tort w Warszawie - namiary na sprawdzone cukiernie

Zaczęty przez aureola, 21 Kwi 2008, 15:54:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

Cytat: zuzia w 05 Maj 2008, 22:09:51
elizapj,
troche się mylisz.
Wielu z moich gości bylo zachwyconych smakiem tortu.
jesli ktos to moja swiadkowa

ja moge sie podpisac pod nie pamietaniem smaku tortu z absolutnie ani jednego z wesel;) nie znaczy ze byly nie dobre, znaczy ze nie zapisaly sie w pamieci
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja uwielbiam torty iz awsze marudzę jak torcisko jest do bani

aja

Cytat: Kasia w 05 Maj 2008, 22:33:40
ja uwielbiam torty iz awsze marudzę jak torcisko jest do bani
podobnie i ja...
u mnie również wielu gości (az do dzisiaj jak wspominamy) pamięta iż był bardzo smaczny i rzadko spotykany(smak)

Anupka

Cytat: aja w 05 Maj 2008, 12:48:54
bardzo smaczny tort  robią w Batidzie choć nie ma zbyt dużego wyboru co do jego wyglądu! jest na Nowogrodzkiej i Marszałkowskiej o ile dobrze pamietam
począkowo również chciałam aby był pietrowy bez widocznego łączenia (rurki) najchetniej kwadratowy ale...
niektóre cukiernie potrzebują aż 3 miesiecy na przygotowanie podkładu i tego lukru całego co ma to utrzymać - juz dokładnie nie pamietam ale tłumaczyła mi to Pani w Sobieskim albo ściemniała bo im sie zamówienia nie chciało przyjąć!


aja, a masz namiar na ta pracownie cukiernicza w Sobieskim? I jakie tam sa ceny?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Cytat: Anupka w 09 Maj 2008, 10:16:06
masz namiar na ta pracownie cukiernicza w Sobieskim? I jakie tam sa ceny

musisz poprostu wejść do Hotelu Sobieski i iść do tamtejszej kawiarni
w każdym prawie hotelu robią torty na zamówienie
w Mariottcie rownież - sprawdzony - cena 11 zł za porcję ( ale tą jedną porcje trzeba liczyć na dwie osoby, spokojnie!)
a co do Sobieskiego może pod tym numerem Cię pokierują w odpowiednie miejsce Dział Bankietów
tel. (0-22) 579 10 71 (74)
nic innego nie mam - ja zawsze zamawiałam na miejscu! choć akurat nie w tym hotelu

elizapj

#30
Cytat: aja w 13 Maj 2008, 21:50:24
Cytat: Anupka w 09 Maj 2008, 10:16:06
masz namiar na ta pracownie cukiernicza w Sobieskim? I jakie tam sa ceny

musisz poprostu wejść do Hotelu Sobieski i iść do tamtejszej kawiarni
w każdym prawie hotelu robią torty na zamówienie
w Mariottcie rownież - sprawdzony - cena 11 zł za porcję ( ale tą jedną porcje trzeba liczyć na dwie osoby, spokojnie!)
a co do Sobieskiego może pod tym numerem Cię pokierują w odpowiednie miejsce Dział Bankietów
tel. (0-22) 579 10 71 (74)
nic innego nie mam - ja zawsze zamawiałam na miejscu! choć akurat nie w tym hotelu
sobieskiego tez wyprobuje. na razie opisuje co sie dzis dowiedzialam z 3 wczesniej wymienianych cukierni:
tamka - mili, z checia zrobia, ale- 2 ale: 1) nigdy nie robily pietrowego bez stelaza...a ja tylko o takim chce rozmawiac; twierdza, ze stelaz musi byc bo sie inaczej warstwy nizsze zapadna pod ciezarem warstw wyzszych:(
i ze oni nie wiedza jak i czy na tych stronach skad bralam obrazki nie bylo opisane jaka technika... -? hy... troche mnie to zniechecilo, mimo ze byli bardzo mili.. cene jaka mi dali na 150 osob, bo to najwiekszy tort jaki mozna zmaowic, to 900 cos..
2) nie dowoza:(( odbiera sie samemu...i juz sobiu wyobrazalam mojego tate wiozacego ten tort po spadzistej tamce...i jak mu sie te warstwy z siebie zsuwaja zanim dojedzie do wislostrady:( i ze po otwarciu pudla okazuje, ze na 2 h przed slubem babcia musi tort piec;)

pomianowscy na KP, zamnknieci:(( a tam byly takie dobre bajaderki!! przeniesli gdzies na zoliboz, ale nie znalazlam jeszcze dokad dokladnie

blikle na n. swiecie
- ceny mi podali 73, 83, 93/kg w zaleznosi ile cudow na nim. pani stwierdzila ze na 150 osob spokojnie zamiast przepisowej 10dk/os mozna zamowic tort 13kg:) i ze mimo ze jablonna poza rejonem dostaw wawskich gratis, dowiaza sami, w chlodni, za darmo:)
zamowilam na probe tort urodzinowy w 1 z proponowanych smakow, z anemonem! anemony, rozwazane na kwiatki do bukietu (jesli sie uda je zdobyc) bylyby rowniez na torcie:) myslalam o zywych, ale znalazlam 2 lukrowe czy marcepanowe anemony, kt mi zawrocily w glowie! i chce ich wyprobowac, tzn zobaczyc jak im wyjdzie i czy lepiej taki czy zywy:)

z ciekawostek pani mi wyjasnila, ze masa cukrowa lepsza nic marcepan, mimo ze niby jakos tam przezwana marcepanem dla ubogich, bo bialy z marcepanu ponoc bialy nigdy nie wychodzi tylko bury...a na bazie cukru mozna wszytskie kolory osiagnac, poza zlotym, srebrnym i czarnym:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: elizapj w 15 Maj 2008, 00:31:38
1) nigdy nie robily pietrowego bez stelaza...a


eliza w tych tortach pietrowych ROBIONYCH W PL jest stelaż - tylko że on jest ukryty w srodku tortu !!! i go nie widać

torty bez stelaża to tylko keksowe i marchewkowe ;)

elizapj

blikle mi o stelazu nie mowil.
tzn widzilam takie wew niewidoczne  stelarze na zdjciu, ale nie u bliklego...i oni mi powiedzieli ze zeby zapowbiedz zapadaniu sie robia badzo lekkie masy, z musow. ale moze i stelarz dodatkowo w srodek wstawiaja. w srodku mi nie przeszkadza. to widoczne mnie denerwowaly..no i jednak krolikiem eksperymentalnym, dla tych na tamce - co to by po raz pierwszy pietrowy jeden bezposrednio na drugim mieli by robic, nie chcialam byc:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

elizapj,
a jadłaś tort Bliklego? moim zdaniem Blikle to już tylko na opinii "jedzie". Ich np. pączki czy ciastka nie są już takie dobre jak kiedyś.

Kasia

mam podobne odczucia co do Bliklego

dla mnie to podrzędne wyroby pod renomowanym szyldem

zuzia

Cytat: Kasia w 15 Maj 2008, 11:45:20
mam podobne odczucia co do Bliklego

dla mnie to podrzędne wyroby pod renomowanym szyldem

zmiana właściciela (nawet z ojca na syna czy coś) nie zawsze wychodzi na dobre. Kiedyś np. lubiłam pączki od bliklego. Teraz już ich nie kupuję. Ale widzę, że dla wielu osób, pączki od Bliklego w tłusty czwartek to tradycja. I często ma mało wspólnego z tym czy są smaczne czy nie.

poza tym np. u nas mieliśmy zupełnie inne plany odnośnie tortu, ale cukiernia zeszła na psy. Ciasta już nie bardzo. Torty zaczęli robić  tylko prostokątne. I tyle. Wyrobili sobie opinię na początku i sądzili, że to wystarczy. I niestety bardzo często tak jest :)

elizapj

Cytat: zuzia w 15 Maj 2008, 11:18:18
elizapj,
a jadłaś tort Bliklego? moim zdaniem Blikle to już tylko na opinii "jedzie". Ich np. pączki czy ciastka nie są już takie dobre jak kiedyś.
jesli jadlam to zapewne na jakms weselu i nie pamietam smaku;)

ale jak pisalam, zamowilam na urodziny w ramach testu. oczywiscie mniejszy i inny wzorem niz slubny, ale w smaku wlasnie takim jakie na slubne robia. wiec w sobote bede wiedziec czy mi smakuja:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

ja się zajadam tortami od Bliklego dla dzieci - kupiłam ostatnio na urodziny dla mojego P. tort w kształcie samochodu;)  był przepyszny

fasolka1980

Ja co prawda miała wesele poza Warszawą, ale często zamawiam tu torty do pracy na różne okazje.

POLECAM: Antolak, Marriott - nigdy nie zawiedli

Absolutnie NIE POLECAM - Camargo - cukiernia braci Stykowskich na Starym Mieście - zamówiłam ostatnio wymyślny tort na urodziny zony szefa - MASAKRA! Tandeta i ogólne wenętrzne fuj! >:(

Kasia

Ja wczoraj zamówiłam w SOWIE :)

smak kostka maksykańska (bazowo-kawowy)


tylko zamiast tych różyczek marcepanowych będą żywe zielone storczyki lub inne kwiaty wykorzystane do dekoracji sali

elizapj

Cytat: Kasia w 20 Maj 2008, 08:37:48
Ja wczoraj zamówiłam w SOWIE :)

smak kostka maksykańska (bazowo-kawowy)


tylko zamiast tych różyczek marcepanowych będą żywe zielone storczyki lub inne kwiaty wykorzystane do dekoracji sali
to super!
a ta sowa to gdzie?
byl na nia namiar wyzej? nie doczytalam...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

elizapj na bank gdzieś wyżej podawałam

i nawet mapkę rysowałam (paskudną bo paskudną ale jest )


sonja

Wykażę się lokalnym patriotyzmem i napiszę, że tory Sowy są super:) leciutkie, pyszne no i ładne:)

Kasia

sonja a ty z trójmiasta jesteś ?

Ja uwielbiam Sowę :) tylko ich ceny mnie wkurzają  :argue:

sonja

Sowa jest z Bydgoszczy, więc moje województwo:)

Ja kocham torcik o smaku adwokata mmm:) a moja babcia twierdzi, że cytrynowy smakuje jak taki co jadła przed wojną:)

elizapj

#46
Cytat: Kasia w 20 Maj 2008, 10:43:11
o tu http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1889.20.html



dzieki!
ja co prawda wygladem swojego od bliklego jestem b zadowolona (mam fotki tylko nie mam czasu wrzucic:) za to smak jak smak..niezly..ale b slodki wg mnie, tzn ta masa cukrowa w miejsce marcepanu..b slodka:( wszyscy (mama, tata, swiadkowa i maz) mowia zeby sie nie martwic..zeby wyglad przedkladac;) z reszta wszyscy ze smakiem jedli moj anemonowy tort...:D ale korci mnie zeby kogos jeszcze wyprobowac. wiec moze na to bemowo pojade:)
ps. w sobieskim bylam, ale jedyna kompetenta babak byla zajeta...i kazali mi sie umawiac tel...i jakos mi sie odechcialo..:(

ps. weszlam na strony sowy:) b fajne wzory:)
Kasia, z checia zmieniaja pod klienta wzor? czy kreca nosem? i czy mozna calkiem swoj im podac? czy tylko tak jak Tobie wymiana rozyczek jadalnych na zywe kwiatkti?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

wzorów chyba nie zmieniają

możesz zrezygnować z dekoracji
z kropek, rantu, różyczek
możesz dostawić wystawkę


wydaje mi sie że możesz modyfikować tylko delikatnie z dostępnych elementów

i oni obciągają marcepanem lub śmietaną
nie robią tej masy cukrowej

Anupka

aja, spoznione dzieki za odpowiedz :-)

elizapj super informacje!

Kasia, eeeee... zapomniałam co chciałąm Ci napisac.... :-[
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: Anupka w 21 Maj 2008, 20:55:35
Kasia, eeeee... zapomniałam co chciałąm Ci napisac.... :-[

pewnie coś o torcie ;)