coś na kolację przy świecach....

Zaczęty przez marlen_ka, 22 Kwi 2008, 15:00:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

help!!!
dziewczyny, może macie jakis fajny przepis , który będzie dobry na taką okazje. muszę zrobić coś dobrego na kolację przy świecach i chcę zaskoczyć troszkę mojego Pawełka. ja uwielbiam robić sałatki ale On nie lubi sałatek, w których jest mięso, nie lubi też majonezu i ryżu.
macie może sprawdzone pomysły na taką okazję, bo nie mam kompletnie dziś inwencji, żeby sama cos wymyslać, a nie chcę robić już tego samego, co zwykle (a zazwyczaj kończy się na spagetti i jakiejś sałatce :-[).

proszę bardzo o pomoc... :)

zuzia

ja na takie okazje robię czasami spagetti bolognese. Generalnie rzadko je robię i może dlatego to tak trochę odświętnie. A K. twierdzi, że lepszego nie jadł :)

golinda

Cytat: zuzia w 22 Kwi 2008, 15:06:05
A K. twierdzi, że lepszego nie jadł :)

bo u mnie nie był ;)

a co do kolacji:
proponuję tortillki - kupujesz gotowe, podgrzewasz w piekarniku (ale tylko żeby były ciepłe, bo inaczej staną się kruche i twarde)
w miseczce są podsmażone kawałeczki piersi kurczaka, dobrze przyprawione
na talerzu ułożone pomidory pokrojone, ogórki, ogórki konserwowe, cebulka, kawałki sałaty
w miseczkach sosy:
-do kaczki po pekińsku
-jakiś ostry
-np. tysiąca wysp...to już według gustu

tortillki leżą sobie osobno na talerzu

miła kolacyjka, każdy sobie nakłada ile chce i prawie "robi się" ją wspólnie :)
mój mąż uwielbia!

Tulipanna

A lubicie lososia?
Robimy tak:

1 cytryna- w plasterkach
4 galazki rozmarynu
2 filety z lososia
sol
15 ml oliwy

1) Rozgrzej piekarnik do 200C
2) w naczyniu do pieczenia poloz: plastry cytryny, na to 2 galazki rozmarynu, na to losos. Na to sol, pozostaly rozmaryn i cytryna. Pokrop oliwa
3) Piecz 20 minut

Podawac mozna z ryzem lub makaronem.

goga

awokado z krewetkami
awokado - wykroić miąższ - skropić cytryną, dodać krewetki również skropione cytryną, ananasy i polać sosem - majonez, jogurt, curry i whisky - niebo w gębie!!!!

majonezu wcale nie czuć :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

maroonbug

Krewetki- najprostszy przepis:
Krewetki (te duze, nie wiem jak w PL, ale tutaj to sa Tiger Prawns) swieze i w skorupkach (nie mrozone, nie w zalewie, nie obgotowane i obrane, tyko SWIEZE), im wiecej tym lepiej :) (10 i wiecej na osobe). Krewetki obieramy, odlamujac lebki/korpusy i nozki, sciagamy reszte pancerzyka. Oplukujemy w zimnej wodzie. Nastpenie ostrym, krotkim nozem rozcinamy od spodu i wyciagamy przewod pokarmowy (taka cieniutka nitka, zwykle w ciemnym kolorze)- nie jest to cos co trzeba robic, bo to plankton i niektorzy to jedza, ale ja wole wyciagnac. Oplukujemy raz jeszcze.
Na patelni podgrzewamy oliwe z oliwek wraz ze startym swiezym  imbirem (okolo 4 cm kawalek), posiekanym czosnkiem (4 zabki) i sosem sweet chili lub pasta chili. Gdy czosnek ladnie skwierczy wrzucamy krewetki i podsmazamy przez okolo 4 minuty (krewetki, jesli nacielismy wczesniej beda sie zwijac w takie slimaczki, jak sie juz pozwijaja, to sa gotowe). Na koniec, tuz przed wyjeciem dodajemy okolo lyzke sosu sojowego i polewamy krewetki miodem. Mieszamy ostatni raz i wykladamy na telerze.
Podaje sie z pieczywem i salata. Ja lubie ze swieza bagietka i rukola, oraz zimnym Pinot Grigio. Pycha!!!!!
Jedyny minus tego dania, to obieranie krewetek- zajmuje troche czasu, reszta robi sie w 5 minut. Swieze krewetki do tego dania to kluczowa sprawa. Zrobilam raz z mrozonymi i nie polecam nikomu- smakowaly wstretnie i twarde jak podeszwy.

maroonbug

Czasem, jak potrzeba cos wykwintnego, a szybkiego i megaprostego na kolacje we dwoje (lub wiecej) kupuje dobre wino czerwone, najlepiej Shiraz albo Pinot Noir, moze byc bordeaux, ale jest dosc ciezkie, bagietke, kozi ser, oliwki i watrobke drobiowa. Bagietke kroje w grube plastry, smaruje maslem czosnkowym i do piekarnika na 5 min. Watrobke myje, przyprawiam i podsmazam na oliwie z oliwek na patelni takiej grillujacej, tez okolo 5 minut. Na tej samej patelni grilluje kozi ser (chodzi o to zeby sie podgrzal tylko- po minucie z kazdej strony). Wykladam kawalki bagietki na talerz, na czesc klade watrobke, a na pozostale kozi ser. Na wierzch klade po oliwce i voila! Gotowe :)

talula

Cytat: golinda w 22 Kwi 2008, 15:13:04
a co do kolacji:
proponuję tortillki - kupujesz gotowe, podgrzewasz w piekarniku (ale tylko żeby były ciepłe, bo inaczej staną się kruche i twarde)
w miseczce są podsmażone kawałeczki piersi kurczaka, dobrze przyprawione
na talerzu ułożone pomidory pokrojone, ogórki, ogórki konserwowe, cebulka, kawałki sałaty
w miseczkach sosy:
-do kaczki po pekińsku
-jakiś ostry
-np. tysiąca wysp...to już według gustu

tortillki leżą sobie osobno na talerzu

miła kolacyjka, każdy sobie nakłada ile chce i prawie "robi się" ją wspólnie :)
mój mąż uwielbia!

Bardzo fajny pomysł Golindo, ale powiedz mi skąd sosy bierzesz..kupujesz..robisz?

golinda

talula19, sosy taki jak do kaczki po pekińsku kupuję
inne, w zależności od ilości czasu, robię albo też kupuję

cieszę się, że się podoba, właśnie wczoraj zrobiłam mężowi, był zachwycony jak zwykle ;)

salsa

ja na kolacje przy swiecach jednak tego nie polecam, mało wystawne, ale tez moze dlatego ze jadamy jako szybki obiad:) moze jakeis mieso pieczone , np w miodzie winie i ziołach, jakas ciekawa zupa na rpzystawkę? moze bruszetta? albo grzanki z pasta oliwkową i zapiekanka ze szparagów - plus to miesko oczywiscie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

maroonbug swietne przpepisy!!! a za krewetki to masz u mnie piwko!