Spaghetti alla carbonara dla Zuzi i nie tylko ;)

Zaczęty przez didi_loczek, 10 Kwi 2008, 10:19:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

didi_loczek

Składniki:
1 kostka bulionowa Knorr (z oliwą i ziołami)
1 paczka spaghetti (400g)
4 żółtka
300 ml śmietany 36%
100 g startego parmezanu
200-300 g tłustego wędzonego boczku lub bekonu pokrojonego w paski o grubości 5 mm
sól, biały pieprz
1 pęczek posiekanek natki

W dużym garnku zagotuj wodę z kostką bulionową. Gotuj minutę, wrzuć spaghetti, ugotuj al dente. W tym czasie zrób sos: żółtka wymieszaj ze śmietaną i 2-3 łyżkami parmezanu. Odcedź makaron (odlej trochę wody z gotowania do miseczki) a garnek w którym gotował się makaron, ponownie ustaw na ogniu i rozgrzej.  Wrzuć boczek i wysmaż na chrupko. Wlej trochę wody z makaronu i poskrob łyżką w garnku aby zebrać wszystko co przykleiło się do dna. Wrzuć makaron, wlej sos, wymieszaj. Podgrzewaj ale nie gotuj bo żółtka się zetną. Gdy sos zgęstnieje, przełóż wszystko do miski i wymieszaj z resztą parmezanu. Można popieprzyć i posolić (ale nie dużo bo boczek i ser są słone). Posyp natką i podawaj.

zuzia

didi_loczek,
dzięki
stawiam piwko oczywiście :)  :drunk:

abkasia

a ja nie specjalnie przepadam za tym spaghetii, jakos tak boczek i jajaka to mi sie kojarza z jajecznica, a do tego makaron... nie jest to moje ulubione danie.. kiedys robilam.. ale moze poprostu mi nie wyszlo tak jak powinno!! :hammer:

jo_miekka

Ja robię bardzo podobnie, ale ze śmietana 18% (a nwet 12%), a rozbełtane jajko dodaję do sosu na koniec, ale to bez różnicy. I tak jest pycha. :)