Reklamacja bransoletki

Zaczęty przez magdarynka, 10 Kwi 2008, 12:51:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdarynka

Dziewczyny to miejce wydalo mi sie najodpowiedniejsze na przelanie swoich watpliwosci. W niedziele kupilam bransoletke w aparcie, niestety dopiero w domu zauwazylam ze ma wgniecenie na zapieciu, dzisiaj moj mezczyzna zaniosl ja do sklepu gdzie okazalo sie ze :
- bransoletki nie wymienia bo nie maja drugiej takiej samej na stanie
- prawdopodobnie nie uwzglednia reklamacji ( uszkodzenie z winy klienta  :o )
Mam wrazenie ze chca nas zrobic w trabe >:(, mam podstawy co by sie z nimi wyklucac??? Wdl. mnie powinni ja wymienic badz zreperowac za free, ale to tylko moje zyczenie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: magdarynka15 w 10 Kwi 2008, 12:51:23
Dziewczyny to miejce wydalo mi sie najodpowiedniejsze na przelanie swoich watpliwosci. W niedziele kupilam bransoletke w aparcie, niestety dopiero w domu zauwazylam ze ma wgniecenie na zapieciu, dzisiaj moj mezczyzna zaniosl ja do sklepu gdzie okazalo sie ze :
- bransoletki nie wymienia bo nie maja drugiej takiej samej na stanie
- prawdopodobnie nie uwzglednia reklamacji ( uszkodzenie z winy klienta  :o )
Mam wrazenie ze chca nas zrobic w trabe >:(, mam podstawy co by sie z nimi wyklucac??? Wdl. mnie powinni ja wymienic badz zreperowac za free, ale to tylko moje zyczenie ;)

1. nie dać sie zbyć. to pierwsza zasada!
2. jeżeli oni nie mają to może jest w innym aparcie. Niech dzwonią. Ale oni nie wy!

inkageo

Pewnie nie będzie łatwo.. Jak mój złoty pierścionek z kruka zmienił kolor z żółtego na bordowy to pani usiłowała mi wmówić, że to:
1. Podróbka
2. Moczyłam go w kwasie
3. Mam dziwne ph potu i to na pewno moja wina
Po dwóch miesiącach chyba doczekałam się przeprosin i wyjaśnienia, że mieli nieuczciwego producenta i już z nim nie współpracują, wymienili mi pierścionek na nowy wyprodukowany przez kogoś innego.
Pomogło chyba to, że poszłam do innego salonu kruka i powiedziałam jak mnie potraktowano w miejscu zakupu, chyba informacja dotarła tam gdzie trzeba. Miałam już nawet gotowe pismo do centrali.
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: inkageo w 10 Kwi 2008, 12:58:45
Pomogło chyba to, że poszłam do innego salonu kruka i powiedziałam jak mnie potraktowano w miejscu zakupu, chyba informacja dotarła tam gdzie trzeba. Miałam już nawet gotowe pismo do centrali.

bo tego sie trzeba trzymać. Jeżeli rzeczywiście nie robiłyśmy nic co mogłoby spowodować uszkodzenie (bo czasami niestety same jesteśmy sobie winne) to trzeba z tym walczyć. Oni przyjmują zasadę (o tym już pisałam), że najpierw trzeba klienta zbyć. I wiele osób sobie odpuszcza.
Np. mój kolega, który w aparcie kupił pierścionek z brylantem (zaręczynowym) i po roku chyba ten brylant wypadł. Oni powiedzieli, że to jego wina a on odpuścił. Ale to taki typ. Żeby reklamował samochód (w ramach rękojmi) bo naprawa miała kosztować ok 5000 musiałam go zmusić bo inaczej też by odpuścił chociaż kasy nie ma.

magdarynka

Dzieki dziewczyny, moj M. faktycznie chyba byl zbyt grzeczny. A ja teraz nie odpuszcze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: magdarynka15 w 10 Kwi 2008, 13:04:59
Dzieki dziewczyny, moj M. faktycznie chyba byl zbyt grzeczny. A ja teraz nie odpuszcze

w razie czego dam ci namiary na centralę :)

magdarynka

 Piwko leje za pomoc. Zuzia jeszcze jakiegos potwora we mnie obudzicie lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

1. uparcie i namolnie dochodzić swoich racji. I zasada rozpoznawania reklamacji w handlu i usługach jest taka, żeby spróbować wysłać klienta na szczaw.

2. uparcie i namolnie, polecam pójść z koleżanką, mamą, siostrą i dochodzi swoich racji.


poza tym co cię obchodzi, że nie maja na stanie, chodzi o to, żeby naprawili to wgniecenie, a po drugie, jak mogłaś sobie sama zrobić wgniecenie.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

kamelia04.08.2007

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=65031222&a=65031222


wnioski:
1. powtarzać jak mantrę swoje prawa
2. ściągnąć rodzinę, która to samo będzie powtarzać
3. nie dać sie wysłać na szczaw
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

golinda

Zuzę weź, ona jest dobra w takich sprawach.
Mieliśmy próbkę w Tam-Tamie :)

zuzia

Cytat: golinda w 10 Kwi 2008, 15:29:17
Zuzę weź, ona jest dobra w takich sprawach.
Mieliśmy próbkę w Tam-Tamie :)

;D  ;D ;D ;D ;D

Kasia

golinda przy następnym spotkaniu znowu zmusili zuzię do pokazania pazurków
dali jej herbatę/wodę w pękniętej filiżance

Majeczka

wiecie co? bo ja tak czytam i to nie jest na temt ale mnie tez chca chyba naciagnac
:( dotalam dzis malila z biura podrozy w ktorym kupilismy podroz poslubna (w styczniu), ze musimy doplacic 150zl bo przewoznik doliczyl sobie jakies oplaty paliwowe, 'ktorych nigdy w zyciu czesniej nie bylo' maja racje , moga zadac doplat??
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A masz w domu umowę? Z tymi dopłatami paliwowymi to sie zdarza, ale nie słyszałam żeby ostatnio paliwo podrożało jakoś drastycznie..
Imagine there is no hate

Majeczka

url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

A ja ostatnio byłam świadkiem super reklamacji w kruku.
Pani przyniosła naszyjnik, bo pękła jedna z kostek (chyba to było szkło weneckie).
Przyszła tylko informacyjnie, bo to był prezent od męża, a sprzedawczyni stwierdziła, że to ich wyrób i jeśli jej odpowiada na miejscu wymienią na nowy.
I tak zrobili. Po prostu szok  :o pozytywnie.

Majeczka

przepraszam ze znow zasmiecam watek. dostalam informacje ze musze w ciagu 3 dni dokonac wplaty. czy wiecie gdzie moge uzyskac informacje w mojej sprawie? kto powie mi czy to jest zgodne z prawem takie dolicznie sobie oplat paliwowych? z gory dziekuje :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

w umowie pewnie masz zapis że cena może ulec zmianie właśnie ze względu na paliwo


jeżeli masz ten zapis to niestety trzeba dopłacać

niestety te dopłaty bardzo często sie zdarzają :(

pewnie kupiłaś wycieczkę z first minute

jakbyś kupowała przez wyjazdem to pewnie tą dopłatę robiłbyś od razu
czyli na to samo by wyszło

Majeczka

url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

Cytat: golinda w 10 Kwi 2008, 15:29:17
Zuzę weź, ona jest dobra w takich sprawach.
Mieliśmy próbkę w Tam-Tamie :)

tak jest.... brawo brawo brawo
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

zuzia

Cytat: Kasia w 10 Kwi 2008, 17:19:01
golinda przy następnym spotkaniu znowu zmusili zuzię do pokazania pazurków
dali jej herbatę/wodę w pękniętej filiżance
a później próbowali zmusić do parzenia 2 czajniczków herbaty z tej samej torebki!

wrobelek0403

Cytat: Majeczka w 10 Kwi 2008, 19:02:50
wiecie co? bo ja tak czytam i to nie jest na temt ale mnie tez chca chyba naciagnac
:( dotalam dzis malila z biura podrozy w ktorym kupilismy podroz poslubna (w styczniu), ze musimy doplacic 150zl bo przewoznik doliczyl sobie jakies oplaty paliwowe, 'ktorych nigdy w zyciu czesniej nie bylo' maja racje , moga zadac doplat??

majeczka, dzwon do uokik lub rzecznika konsumentow, zdaje sie ze takie postanowienia w umowie sa niewazne. www.uokik.gov.pl
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Odebralam wczoraj bransoletke, naprawiona   brawo 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

magdarynka15

super  brawo