ile ciasta na osobę ?

Zaczęty przez sznapkowa, 23 Kwi 2008, 15:18:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sznapkowa

Żeby nie było - szukałam na forum ale nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi.
Wesele bez poprawin, 31 maj, przyjmijmy 70 osób. Tortu w to nie wliczam, bo tu jest prosty przelicznik - 100-120 g/osoba. Dodatkowo każdy z gości dostanie muffinka w celefanie pełniącego rolę winietek. Ale tego też nie wliczam. Ile powinnam zamówić ciasta? Myślę o jakimś serniku, czymś ze smietaną czy lekkim kremem i jakimś "suchym". Każdy pisze, żeby zamawiac mało bo goście ciasta nie jedzą (ja sama nie jem). Chodzi mi czy zamówic po kawałku na osobę z każdego rodzaju ciasta czy mniej /więcej. Jeśli to możliwe to proszę o wskazanie konkretnej ilości ciasta a nie o to ciasta było u was. 

Dzękuję.

vobi

Sznapkowa, w cukierni w ktorej zamawialismy ciasto oni mieli juz gotowe "przeliczniki", ile ciasta na dana liczbe osob, niestety nie pamietam dokladnie, ale proponuje popytac w cukierniach (bo pewnie gdzies bedziesz to ciasto zamawiala), powinni wiedziec. Zwlaszcza ze byly rozne przeliczniki w zaleznosci od ciasta...

sznapkowa

Byłam w 3 cukierniach. Z Sowa na czele. Jedyne odpowiedzi jakie uzyskałam to przelicznik na tort. Co do innych ciast to tylko tyle, żeby "zamawiać mało bo goście i tak ciasta nie jedzą". Jedna kucharka powiedziała że dwie blachy ciasta - 32 kawałki na każdej blaszcze w zupełności wystarczą. Ale to mniej niż jeden kawałek na osobę - wydaje mi sie to trochę za mało.

vobi

Cytat: sznapkowa w 23 Kwi 2008, 15:48:40
Byłam w 3 cukierniach. Z Sowa na czele. Jedyne odpowiedzi jakie uzyskałam to przelicznik na tort. Co do innych ciast to tylko tyle, żeby "zamawiać mało bo goście i tak ciasta nie jedzą". Jedna kucharka powiedziała że dwie blachy ciasta - 32 kawałki na każdej blaszcze w zupełności wystarczą. Ale to mniej niż jeden kawałek na osobę - wydaje mi sie to trochę za mało.

O kurcze, to faktycznie nie za duzo potrafia doradzic w tych cukierniach...  :o
Nie zgodze sie ze goscie ciasta nie jedza, pewnie zalezy od gosci i do ciasta, u nas np. sporo ciasta "poszlo". Tez mi sie wydaje ze 1 kawalek na osobe to malo, liczylabym jednak co najmniej dwa kawalki/osobe. Ale to tylko moje gdybanie.

vobi

znalazlam jakies dyskusje na ten temat na innych forach, co prawda ile osob tyle zdan, ale moze jakos Ci sie przyda
http://www.gimbla.pl/forum/viewtopic.php?t=33138
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3727613

Kasia

vobi a ile sobie liczą za tort w Sowie?

vobi

Kasia, to chyba pytanie do Sznapkowej, ja nawet nie wiem co to Sowa (znaczy znam takiego pltaka i wydawnictwo, ale nijak mi sie z tortami kojarza ;)

twinnie77

Myślę, że po kawałku z każdego rodzaju na osobę będzie ok. Nawet jak zostanie, to przecież można po weselu rozdać, albo zostawić dla ewentualnych gości niedzielnych czy poniedziałkowych. Krótką trwałość ma jedynie ciasto ze śmietaną, serniki, jabłeczniki i inne mogą być dłużej przechowywane. Ja ze swojego doświadczenia tylko powiem, że u nas goście przewijali się przez cały tydzień po weselu. Tortu wystarczyło do środy :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Ja mam po tyle porcji:
60   Szarlotka na ciepło z lodami
1szt   Tort okolicznościowy
30   Sernik
30   Ciasto z galaretką i z owocami

Myślę, że i tak wszyscy zakończą na torcie i szarlotce, bo to duża porcja, ale wolę by zostało.

sznapkowa

Serdecznie dziekuję za info. Chyba zamówię w takim razie średnio po 2-2/5 kawałka na osobę. U nas bedzie grill i nawet pan w restauracji mówi, że jak jest grill to  ciasto stoi i schnie....

konwalia - na ile osób masz tyle ciasta?

Kasia - w Sowie kg tortu kosztuje 50zł - ceny Trójmiejskie. Ciasta i torty dowożą bez problemu na miejsce imprezy na terenie miasta.

konwalia

Na 60 osób. Dla każdego tort i szarlotka po porcji.

Kasia

sznapkowa ciekawe ile policzą sobie w Wawie :)

chetnie bym kupiła i ciasto w Sowie ale obawiam się że goście po spróbowaniu tego ciasta już nic innego by zjeść nie chcieli i suma summarum zabrakło by go ;)

jeeeeeeeeeeeest takie pyyyyyyyszneeeeeeeeeeeeee

konwalia

Co do sowy, mi akurat bardziej odpowiadają inne cukiernie. Sowa ma ciasta takie "mocno alkoholowe", zwłaszcza torty i z kremami.

sznapkowa

Ja w ramach oszczędności tylko tort zamawiam w Sowie. Ciasta będzie mi piekła pani "Tortownica" - dawna położna która zmieniła profesję :) Fakt, że w Sowie ciasta są "ciężkie" i bardzo słodkie. Moja rodzina nie trawi kupnych ciast więc domowy wypiek będzie jak znalazł.

konwalia

JA wszystkie ciasta mam "domowe"- pieczone na miejscu, tam gdzie obiad.
A tort na śmietanie, bo ciężkich nie trawię :)

Kasia

Cytat: konwalia w 24 Kwi 2008, 10:00:15
Co do sowy, mi akurat bardziej odpowiadają inne cukiernie. Sowa ma ciasta takie "mocno alkoholowe", zwłaszcza torty i z kremami.

ja uwielbiam ciasta od Sowy :)

na rodzinnych imprezach goście zasze sie dopytuja skąd jest ciasto :)
i znika ono w oka mgnieniu


magdi29

no to ja dorzuce moje ilosci:
100 osob:

sernik 70 porcji
jablecznik 40 porcji
bankietowki 3 rodzaje po 40 szt
galaretka truskawka - 30 szt
galaretka malina 30 szt

no i plus tort bita smietana z owocami

sznapkowa

Dla wszystkich mający podobny do mojego problem - z doświadczenia szefa kuchni, który wyprawił ponad 400 wesel ...
tort - 100g/osoba
ciasta - 80g/osoba i tego się będę trzymać :)

Monika

Ja tylko tort planuję zamówić w cukierni - resztą pieczenia chcę obarczyć rodzinę - jak każda 'ciotka' mi po 2 blachy upiecze, to będzie 12 blach - chyba na 130 osób starczy?

Kasia

Monika ja też kombinowłam aby gości uraczyć moimi wypiekami: piernikiem i ciastem czekoladowym ;)

ale mój N stwierdził że nie dopuści abym sie urobiła po rekawy przed samym ślubem ;)

Monika

Kasia ja broń Boże nikogo moimi wypiekami raczyć nie będę - bo to mogłoby się tragicznie skończyć, ciasta nie są moją dobrą stroną ;) Ale ciotki pieką nieźle i myślę, że mi nie odmówią. Oczywiście dam im kasę na składniki, ale po prostu takie 'domowe' ciasta będą o niebo lepsze niż te z cukierni

Kasia

Monika u mnie znowu do pieczenia tylko ja jestem chętna ;)
chciałam upiec ciasta i później chodzić po gosciach i zbierac pochwały ;)
i z lubościa chwialić sie że to moje dzieło ;)

no ale mój N "przekonał mnie"   :hammer: że najlepszym rozwiązaniem bedzie kupic gotowe
chociaż może uda mi sie przemycic z jedna blaszkę ;)


sznapkowa

Mój kuzyn robi wesele na 120 osób i zamowił 35 blaszek ciasta - wyobrażacie to sobie? Ciasta będa mu piekły jakieś wiejskie gospodynie więc te blaszki to będą pełnowymairowe blachy...  Licząc że blacha ma srednio 2 kg...a czasem więcej ....

trik26

Dziewczyny już dziele się tym co się dowiedziałam. Moja kucharka jest wprawiona w tych ciachach jak nie wiem i ustaliłyśmy tak na 150 osób 30 blaszek, juz tłumacze po co. Generalnei z doświadczenia babeczka mi powiedziała, ze przez dwa dni na tyle osób idzie ok 14 blaszek, ale moja teściowa uparła się na to by rozdawać gościom i na to pójdzie 10 blach a pozostałe 6 w domu dla tych którzy przyjadą wczesniej