Dziewczyny zaproponujcie dobre jedzonko na Panieński

Zaczęty przez kate.zet1, 21 Sie 2007, 08:39:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kate.zet1

Z przyczyn niezależnych ode mnie w tą sobotę robie panieński  :mrgreen: - napiszcie proszę jakieś fajne pomysły na sałatki, przystawki i przekąski - brak mi weny twórczej.... :oops:

zuzia

nieśmiertelna mozzarella z pomidorami i bazylią. Mogłabym to jeść na tony.
Najlepsza jest gdy weźmiesz takie malutkie kuleczki mozzarelli i połączysz w salaterce z pomidorkami koktajlowymi małymi wykałaczkami.

poza tym ja bardzo lubie sałatkę z kalafiora
1 kalafior
2 - 3 jajka
dużo kopru
papryka słodka i chilli (w proszku)
majonez
jogurt naturalny

kalafiora dzielimy na małe "kwiatki" i blanszujemy. Jajka gotujemy na twardo i kroimi w kosteczkę.
Wszystko razem do salaterki, posypujemy duuużą ilością kopru, dodajemy papryke słodką i trochę chilli (zależy jak lubisz ostre), sól i pieprz do smaku. Mieszamy średnie opakowanie jogurtu naturalnego z 3 łyżkami majonezu i dodajemy do kalafiora.
Smacznego

salsa

kate.zet1,


ja tez robie za miesiac panienski przyjaciółce
wyszłam z załozenie ze musza to byc takie rezczy, ktore mozna jest rekami i najlepej zeby sprawiały jak najmnije kłopotu


powinny to byc dania smaczne i rposte dobrze komponujace sie z podawanym alkoholem
raczej odpada siedzenie z talerzem widelcem i nozem i serwetka na kolankach
to nie ta imprezka:)
i zeby dało sie szybko po tym posprzatac

a wiec moje manu jest takie(wersja druga, mysle ze wersja 6 lub 8 to bedzie ta ostateczna)
chce aby na stole na poczatek imprezy było:

-koreczki warzywno- szynkowo ( serowe gdy mam wegetarianina ale tym razem nie ma)

-sałatka caprese, czyli wspomniane przez zuzie pomidory z mozarella, tyle ze ja na imprezy takie "jedzone rękami" robie to w formie koreczków i podaje do maczania sos z oliwy ziół i cytryny
-deska serów (nie musi byc nie wiem co) kupuje kilka serków camembetów z roznymi dodatkami i troche ostrego sera zółtego, do tego winogrona i orzechy i juz
-talerz warzyw, to sie sprawdza na babskich imprezach-pociete w słupki ogórki, seler naciowy , marchewka, papryka, pomidory w ósemki i co tam jeszcze mi przyjdzie do głowy-do tego robie kilka roznych dipów i mozna sobie pogryzac
czesto robie pozniej pieczonego bakłazana-te dipy sa do niego super
-sałatka z tunczyka wutorstwa mojego meza ktora znika czesto pierwsza
-zapiekany chlebek w kromkach i masło czosnkowe włąsnej roboty
do tego chipsy, paluszki, orzeszki pistacjowe popcorn i co tam jeszcze lubicie

-w lodówce mam kolorowe kanapki zrobione juz wczesniej, wystawiam jak juz wszyscy przyjda
kanapki zawsze sie sprawdzaja!!!!! na bagietce czyli małe tak na jeden dwa razy do buzi

w pogotowiu mam gar zurku-to moje danie kultowe, gotuje według tajengo rpzepisu mojej mamy, wszyscy kochaja ten zurek i juz nie mam szans zrobic imrezy bez zurku, niestety, dopominaja sie i koniec

w pogotowiu w lodółwce ma jeszcze tarte szpinakowa-czasem ktos jest głodny bardziej-chwila w piecu i juz, jesli nikt nie był głodny-mma na rano na sanidanie cos na ciepło po imprezie:)

raczej nie bawie sie w wielkie gotowanie jak widac
wszystko poza zurkiem mozna zjesc rekami
szybko sie po tym sprzata
a zawsez tez ktos przyniesie jakas sałtke czy cos i mozan wystaic na stół:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

riannka

salsa, Ty to masz zdrowie.... tyle dobroci....

ja proponuję sałatkę z tuńczykiem, którą zażeram się od jakiegoś czasu - na moim panieńskim się sprawdziła:
kilka listków sałaty lodowej (rozdrobnić) , na to pomidorek i ogórek w grubą kostkę, czosnek marynowany ( mój ulubiony egzotyczny) można dorzucić kilka kosteczek fety, na to wszystko rozkładam rozdrobnionego tuńczyka (w sosie własnym w kawałkach) posypuję różnymi przyprawkami obowiązkoao bazylia i oregano , ilka kropel octu balsamicznego (jeśli akurat mam) i oliwa z oliwek, na końcu układam jakjo na twardo ugotowane i pokrojone w ćwiartki

na ciepło sprawdzone na niejednej imprezie zapiekanki:

bułka wrocławska,
ser żółty starty grubo,
pieczarki startr na tarce, odparowane z cebulką i przyprawione do smaku
przed imprezą układam na blasze byłkę posmarowaną delikatnie masłem, pieczarki i serek
w trakcie imprezy do piekarnika i gotowe
smacznego ;-)

kate.zet1

Dziewczyny - Jesteście rewelacyjne!!!!!!!!!!!! no to robie długą liste zakupów i heja w czwartek do supermarketu!!! Salsa-dziekuję - jedzenie rękoma bardzo mi się podoba - wykorzystam Twoje pomysły!! Zdradź jeszcze przepis na tą tajemniczą sałatkę męża :mrgreen:

salsa

kate.zet1,

bardzo prosze:

nie wiem dlaczego mi to tak samkuje, skoro to jest kilka składników:))))
puszka kukurydzy, puszka gorszku zielonego (oczywsice z konserwy) dwie puszki tunczyka w sosie własnym majonez, sol pieprz bazylia oregano
wymieszac do smaku podoprawiac jak kto lubi ile czego:) ja robie na oko na smak:)) zjadam miske w poł godziny
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

też robię tą salatkę. i strasznie ją lubię. Narobilas smaku i może też w tym tygodniu zrobię.

salsa

zuzia, ja zrobie jutro rano-miała byc dzis ale kurde majonezu zapomniałam kupic a ze wrociłam ozno i to jeszcze z przyjaciółka wiec nie chciało mi sie juz wyłazic:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

foszek

Dobrze tez sie sprawdzaja koreczki z winogrona i malych kosteczek zolteego, ostrego sera

zuzia

Cytat: "salsa"zuzia, ja zrobie jutro rano-miała byc dzis ale kurde majonezu zapomniałam kupic a ze wrociłam ozno i to jeszcze z przyjaciółka wiec nie chciało mi sie juz wyłazic:D

ja zrobie może dzisiaj pod warunkiem, że wrócę do domu jak człowiek. Albo mam stresa przedślubnego albo naprawdę świat zwariował.

salsa

zuzia, a czemu wracasz nie-jak-czlowiek??
to jak wróciłaś?? na rekach??na słoniu czy jak? :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

salsa, bo wracam późno. czasami nawet bardzo późno. Ostatni mój rekord to 1.30, pobiłam wcześniejszy - 23.30.
Po prostu mam dwie prace. Jedna miała się skończyć 21 sierpnia i miałabym spokój ale jest do 4 września i wkurzam się na maxa bo znając mojego szefa to będzie chciał jeszcze ostatnie dokumenty 5 września a ja od 5 mam urlop i w nosie chce mieć cały pracowy świat. tylko, że wiem teraz, ze tak się nie uda.

kate.zet1

Już po wieczorze panieńskim - wszystko wyszło rewelacyjnie - z jedzeniem trochę przegiełam...ale nic się nie zmarnowało - wczoraj wrócił narzeczony i splondrowal lodówkę. Jeszce raz dziękuję za pomoc dziewczynki - zginełabym gdyby nie to forum!!!!! :mrgreen:

zwierzatko_mojej_mamy

mam w sobote panienskie i knapja nie posiada jedzenia oprocz paluszkow - co zrobic takiego suchego na wynos - najlepiej na patyczkach albo cos ;D

mam na razie tylko tyle:
1. koreczki wbite w jakies kulkowe jedzenie
2. truskawki

that's all - kompletnie pusto we lbie ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

twinnie77

Chodziłam kiedyś do knajpy, w której do piwka serwowali kosteczki żółtego sera z bardzo ostrym sosem, rewelacja, sos typu chilli. je się to za pomocą wykałaczek lub mini widelczyków.
A w ogóle możesz przynieść jakieś jedzonko?
Chyba najłatwiej zrobić jakieś sałatki. Skoro właściciel pozwoli ci wnieść żarcie, to może i kilka talerzyków ci udostępni.
Może krakersy z jakimiś dipami?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77 moge wniesc, ale wolalabym wlasnie bez salatek i talerzykow - moze jeden dip w zamknietym pojemniku bym wziela?? bo brzmi ciekawie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

ser + winogrona
ogórki, marchewka, pomidory koktajlowe, seler naciowy + dipy?

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia ooo wlasnie - deska serow!! :D jeee :D polewam i twinnie tez ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

sliwki/daktyle zawijane w boczek, nie wiem czy masz daleko ale moze country potatoes i do tego dip? Pod warunkiem, ze dasz rade dowiesc cieple.

A moze muffiny na ostro?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond co to sa muffiny na ostro ? :D tzn jestem w stanie sobie mgliscie woybrazic, ale z czego to ?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Maj 2008, 23:16:35
mayagaramond co to sa muffiny na ostro ? :D tzn jestem w stanie sobie mgliscie woybrazic, ale z czego to ?

ciasto ja  na muffiny tylko nie slodkie z owocami czy orzechami, ale np. z feta, z pomidorami, z szynka itp.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond polewam i ide szukac przepisu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Maj 2008, 23:19:02
mayagaramond polewam i ide szukac przepisu ;)

dzieki, tu cale mnostwoe ale niemiecki:

http://www.chefkoch.de/rs/s0/herzhafte+muffins/Rezepte.html

polalam Ci zebys zapalu do przygotowan nie stracila :) :drunk:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

O właśnie muffiny super:) jeszcze fajne są tartaletki albo tarta z warzywami np pokrojona już na kawałki. Ciastka serowe są smaczne, dobre do piwa, choć mało wyrafinowane. Oliwki koniecznie w miseczkach, z różnymi nadzieniami. Jak na mało osób to jeszcze fondue mogłabyś machnąć w sumie:)

Ps. może ostaly Ci się jakieś pierniczki;)