kuchnia otwarta czy zamknieta ??? prosba o porade

Zaczęty przez marax, 04 Maj 2008, 14:32:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

zdecydowalam sie na kuchnia otwarta na salon ,ale jakos ciagle targaja mna mysli ze to nie jest dobry pomysl.Ja nie lubie kuchni,nie lubie w niej sprzatac i widok naczyn z salonu jakos srednio moze wygladac.No i jest problem z aranzacja wnetrza tak zeby kuchnia nie przytlaczala salonu.Nie wiem co zorbic?? ,macie doswiadczenia z takimi kuchniam??iDom jest na etapie takim ,ze mozna jeszcze scianke dzialowa dostawic i zamknac kuchnie ,tak ze bedzie tylko otwor szerokosci drzwi.przedstawiam rzuty pomieszczen w zalacznikiach

marax

na niebiesko sa zaznaczone okna,a ta taka mala scianka oddzielajaca salon od kuchni przeznaczona jest na lodowke-aby ni bylo jej widac

mayagaramond

Otwarte kuchnie tez mi sie podobaja, ale nie wiem, jak sprawdzaja sie w praktyce.

Uwielbiam bary i na Twoim miejscu zrobilabym bar zamiast sciany. Inna mozliwosc to sciana mniej wiecej na wysokosc 1 m i pozniej okna, ale takie z malych szybek w metalowych ramach. Zdjecie mam tylko w gazecie, w necie nie moge znalezc. 
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

wiesz ale ja chce miec ten salon w takim oriantlanym stylu i jakos nie widze mzoliwosci polaczenia go jeszcze dodatkowo z barem-moja wyobraznia wysiada na tym etapie hahaha

marax

NAROBILAM TYLE OKIEN ZE NIE MA GDZIE W SALONIE UMIESCIC MEBLI  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:-BOZE SWIETY  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:.TERAZ TO WYGLADA TAK JAK W ZALACZNIKU.JEDYNA MOZLIWOSC UMEISZCZENIA TELEWIZORA JEST NA SCIENIE OZNACZONEJ JAKO f.MA KTOS MOZE JAKIS POMYSL

nionczka

Ja jestem zwolenniczka otwartych kuchni. Lubie otwarte domy, bez zbednych scian i korytarzy. Otwarta kuchnia moze byc problemem w malym mieszkaniu jesli ktos uzywa salonu jako sypialni. Inaczej nie widze problemu. A juz napewno nie w domu.

Co do dekoracji. Jesli chcesz orientalny salon, mozesz spokojnie zrobic kuchnie w wengue, pozamykana i z barkiem. i bedzie sie wszystko pieknie komponowac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


mika

mój pomysł jest taki, żeby tą ściankę dzielącą salon od kuchni przedłużyć (lub zrobić barek, który tez mi się baaardzo podoba) i w tej ściance umieścić telewizor. Zaraz znajdę fotkę

mayagaramond

Cytat: maraxela w 04 Maj 2008, 14:58:27
wiesz ale ja chce miec ten salon w takim oriantlanym stylu i jakos nie widze mzoliwosci polaczenia go jeszcze dodatkowo z barem-moja wyobraznia wysiada na tym etapie hahaha

moje tez, ale przeciez nie musisz miec wszystkiego w tym samym stylu, no i jakis stol/bar i tak bedzie potrzebny (tak mi sie przynajmniej wydaje  ;)), a polaczenie mozesz stworzyc np. kolorami i bibelotami.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Wengue to taki kolor, ciemny braz. Bardzo neutralny i dobrze komponuje sie z orientalnymi meblami, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ALE JA NIECIERPIE TAKICH POSPOLITYCH BARKOW A JUZ DOPROWADZA MNIE DO SZALU TAKI BAREK -http://www.allegro.pl/item354334428__meble_pod_wymiar_lodz_atrakcyjne_ceny_.html
zdjecie 4 od gory >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

mayagaramond

Cytat: maraxela w 04 Maj 2008, 15:13:53
ALE JA NIECIERPIE TAKICH POSPOLITYCH BARKOW A JUZ DOPROWADZA MNIE DO SZALU TAKI BAREK -http://www.allegro.pl/item354334428__meble_pod_wymiar_lodz_atrakcyjne_ceny_.html
zdjecie 4 od gory >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

ale nie, to nie barek, to nieporozumienie.  ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

aha juz qwiem kolor super tlyko z doswiadczenia kolezanki straszny do utrzymania w czystosci-ponoc widac kazdy odcisk palca.Ona lata ze sciera 40 minut kazdego dnia zeby to jakos wygladalo

Kasia

nionczka w Pl to kolor WENGE :)


marax masz całą wielką ścianę na TV

tylko kanapę wyrzucić na środek salonu w taki sposób aby siedzący mógł ogladać TV ustawione właśnie na tej scianie gdzie teraz chcesz postawic kanapę



ja bym wybrała wersję z ANEKSEM a nie osobna kuchnią :)

marax

no ten barek z mojego zdjecia hcyba sie komus pomylil z deska do prasowania.Mojn maz mowi ze mi taki kupi jeszcze z taka rura i bede miala na czym tanczyc  jupi jupi jupi jupi wiecie taki9e rury byly kiedys modne na sama mysl mnie cierki przechodza

mika

Marax ale ja mówiąc o barku miałam na myśli coś takiego
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/51,57595,4227315.html?i=4
oczywiście nie patrzcie na kolorystykę


marax

Cytat: Kasia w 04 Maj 2008, 15:17:56
nionczka w Pl to kolor WENGE :)


marax masz całą wielką ścianę na TV

tylko kanapę wyrzucić na środek salonu w taki sposób aby siedzący mógł ogladać TV ustawione właśnie na tej scianie gdzie teraz chcesz postawic kanapę



ja bym wybrała wersję z ANEKSEM a nie osobna kuchnią :)




tylko ten salon nie ejst az taki szeroki ok 4 metra ma szerokosci i ok 7m dlugosci.troche to dziwnie moze wygldac jak suie bedzie wchodzic z korytarza na tyl kanapy ??

mayagaramond

Cytat: maraxela w 04 Maj 2008, 15:16:14
aha juz qwiem kolor super tlyko z doswiadczenia kolezanki straszny do utrzymania w czystosci-ponoc widac kazdy odcisk palca.Ona lata ze sciera 40 minut kazdego dnia zeby to jakos wygladalo

nic nie widac, ja mam i stol wenge i komode. Jedyne co troche widac to kurz ;) Odciski widac na szkle i na meblach lakierowanych.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

w nawiazaniu do waszego linka -"ukryta za barkiem" do mnei chyba bardziej pasuje "po0d barkiem " :drunk: :drunk: :drunk: :drunk: :drunk:

mika

Marax możesz sobie też oddzielić kuchnię wyspą, tylko to zależy jaka tam jest szerokośćhttp://dom.gazeta.pl/czterykaty/5,57595,2458248.html?i=0

mayagaramond

Cytat: Kasia w 04 Maj 2008, 15:17:56
tylko kanapę wyrzucić na środek salonu w taki sposób aby siedzący mógł ogladać TV ustawione właśnie na tej scianie gdzie teraz chcesz postawic kanapę


ale wtedy bedzie miala kanape tylem do wejscia i to chyba nie jest najlepsze rozwiazanie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

martos82

maraxela ja zawsze chcialam miec otwarta kuchnie - lubie wolna przestrzen. Mieszkalam kiedys w mieszkaniu z otwarta kuchnia wlasnie i minusem bylo to, ze jak ktos chcial robic cos w kuchni np. uzywac miksera, to ciezko bylo ogladac TV w salonie; ale tam i salon i kuchnia byly male, wiec to pewnei dlatego. Ja bym na Twoim miejscu zostawila tak jak jest - bez scianki dzialowej, a wybudowala barek, jak radza dziewczyny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

mika wyspa nie wchodzi w gre szerokosc kuchni to 2,20 m wiec nie da rady ,a i ja nie mam natury kucharki zeby gotowag goscia z wyspy kuchennej-na wyspe musi byc wiecej miejsca .Macie jeszcze moze wiecej linkow do tych barkow poprzednie sa super ale nie polacza sie z moim orientalnym salonem