseczka o której wspomniałam - 6 rutinoscorbinów rozkruszonych + odrobina wody + łyżeczka oliwki z oliwek, ja dodałam jeszcze 3 kapsułki witaminy e i to wszystko wymieszać ze zwykłym kremem nivea bądź wazeliną kosmetyczną i na twarz
ja posmarowałam sobie jeszcze dłonie, bałam się, że zostanę taka żółta, ale z pomocą ciepłej wody wsio zeszło, także polecam

a założyłam ten wątek by spytać czy macie może właśnie takie sprawdzone sposoby na poprawienie urody???
moja babcia zawsze spłukiwała włosy wodą z dodatkiem dużej ilości soku z cytryny, dzieki czemu lśniły ładniej niz po nie jednej odżywce
lenka

tiliam

Ja na włosy czasami kładłam sobie żóltko z miodem i sobiek z cytryny, a jak nie miałam pod ręką to i wymazana w majonezie (tak tak, takim jadalnym - wszak to też przecież żółtka) chodzę. Tak Julia Roberts w jednym filmie w tym majonezie paradowała na włosach:)

co do maseczek, to z braku czasu używam kupnych, chociaż sama kiedyś robiłam sobie na twarz ze zwykłej aspiryny (kwas), i super działało to na skórę.

do ciała to często w zeszłym roku robiłam peeling z kawy - bardzo przyjemne:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login