tort angielski vs. stelażowy

Zaczęty przez feeling.good, 27 Kwi 2008, 20:53:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

feeling.good

Dziewczyny, mam ofromny dylemat i bardzo prosiłabym o pomoc w jego rozwiązaniu:)

Nie przywiązuję jakiejśc specjalnej wagi do tortu, na co moja rodzina gwałtownie reaguje. Próbuję przeforsować tort-bosiko:), nie wiem co z tego wyjdzie.

Jeśli nie taki, to myślałam o angielskim bo te na stelażu nie bardzo mi się podobają. Okazało się jednak, że ich ceny są duużo większe ze względu na koszt masy ticino, którą taki tort jest oblany. Jeden z cukierników powiedział, że torty angielskie nie są zbyt smaczne, gdyż muszą być dość "suche" i nie ma możliwości zrobienia tego tortu z bitej śmietany bo by się zapadła.

I teraz mam problem. Proszę Was o opinie, szczególnie dziewczyny, które taki tort miały na swoich weselach albo gdzieś jadły:) Czy w waszym przypadku koszt takiego tortu też był dużo wyższy niż śmietanowego?

Jedna z propozycji tortu na 70 osób opiewa na prawie 800 złotych :-\


martos82

feeling.good tez pytalam o cene takiego tortu i tez dostalam podobna odpowiedz, jak Ty ( pytalam u Spychaly ). My tortu angielskiego  nie bedziemy miec nie tylko ze wzgledu na cene, ale tez na smak - tak jak piszesz takie torty sa suche i dla mnie niesmaczne. A pytalas moze w tej cukierni:
http://www.gondek.pl/
ceny maja konkurencyjne a wypieki dobre.

Tort boisko bylby super :) Widzialam taki kiedys na zywo i fajnie to wygladalo.

A moze jesli nie chcesz tortu na zewnetrznym stelazu to zamowi tort jednopietrowy - plaski?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

cukiernia tyszko we wroclawiu reklamowala sie ze robi torty w stylu angielskim jednak, bardzo ich nie polecam!!!!!! mi obiecano tort ciasto firmowe - ciasto mialo byc na stelazach ale stelaze mialy sie prawie dodytac i jakiekolwiek szpary mialy byc zalepione lukrem... tak wiec jezeli ktoras z was tam trafi, prosze, ale to prosze nie wierzcie co wam obiecuja... ja zaplacilam za tort angielski-50zl/kg (musielismy kupic 10kg chociaz mielismy tylko 45 gosci, bo tyle trzeba bylo zeby byl on w stylu angielskim) a dostalam tort na 3 osobnych stelazach w stylu polskim!!!!!   

inkageo

My mieliśmy polską wariację na temat tortu angielskiego ;) Czyli w środku normalny lekki tort z owocami i bitą śmietaną ułożony na wewnętrznym ukrytym stelażu, a całość była zalana masą marcepanową. Koszt to 45 zł/kg, z tym że do tradycyjnego ciężaru 1 kg na 10 osób trzeba było dodać 2 kg marcepanu. Na 80 osób zamówiliśmy tort 10 kg za 450 zł.
Imagine there is no hate

feeling.good

Cytat: adrianna79 w 27 Kwi 2008, 21:23:46
cukiernia tyszko we wroclawiu reklamowala sie ze robi torty w stylu angielskim jednak, bardzo ich nie polecam!!!!!!

Właśnie tam powiedzieli mi,że tort angielski to tak naprawde atrapa tortu:)

Cytat: inkageo w 27 Kwi 2008, 21:30:22
My mieliśmy polską wariację na temat tortu angielskiego ;) Czyli w środku normalny lekki tort z owocami i bitą śmietaną ułożony na wewnętrznym ukrytym stelażu, a całość była zalana masą marcepanową

A tort zamawialiście w Brzegu czy we Wrocławiu?

Już Kate.Zet dała mi kontakt do pani, która jej robiła tort. Jednak nie mam ochoty płacić Spychale 80 złotych za kg tortu, skoro wiele dziewczyn miało ładne i nie tak drogie

Cytat: martos82 w 27 Kwi 2008, 21:05:51
A pytalas moze w tej cukierni:
http://www.gondek.pl/
ceny maja konkurencyjne a wypieki dobre.

Tort boisko bylby super :) Widzialam taki kiedys na zywo i fajnie to wygladalo.

A moze jesli nie chcesz tortu na zewnetrznym stelazu to zamowi tort jednopietrowy - plaski?

U gondka kosztuje chyba 46 zł/kg. Cena bardzo konkurencyjna, nie znałąm tylko opinii na ich temat. jeśli tort miałby być płaski to tylko boisko:)

inkageo

Zamawialiśmy w Brzegu w cukierni B.J.Cuper. Wiem, że mają też punkt sprzedaży w Opolu, ale we Wrocławiu chyba nie. Zapytam jak tam będę po chleb. Zamawialiśmy też u nich ciasta i były pyszne. Transport do Opola był gratis, a płaciliśmy za zamówienie dopiero w tygodniu po ślubie, ta propozycja bardzo mnie zaskoczyła, ale to była właściwie nasza gwarancja, że wszystko będzie świeże i na najwyższym poziomie skoro nie chceli pieniędzy z góry :)
Imagine there is no hate

mona_liza

U Gondka często kupuje ciasta - są bardzo dobre! Tort też kiedyś od nich jadłam, ale nie weselny, tylko urodzinowy.. też był o.k.
Pewnie u nich swój ślubny tort zamówie, ale ja mam jeszcze kupe czasu...

martos82

feeling.good  ja od Gondka jadlam weselny tort z bitej smietany, jakies serniki, makowca, ptysie i cos jeszcze i bylo dobre, nei mdle jak w niektorych cukierniach. A u Spychaly cena jest porazajaca, szkoda bo ciasta maja smaczne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Jeśli chodzi o Gondka to zamawiałam tam tort śmietanowy na urodziny chrześniaka. I był robiony ze "sztucznej śmietany", nie wiem czy z dodatkiem czegoś w rodzaju śnieżki, czy z jakiegoś innego wynalazku, ale dla mnie smak był sztuczny. Myślę więc, że watro zapytać o tą kwesyję wcześniej, albo zamówić jakiś mały na próbę i spróbować czy bądzie Ci odpowiadał.

feeling.good

Fajnie, że macie z gondkiem dobre doświadczenia. Na pewno przed zamówieniem o wszystko dopytam. Naljepiej byłoby się tam wybrać, ale to już po długim weekendzie. Co mnie zdziwiło, to gondek jako jedyna cukiernia (przynajmniej z tych, do którcych dzwoniłam) ewentualny stelaż ma w cenie. Nie trzeba płacić 400-500 złotych kaucji za wypożyczenie.

Wielkie dzięki:)

wrobelek0403

feeeling.good, a może coś takiego:


ja tez chcialam koniecznie angielski, ale M mnie przekonuje, ze nie warto, bo tort ma przede wszystkim smakowac, a nie wygladac.

No i w angielskim masa tylko "maślana" - jak dla mnie nie do przyjecia.



Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

też o tym myślę. Nie sądziłam, że z tortem będzie aż tyle zachodu. Mam wstępnie zarezerwowany najprostszy stelaż, jaki mieli u Spychały (bez zbędnych udziwnień).
Można ewentualnie pozasłaniać rurki kwiatami (za położenie żywych kwiatów życzą sobie dodatkowo 50 pln ;D)
W przyszłym tygodniu wybiorę się tam w godzinach pracy cukiernika i wtedy z nim porozmawiam. On pewnie najlepiej doradzi.  Pójdę ze zdjęciami tortów, które mi się podobają i może się jakoś dogadamy.
Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2008, 10:57:38
feeeling.good, a może coś takiego:




Masz może więcej takich:)??

konwalia

My będziemy mieli taki, na śmietanie:

kamelia04.08.2007

my nie chcieliśmy mieć tortu na 3 stelażach, tylko piętrowy. Wszędzie nam opowiadali, że tak sie nie da, bo sie tort zapadnie i takie tam bzdury.

Tort zamówiliśmy piętrowy u Bliklego, nazywał sie różany, smak malinowy. Był super o smaku malinowym z bita śmietaną.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

wrobelek0403

Cytat: feeling.good w 28 Kwi 2008, 11:52:54
też o tym myślę. Nie sądziłam, że z tortem będzie aż tyle zachodu. Mam wstępnie zarezerwowany najprostszy stelaż, jaki mieli u Spychały (bez zbędnych udziwnień).
Można ewentualnie pozasłaniać rurki kwiatami (za położenie żywych kwiatów życzą sobie dodatkowo 50 pln ;D)
W przyszłym tygodniu wybiorę się tam w godzinach pracy cukiernika i wtedy z nim porozmawiam. On pewnie najlepiej doradzi.  Pójdę ze zdjęciami tortów, które mi się podobają i może się jakoś dogadamy.
Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2008, 10:57:38
feeeling.good, a może coś takiego:




Masz może więcej takich:)??

stąd jest część zdjec:
http://www.maisiefantaisie.co.uk/wedding-cakes.html

http://weddingcakecreations.com/gallery.asp

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

Cytat: kamelia04.08.2007 w 28 Kwi 2008, 13:02:33
my nie chcieliśmy mieć tortu na 3 stelażach, tylko piętrowy. Wszędzie nam opowiadali, że tak sie nie da, bo sie tort zapadnie i takie tam bzdury.

Tort zamówiliśmy piętrowy u Bliklego, nazywał sie różany, smak malinowy. Był super o smaku malinowym z bita śmietaną.


O nim zapomniałam!! koniecznie muszę sprawdzić:)

Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2008, 13:20:16

stąd jest część zdjec:
http://www.maisiefantaisie.co.uk/wedding-cakes.html

http://weddingcakecreations.com/gallery.asp



Już się zabieram za oglądanie:) Alez na tym cierpi moja praca magisterska:)

magdarynka

Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2008, 13:20:16
Cytat: feeling.good w 28 Kwi 2008, 11:52:54
też o tym myślę. Nie sądziłam, że z tortem będzie aż tyle zachodu. Mam wstępnie zarezerwowany najprostszy stelaż, jaki mieli u Spychały (bez zbędnych udziwnień).
Można ewentualnie pozasłaniać rurki kwiatami (za położenie żywych kwiatów życzą sobie dodatkowo 50 pln ;D)
W przyszłym tygodniu wybiorę się tam w godzinach pracy cukiernika i wtedy z nim porozmawiam. On pewnie najlepiej doradzi.  Pójdę ze zdjęciami tortów, które mi się podobają i może się jakoś dogadamy.
Cytat: wrobelek0403 w 28 Kwi 2008, 10:57:38
feeeling.good, a może coś takiego:




Masz może więcej takich:)??

stąd jest część zdjec:
http://www.maisiefantaisie.co.uk/wedding-cakes.html

http://weddingcakecreations.com/gallery.asp


I tu jest tort dla Zwierzaka  lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

magdarynka15 Was juz porabalo z tymi piorami :D moze podam kurczaka niepatroszonego z zewnatrz? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Kwi 2008, 13:25:56
magdarynka15 Was juz porabalo z tymi piorami :D moze podam kurczaka niepatroszonego z zewnatrz? :D
No co ty  :o Ale juz  np. kuropatwe albo pawia z rozlozonym ogonem to juz jak najbardziej  lol lol lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Zastanawiam się skąd takie kosmiczne ceny tam macie.
Pytałam ostatnio o ceny tortów śmietanowych i stawka wynosi 22-28zł/kg u mnie. A w  Lublinie do 35zł/kg.
Nie więcej.

feeling.good

śmietanowy u Spychały kosztuje 47 zł/kg, bez względu na to czy to sama bita śmietana czy z owocami.

Wciąż nie mogę się zdecydować jaki tort zrobić. Jak sobie podliczyłam cene tortu śmietanowego + wypożyczenie do niego stelaża (300 złotych najprostszy) to wyjdzie mi cena tortu z masą ticino. Co mi z tego, że po weselu oddadzą mi te 300 zł...

Wszysto okaże się jutro. Z okazji urodzin mamy narzeczonego, mój przyszły teść zamówił u Spychały tort nugatowy w masie ticino, dokładnie taki jaki chcielibyśmy mieć. Jeśli okaże się smaczny, będziemy taki zamawiać, jeśli nie to pozostaje tort śmietanowy na prostym stelażu i dekoracja kwiatami

Kasia

W Warszawie Sowa chce 65zł/kg
a Kandulski 48zł/kg ale netto

konwalia

Ja za tort na 60 osób płacę 320zł. Fotkę już wstawiałam.

wrobelek0403

Cytat: emcia821 w 01 Maj 2008, 23:41:45
Zastanawiam się skąd takie kosmiczne ceny tam macie.
Pytałam ostatnio o ceny tortów śmietanowych i stawka wynosi 22-28zł/kg u mnie. A w  Lublinie do 35zł/kg.
Nie więcej.

emcia, a gdzie zamawiasz tort???
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

Podczas weekendu został spróbowany tort w stylu angielskim od Spychały. Okazało się, że wcale nieste ani suchy, ani tortopodobny. BYł naprawdę baardzo smaczny. Co prawda masa ticino jest bardzo słodka, ale można jej nie jeść jeśli komuś nie będzie smakować. Tort był a nadzieniem nugatowym (taki nam polecono jako najdelikatniejszy), dwoma rodzajami biszkoptu - ciemnym i jasnym i jeszcze chyba jakąś marmoladką, ale minimalnie. Jest jeszcze masa węgierska i orzechowa.
Tym samym decyzja zapadła, odmówiliśmy stelaż i będzie taki tort jak chciałam mieć. kamień z serca:)