Rabarbar absolutnie bossski :)

Zaczęty przez jo_miekka, 15 Maj 2008, 20:32:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Rabarbar. Kocham rabarbar.
A najbardziej w tej postaci. Zakochałam się w tym przepisie w zeszłym sezonie rabarbarowym.
Znalazłam go tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,62931067,62931067.html
Ale to pomysł Nigelli.



inkageo

Mniam :) Aż strach się bać, bo jak dorwę rabarbar to chyba spróbuję zrobić :)
Imagine there is no hate

jo_miekka

inkageo nie ma co się bać. To jest banalne. Banalniejsze niż ciastka, obiecuję :)

bozena.dp

rabarbar w ogródku jest, dziś kupiłam lody i śmietanę, więc jutro zrobię ten deser ;)
tylko, że nasz rabarbar jest zielony, a nie taki czerwony jak twój, ale myślę, że będzie ok ;)

bozena.dp

zrobiłam :)
bardzo dobre to ;) :)
zdjęć niestety nie zrobiłam, bo nie zdążyłam, hehe ;) :P

jusia

a ta tłusta śmietanka to jak tłusta ma być?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka


vobi

hmmm... rabarbar (tudziez jabajbaj, jak to u Laskowika bylo, pamietacie?) rozrasta sie na dzialce, moze zaryzykuje... Chociaz jak jo_miekka pisze ze to jest banalne, to jakos przez mgle katastrofe widze  >:(

aniak1211

Kurcze wlasnie wrocilam z zakupow i nie pomyslalam o rabarbarze,choc od dawna mam ochote na ciasto z rabarbarem.

Az slinka leci!!!
Musze kolezanke poprasic,napewno kupi mi rabarbar(nie w sklepie bo mega drogi,na markecie za grosze i swiezy dostane)

bozena.dp

vobi uwierz, że to jest banalne... skoro ja zrobiłam bez problemu i wszystkim smakowało... ;) ty też dasz radę :)

wrobelek0403

kupiłam rabarbar i zabieram sie za robote :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

wsadziłam do piekarnika, ale troche mi mało ciasta wyszło (robiłam z pół porcji). Ledwo przykryło rabarbar, mam nadzieje, ze wyjdzie, choc mam tendecje do spieprzenia nawet najprostrzego przepisu... ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

wrobelek0403 bo to nie ma przykrywać w całości, więc ok
no i jak wyszło, bo rozumiem, że juz zjedzone? :)

nionczka

Jak ja kocham rabarbar! Moze w sobote skocze do Francji i moze tam mi sie uda kupic. We Francji rabarbar znaja wiec a nóz widelec...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 27 Maj 2008, 19:45:33
wrobelek0403 bo to nie ma przykrywać w całości, więc ok
no i jak wyszło, bo rozumiem, że juz zjedzone? :)

wyszło absolutnie bosko   :thx: :thx: ale nastepnym razem dodam wiecej cukru, bo do tej pory czuje cierpkosc rabarbaru w ustach :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

ja ten rabarbar mam zamiar zrobic w sobote jak pojade do mamy na Dzien Matki ;) czy dla 6 głodomorow to trzeba z podwojnej porcji?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

wrobelek0403 no właśnie, bo to chyba zależy od rabarbaru, mi też raz wychodzi bardziej raz mniej słodkie, choć cukru daje zawsze tyle samo

jusia ja robię w dużej formie do tarty i wychodzi mi dla czterech osób po dwie porcje,a uwierz mi, ze to jest sporo (+lody)

vobi

Rany, udalo mi sie!!!  lol
Co prawda zmuszona bylam przeprowadzic mala modyfikacje... przed pojsciem na zakupy sprawdzalam czy mam cukier waniliowy, znalazlam mala torebeczke, ale jakos nie doczytalam ze on migdalowy, a nie waniliowy, a jak sie kapnelam to juz mi sie dylac do sklepu nie chcialo  :-[ Ale wiecie co - ten migdalowy zapach i posmak byl naprawde zajefajny! Tylko tenze bosski rabarbar trzeba zjesc od razu, nam troche zostalo na drugi dzien, i to juz zdecydowanie nie to samo.

jo_miekka


twinnie77

Jutro zmykam na targ i koniecznie kupię rabarbar, muszę tego spróbować :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

A oto i efekty:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Wyszło mega słodkie, ale pyszne :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Twiennie, jakie ładne! A jak Ci dużo tego na wierzch wyszło!
Jak już pisałam: trudno stwierdzić jaki jest rabarbar. czasem megakwasior, a czasem te 150 cukru to za dużo jednak...

twinnie77

Cytat: jo_miekka w 04 Cze 2008, 16:15:26
jak Ci dużo tego na wierzch wyszło!

To było pół porcji i małe naczynie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

a to mój "jabajbaj" - rzeczywiście bosssssski
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

sputnik_sweetheart

mmmmm, JO ! pycha pycha pycha pycha :) zdjęcia nie mam jak zmniejszyc, ale umieszczę później a teraz pałaszuję :) :) :)