kremy ujędrniające, przeciw rozstępom itd.itp.

Zaczęty przez jusia, 06 Kwi 2008, 21:34:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

ponieważ dla kobiet w ciąży przewidziane są odrębne serie kosmetyków (tylko nie wiem czemu droższych) zapytuję przyszłe i obecne mamy, czego używacie/używałyście żeby Wasze ciała zachowały jędrność, a rozstępy się nie pogłębiały i czy w ogóle te kosmetyki to nie jest tylko reklama i efekt placebo? ja, jak sie smarowałam różnymi nawilżającymi bądź ujędrniającymi balsamami Lirene tak się smaruję, ale rozglądam się za czymś typowym na okres ciąży i ostatnio przykuły moją uwagę balsamy Musteli (oni sie chyba specjalizują w takiej ciążowej kosmetyce), tylko czemu to takie cholernie drogie?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aniak1211

jusia79
Mozesz uzywac oliwke dla dzieci,troszke tansza ;)
Ja zawsze po kapieli uzywam wlasnie oliwke,w ciagu dnia i tygodnia mam krem przeciw roztepom z maslem kakaowym i wit.E (firmy palmers,nie wiem czy dostepne w polsce)
Lepiej zapobiegac ;)

Pamietam ze siostra uzywala kremu z vichy,ale bardzo drogo ja to wychodzilo.

Wazne zebys skore nawilzala a nawet natluszczala codziennie,poznie 2-3 razy dziennie i masazyk na brzuszek :D

jusia

aniak zamówiłam sobie ten balsam na allegro, zatem stawiam piweczko  :)
czytałam wczoraj o tych rozstępach i innych skutkach ciąży i dochodzę do wniosku, że jeśli to jest uwarunkowane genetycznie, to nijak temu nie przeciwdziałam (moja mama ma rozstępy, ale przytyła ze mną w ciąży 30 kg!!!! więc, nie było mocnych), natomiast moja koleżanka, która ma już dziecko, a teraz jest w ciąży z kolejnym (więc bez wątpienia praktyk) używała właśnie (i tylko) oliwki dla dzieci
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mika

Mi szwagierki polecały Mustelle, próbowały i oliwek i innych kremów, ale Mustella jest najlepsza podobno, choć właśnie nie najtańsza
a tak w ogóle na rozstępy to najlepszy jest krem No-scar ale jego nie można chyba w ciąży używać i jeszcze jeden fissan, a jego chyba można i jest tańszy od Mustelli

dagi

A ja już niestety mam rozstępy a nie byłam jeszcze w ciąży, nigdy nie tyłam i nie chudłam gwałtownie i moja mama tez nie ma rozstępów. Niestety dopiero teraz zaczynają udowadniać, że ingerencja w hormony (pigułki) może mieć takie skutki :(
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mika

Dagi to jest też jeden z powodów dla których ja odstwiłam pigułki, robiły mi się rozstępy na pośladkach, ale mi pomóg fissan stosowany naprzemiennie z no-scarem, ślady drobne pozostały ale są widoczne tylko dla mnie ;) są tak jasne że trzeba się bardzo przyjrzeć żeby coś zobaczyć, spróbuj może

kamu2

Ta mustella jest chyba przereklamowana.Cena faktycznie bardzo wysoka.Ja używam Z serii Perfecta Mama cena ok 20 zł jestem zadowolona jak na razie ani 1 rozstępu mimo że w okresie dojrzewania jak tyłam to trochę tych rozstępów mi się robiło.Czasem używam też oliwki dla dzieci.Większość moich koleżanek używało tylko oliwek i twierdziły że są lepsze niż te wszystkie kremy.
Jusia pamiętaj jeszcze że wększość kremów można używać od 2 trymestru ciąży
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

kamu2

Chociaż racja też jest w tym że czasem można stosować różne kremy oliwki a i tak będą rozstępy.Słyszałam że dobrze też robić przemiennie zimne i ciepła prysznice,co pobudza krążenie krwi.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

dagi

mika9983 próbowałam już różnych kremów ale tych jeszcze nie, więc zaryzykuję. Piwko się należy  ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mika

Cytat: kamu2 w 08 Kwi 2008, 11:12:57
Chociaż racja też jest w tym że czasem można stosować różne kremy oliwki a i tak będą rozstępy.Słyszałam że dobrze też robić przemiennie zimne i ciepła prysznice,co pobudza krążenie krwi.

wydaje mi się że to chyba jest genetycznie przekazywane, niektóre kobiety niedgy rozstępów nie mialy i mieć nie będa nawet jeśli nic nie stosują, a inne mogą się wysmarować wszystkim co jest na świecie a i tak prędzej czy później rozstępy się pojawią... niestety

jusia

Cytat: kamu2 w 08 Kwi 2008, 11:05:19

Jusia pamiętaj jeszcze że wększość kremów można używać od 2 trymestru ciąży
ale taką oliwkę to już można? bo ja dotychczas używałam balsamów Lirene na całe ciało i właściwie używam nadal, o matko teraz to się przestraszyłam, muszę sobie poczytać
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

rozstępy to min. sprawa kolagenu, więc dobrze jest jeść dużo galaretki, albo najlepiej takiej galarety mięsnej robionej na nóżkach

ja też nie rodziłam, a rozstępy mam - co zrobić? nie wierzę w żaden krem, to są zbyt głębokie warstwy skóry, żeby jakiś krem mający ewentualnie wpływ na naskórek, mógł coś zdziałać

brawurka

ja niestety mam po ciazy rozstepy, niewielkie ale jednak są ( po bokach brzucha, na tz boczkach:)), samrowałam sie oliwką bambino, ale powiem szczerze, ze nie codziennie, za to bardzo czesto szorowałąm skóre szorstką szczotką, kulistymi ruchami zaczynając od łydek, całe ciało traktowałąm tak samo i i tak rostepy sa, a kolezanka ma cały brzuch, mimo smarowania również oliwką. ja sie swoimi maluszkami az tak nie martwie, po tym co widzialm w szpitalu (wielkie baty na nogach, pod kolanami i na brzuchach), moje rozstepiki to pikuś:) kiedys pielegniarka zwrócią uwage jednej dziewczynie zeby zadbala troche o siebie

kamu2

Jusia na pewno nie zaszkodzą ale na niektórych kremach jest napisane aby smarować od 2 trymestru.A oliwkę spokojnie można cały czas stosować.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aniak1211

jusia79
Jezeli zamowilas krem o ktorym ja pisalam to mozesz go spokojnie uzywac od poczatku.
Masaz skory tez pomaga,
uzywam 2-3 razy w tygodniu szczote do masazu.

Pamietajmy ze rozstep to blizna ktorej sie nie pozbedziemy,mozna je zlagodzic ale nie zlikwidowac tak do konca.

sonatina

Ja używam ten sam krem co kamu - perfecta mama, cena jest bardzo przystępna i bardzo dobrze się rozsmarowuje, jak na razie rozstepów na brzuszku brak, choć zdaję sobie sprawę, że jeszcze trochę czasu mam i mogą się pojawić. Oprócz brzucha martwię się jeszcze o piersi. Tam rozstępy mam i martwię się, żeby się jeszcze bardziej nie pogłębiły. Ale słyszałam, że rozstępy to sprawa dziedziczna. Moja mama choć przytyła ze mną w ciąży 30 kg to brzuszek do tej pory ma ładny i gładki. Jestem więc dobrej mysli.

aniak1211

sonatina
masuj i smaruj piersi tym samym kremem albo kup specjelnie na piersi.

Chermelle

ja nie mam praktyki ciążowej ale koleżanka po dwóch ciążach bardzo zachwalała balsamy Palmersa, nie wiem dokładnie które, ale chodzi o cos takiego jak w linkach. Stosowała je podczas ciąży i mówi że rozstępy sie nie pojawiły - ale nie sprawdzałam osobiście  ;)

http://www.allegro.pl/item340836396_palmers_balsam_na_blizny_i_sucha_skore_z_anglii.html
http://www.allegro.pl/item340838622_palmers_balsam_ujedrniajacy_tanio_prosto_z_anglii.html

kamu2

Sonatina,Aniak ma racje smaruj tym balsamem na rozstępy też piersi jak tak robie omijaj tylko brodawki
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aniak1211

#19
Chermelle
Codzi o te serie ale jest specjalny dla kobiet w ciazy,opakowanie jak w drugim linku-z dozownikiem ale kobietka na rysunku ma brzuszek.
Szczerze mowiac a anglii te kremy sa duuuzo tansze,za 250ml. ostatni dalam ok2.5funta,czyli jakies 10-12 zl.

kamu2
Ja tez uzywam jwden krem na brzuch i piersi,ale nie omijalam brodawek,nie wiedzialam
???
teraz juz bede.
http://www.allegro.pl/item346129951_palmers_krem_na_rozstepy_super_skuteczny_.html

O takie ja uzywam

aniak1211


jusia

aniak dziś balsam przyszedł nareszcie, dokładnie ten, który pokazałaś powyżej, ale ja na allegro znalazłam za 35 pln
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aniak1211

To jeszcze nie tak zle.
Ja jak narazie jestem zadowolona,zobaczymy za 7 tygodni czy dalej bede ;)

dzidzia101

Mika, mowilas o tym kremie?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=9565

Stosowalas go osobiscie? Likwiduje biale rozstepy? bo opinie sa rozne, a najlepiej dowiedziec sie od kogos znajomego  ;)

Aniak, a ten palmers likwiduje rozstepy czy tylko zapobiega? bo napisali ze usuwa ale jak jest na prawde?

Do tej pory nie przeszkadzaly mi moje rozstepy ale pomyslalam ze moze mozna by cos z nimi zrobic. Tylko czy wytrwam....  :-[ :-[ :-[
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Z likwidacją rozstępów nie ma łatwo. W zasadzie można je tylko spłycić poprzez smarowanie, ewentualnie ostrzyknąć kolagenem (po ciąży), ale i tak się wchłonie w ciągu dwóch lat.

Fissan jest świetny, ale trudno się rozsmarowuje. Jest tani, a niektóre kobiety wierzą w skuteczność tylko jak płacą :(
Ważne żeby posmarować skórę tak do 5 minut po kąpieli, gdy woda z naskórka nie zaczęła jeszcze parować. I w trzeci9m trymestrze smarować gdy tylko skóra zaczyna "ciągnać" nawet 5 razy dziennie.
Jeśli jednak są skłonności, to rozstęoy i tak się pojawią, zależy tylko ile.
A i ważne, żeby smarować się w zasadzie od kolan do piersi- bo tam mogą się pojawić rozstępy.