Dziewczyny - proszę o podpowiedź:)) menu urodzinowe

Zaczęty przez goga, 03 Kwi 2008, 22:16:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

W związku ze zbliżającymi się moimi okrągłymi  :urodziny: których wolałabym nie obchodzić  ;D będę miała gości - tylko rodzice, teściowie no i oczywiście mąż z synem :P to zastanawiam się na menu urodzinowym - może mi podpowiecie?? Nie chciałabym przy nich padać na pysk - bo wcześniej się nastałam w kuchni - więc dobrze by było, żeby to były potrawy nie wymagające wielogodzinnego stania w kuchni, ale przede wszystkim smaczne i INNE niż to co zawsze . trochę jakiejś egzotyki im się przyda ;D. Myslę że na was mogę liczyć, a że jest was wiele to zostawiam pole do popisu, bo ja dziś coś bardzo zmęczona. Mam nadzieję ,że wymyślicie mi jakieś menu . Z góry wielkie dzięki !!!
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

abkasia

ja proponuje salatke grecka, zawsze dobra i wszystkim smakuje!!

abkasia


zuzia

u nas jest taki zwyczaj, że jublilat/solenizant nie gotuje tylko gotują dla niego - może to wprowadzisz?

abkasia


mayagaramond

Cytat: zuzia w 03 Kwi 2008, 22:44:06
u nas jest taki zwyczaj, że jublilat/solenizant nie gotuje tylko gotują dla niego - może to wprowadzisz?

to jest swietny pomysl! Piwo Ci sie nalezy :)

A masz moze grill do raclette? http://membres.lycos.fr/overture1928/Raclette.jpg

Gotujesz ziemniaki, krpisz warzywa, potrzebny ser zolty (jest ser reclette, ale moga byc tez inne rodzaje) i nic nie musisz gotowac, bo kazdy sobie sam uklada i griluje na patelence, co chce.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

racja! ja statnio jadlam polaczenie ananasa i sera raclette, jakie to bylo pyszne!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

salsa

moze tak:

1. zupa-krem sos vichy (banalnie sie robi a jest efekt)
2. brokuły zapiekane w sosie smietanowo serowym (kolejny banał a pyszne) do tego wspomniana sałata grecka i kawałek pieczonej piersi kurczaka - tez bardzo szybkie
na koniec kawa mrożona z lodami i oczywiscie napoje wyskokowe , i co tam jeszcze preferujecie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)