konkurencja dla 3bit czyli snikers

Zaczęty przez Angie, 24 Kwi 2008, 09:55:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

No to będzie mój debiut w strefie kulinarnej.

Ciasto robi sie podobnie jak 3 bit. Na początek składniki:
1. Herbatniki (chyba tak z 7 paczek)
2.Słodzone mleko skondensowane (gotujemy około 3 do 4 godzin)
3. krem do karpatki (ja kupuje taki krem w 5 minut-dodaje się tylko mleko i miksuje)
5.solone orzeszki
6.polewa czekoladowa

Układamy na blaszce jedną warstwę herbatników, na to kładziemy krem karpatka (tak około 3/4 tego co mamy) i przykrywamy to koleją warstwą herbatników. Teraz kładziemy na to orzeszki (można je wcześniej troche opłukać w wodzie, żeby nie były takie słone) i te orzeszki mieszamy  z karmelem uzyskanym z mleka. Troche to ciężko rozsmarować ale jest to do zrobienia. Jak juz macie tę warstwę gotową, to znowu przykrywacie herbatnikami, na to smarujecie reszką kremu i na koniec robicie esy floresy z polewy. Cisato jest bardzo słodkie, ale pyszne.

Moja rada. Jeśli chcecie zjeść ciasto od razu to polecam miękkie herbatniki, natomiast jeśli ma postac przez noc w lodówce to zdecydowanie użyjcie twardych.

jusia

super przepis  :)  robiłam to kiedyś, ale zamiast orzeszków solonych dałam włoskie, jedyny jego mankament....jest zaje........słodkie  ;D
i piwko za debiut ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mika

i tak samo kaloryczne jak 3 bit lol lol lol ale pycha

malutenka

Aż mi się jeść zachciało :) Tylko zamiast orzeszków ziemnych wrzuce włoskie albo laskowe. Piwko za ten przepis