kuchnia otwarta czy zamknieta ??? prosba o porade

Zaczęty przez marax, 04 Maj 2008, 14:32:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

jak się ma dobrze zrobiona wentylacje, to nigdzie nie smierdzi jedzeniem


kamelia04.08.2007

tylko zamknięta, nie podobają mi sie te gary na wierzchu
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

to ja jzu nie wiem co ma robic sama nie wiem czego chce :(:()

zwierzatko_mojej_mamy

ja chce otwoarta ze wzgledu na braku metrazowe ;) ale ogolnie mam dobre wspomnienia z mieszkan, gdzie byly otwarte kuchnie - znaczy sie czysci ludzie mieszkali - nic na wierzchu sie nie paletalo ;)

a moim jednym z typow jest:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

my bedziemy mieli pol otwarta. w planach byla calkowicie otwarta, jednak po burzy mozgów stwierdzilismy, z enie ma gdzie ulokowac mikrofali, a i piekarnik chcialabym troche wyzej niz pod plyta, wiec zdecydowalismy o czesciowym zamknieciu. bedzie wygladac to mniej wiecej tak:

wrobelek0403

hej marax,

a moze pomysl o rozsuwanych drzwiach - wstawiłam rysunek. Moi teściowie maja cos takiego i sprawdza sie super - w czasie przyjec i gdy tesc oglada tv, a tesciowa szaleje po kuchni :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

a masz moze jakies zdjecie?? z czego sa zrobione te rozsuwane drzwi??

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 10 Maj 2008, 21:17:39
a masz moze jakies zdjecie?? z czego sa zrobione te rozsuwane drzwi??

wiesz co zaraz poszukam, a jak nie mam, to moge zrobic - pewnie za pare dni bede znow u tesciow.

drzwi są drewniane - w kolorze futryn w mieszkaniu i z małymi szybkami z matowego szkła , cos mniej wiecej takiego.

http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/51,61603,2530208.html?i=1

Dwa skrzydła sa nieruchome, dwa przesuwane na zewnetrzych szynach (górna i dolna). Przy pozycji otwartej pokrywają się ze skrzydłami nierychomymi. Rysunek ktory podesłałam mniej wiecej to obrazuje.

znalazłam tez cos takiego- chowane w sciance działowej - ale pewnie odpowiednio drozsze http://www.mojedrzwi.pl/drzwi-przesuwne-dierre.html
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

mi sie ten pomysl z rozsuwanymi drzwiami podoba bardzo! praktyczne rozwiazanie. szczegolnie, jesli to pomieszczenie otwarte ma stanowic jakies takie "serce" domu. niestety czesto okazuje sie, ze rozne osoby rozne rzeczy wlasnie tam chca robic i wtedy rodzina przeklina pomysl otwartego pomieszczenia - moi znajomu mieli jadalnie i pokoj duzy z telewizorem polaczony w jedno. jadalnia na przedluzeniu kuchni. wrzucili scianke dzialowa miedzy duzym pokojem a jadalnia, bo jak ktos chcial jednoczesnie ogldac telewizje i pogadac przy stole w jadalni to sie robilo za duzo. teraz sa zadowoleni, chciaz jadalnia mikroskopijna jest.

tak ze marax - pomysl nad tym.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

marax

to jest calkiem fajny pomysl nie wiem tylko ile to kosztuje-jak na razie maxmalnie tniemy koszty - jak cos chcialabym miec to wpuszczone w sciane ,inaczej nie bardzo mi sie to rozwiazanie podoba- ze widac te drzwi  sa rozsuniete.Jak na razie w tym domu bede mieszkac pewnie tylko ja-moj maz ciage w rozjazdach-sama sobie jak narazie przeszkadzac nie bede. musze to jeszcze przemyslec

katgoli

ja sie wypowiem jak patrze na kuchnie otwarta- a wiec zawsze chcialam ja miec ale moj kochany i jego rodzice sie uparli w czasie naszych poszukiwan domu ze kuchnia musi byc zamknieta bo bedzie caly dom smierdziec jak bedziemy cos pichcic. Ja sie nie upieralam przy swojej racji poniewaz znalezlismy dom w ktorym sie zakochalam ktory ma kuchnie zamknieta. Musze powiedziec ze jestem szczesliwa ze nie mamy kuchni otwartej. Gotujac cos co intensywine pachnie zapach rozchodzi sie w mgnieniu oka po calym domu. Uwazam bardzo zeby drzwi byly zamkniete i okap wlaczony ale i tak zawsze troche zapachu sie roznosi nie wyobrazam sobie z kuchnia otwarta jak to by wygladalo.

maraxela ja mam drzwi ze szkla i jestem bardzo bardzo zadowolona a kazdy kto mowi ze duzo czyszczenia nigdy takich drzwi nie mial.

foszek


katgoli

Cytat: foszek w 13 Maj 2008, 19:44:39
katgoli dawaj fotki  brawo

foszku narazie walcze z tarasem ale jak bedzie po to chetnie powklejam pare (a moze zobaczysz szybciej na zywo  :D)



foszek

Widzialam dzisiaj bialo-czarna kuchnie... marzenie, do tego zabudowane wszystkie urzadzenia, lacznie z ekspressem do kawy. Jak do tej pory mi sie te polaczenie nie podobalo, tak dzisiaj zmienilam zdanie.
Cytat: katgoli w 14 Maj 2008, 08:35:53
Cytat: foszek w 13 Maj 2008, 19:44:39
katgoli dawaj fotki  brawo

foszku narazie walcze z tarasem ale jak bedzie po to chetnie powklejam pare (a moze zobaczysz szybciej na zywo  :D)



Oki, przyjade z aparatem :D

misiopysio

Zapach smażonej ryby rozchodzący się po całym salonie to super pomysl :)

Nie wiem czy bedziecie uzywali salonu jako sypialni. Troche niekomfortowe moze byc np. dziecko chcace sie napis soku i przez caly salon smigajace do kuchni.

Ja bym zrobil drzwi tak jak na tym rysunku co narysowalem, choc dodatkowo przesunalbym drzwi na druga sciane. Kuchnie polaczone z salonem sa super jak masz duzy metraz mieszkania albo robisz mieszkanie dla pary.

marax

dzieki mysio pysio ale pomieszales troche sciany -dluzsza jest sciana na wprost wejscia z pokoju ma ona dokladnie 350(pomylilam sie przy pierwszym pomiarze a ta druga gtdzie jest okno ma 215

marax

salon ma 27 m to jest salon w domu o powiezchni ok 150 m-nie bedziemy uzywac salonu jako sypialni -raczej.no co najwyzej moj maz jako sypioalnie karna bedzie mial tam kanape :):)

panikarola

e tam, marax, mocniejsza bedzie kara, jak go wyslesz spac do wanny :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.


elve

maraxela, mój szwagier ma coś takiego, tylko chyba z jakiegoś tworzywa dziwnego. I jest matowe, ale takie fajne, że się nie tworzą zacieki jak na matowym szkle.

magoo

My mamy w mieszkaniu które wynajmnujemy kuchnię otwarta i muszę przyznać, że o ile wcześniej byłam przeciw, to teraz nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Osoba, która gotuje nie jest odcięta od "świata", szczególnie jak mamy gości i np idę robic herbatę, czy coś do jedzenia.

A co do zapachów to nie ukrywam, że są, ale otwarcie okna na 5 min likwiduje ten problem rewelacyjne :)

Poza tym nie wiem, czy planujecie dzieci, ale myślę, że wtedy taka kuchnia sprawdza się jeszcze lepiej. Gotując coś masz cały czas dziecko na oku a równocześnie nie siedzi ono w kuchni, gdzie jak wiadomo nie jest najbezpieczniej

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 16 Maj 2008, 20:35:32
to jest sweitne rozwiazanie
http://www.allegro.pl/item363199497__drzwi_szklane_przesuwne_na_wymiar_.html
jeszcze jakby szklo bylo matowe

bardzo fajne, ale musi być oczywiście wkomponowane w wystrój pokoju - i to raczej o charakterze prostym - nowoczesnym

np.
http://www.kuchnie.apartamenty.pl/poradniki/wpisy/img248_3b.jpg
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli