Wydrukowane menu

Zaczęty przez asko8, 16 Maj 2008, 21:19:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asko8

WItajcie,
W kreatywnym szale postanowilam wykonac sama nastepujace elementy dekoracyjne:
- zawieszki na wodke (projekt jeszcze nie jest gotowy, mam jedynie zarys)
- wizytowki na stoly ( projekt w trakcie opracowywania)
- oraz menu na stol

po obejrzeniu roznych propozycji w necie i galerii nowych zonek zdecydowalam sie ze duzo bardziej podoba mi sie wersja - zwiniety rulonik, przewiazany wstazeczka na talerzu/ ewentualnei przy nakryciu goscia. zainspirowaly mnie oczywisice forumki, bardzo podoba mi sie np ta wersja, ktora zalaczam (mam nadzieje, ze autorka wybaczy mi jej uzycie, ale zdjecie sciagnelam juz dawno temu i nawet nie pamietam czyje, ale pokornie przepraszam)
interesuje mnie jakie menu i czy (?) wy planujecie

a w szczegolnosci uklad graficzny tekstu na stronie
pozdrawiam
asko8

importerka2008

My będziemy mieć menu drukowane przy okazji - na stołach będą duże winietki (jedna na każdy stół, goście przy stole będą się usadzać wg własnego uznania), to będzie słożony arkusz A3. Z przodu będą wydrukowane nazwiska gości, a z tyłu menu. Stoły są raczej wąskie, więc nie chcieliśmy ich jeszcze dodatkowo zagracać rulonami, a takie rozwiązanie nie zajmie dodatkowo miejsca   :)

Majeczka

asko podobne rulony miala tez sierpniowa_julka, mi tez ten pomysl bardzo sie spodobal, dodatkowa zamiast naszych imion mam zamiar wspisac imona gosci, beda pelnily rowniez role winietek. a jak tam twoje szablony winietkowe??
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asko8

ja winietki palnuje osobno
nie mialam jeszcze czasu na projekt winietki
ale jak tylko cos wymysle
to sie pochwale;)

elve

Niezły pomysł z połączeniem winietek i menu, sporo papierów robi się na stole (pewnie jeszcze serwetki będą i ozdoby)

Jeśli chodzi o układ graficzny to prosto, niezbyt wyszukana czcionka. Albo komentarz z jajem do każdego dania (jeśli koncepcja wesela takie rzeczy zakłada)
Mały oftopik: dostałam właśnie zaproszenie na wesele wypisane tak wyszukaną czcionką, że gdyby nie to że znam nazwiska młodych i miejsce ślubu i wesela to w życiu bym się nie doczytała!

Majeczka

oj z tymi czcionkami to bywa nie wesolo, zdazylam sie nazloscic zanim wybralismy wlasciwa ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

My tez planujemy takie menu, i tez bedziemy je robic sami. Daltego mam do Was pytanie: czy w menu podajecie wylacznie liste potraw, czy tez drukujecie, co o ktorej bedzie podane do stolu?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: Anupka w 07 Lip 2008, 11:26:24
My tez planujemy takie menu, i tez bedziemy je robic sami. Daltego mam do Was pytanie: czy w menu podajecie wylacznie liste potraw, czy tez drukujecie, co o ktorej bedzie podane do stolu?

Ja miałam tylko listę potraw, a i tak okazała się nieaktualna podczas wesela, bo drukowałam w środę, a w czwartek chrzestny ustrzelił nam dzika i podarował go na wesele :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Nam zamek drukowal na swoim firmowym papierze otwierane dwustronne z naszymi imionami i data slubu. Ale ja wczesniej musialam mailem wyslac tlumaczenie nazw potraw na polski. To dopiero bylo wyzwanie! Bo czy wiecie co to jest zabnica??? :-)

Godzin nie mielismy, ale u nas po koktajlu na stojaco byla tylko kolacja tak od 22-24.30 z tortem a potem tance i bar. Wiec godziny nie potrzebne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: nionczka w 07 Lip 2008, 12:44:53
Bo czy wiecie co to jest zabnica??? :-)

To jakaś ryba! Wiem, bo oglądałam piekielną kuchnię Gordona Ramsey'a, i tam to podawali :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Ja też to oglądałam, ale nie wiem czemu ja zawsze słyszałam żarnica  :hammer: zamiast żabnica i byłam święcie przekonana, że to się tak nazywa. Dopiero teraz mnie oświeciłaś i aż w googlach sprawdziłam  :-[ człowiek się uczy przez całe życie  ;)

kamelia04.08.2007

my robilismy menu i winietki sami, na papierze wizytówkowym typu len, ale takim matowym, a nie błyszczacym czy satunowanym (bałam sie, ze drukarka nie wydrukuje).

Menu miały format A4 złozone na pół, na menu były wymienione dania gorace, tort oraz orientacyjna godzina podania (żeby wiedzieć jak rozłożyć siły). Na każdym stole były zimne przystawki, więc tego nie zamieszczliśmy na menu, bo przeciez każdy widział co jest.

Zabawa była przy tłumaczeniu tego z polskiego na francuski (przez niemiecki), więc chęc oszczedzenia sobie pracy była dodatkowym argumentem, by na menu umieścic tylko dania gorące roznoszone przez kelnerów.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane