na piechote do kościoła

Zaczęty przez grudniowa, 16 Sie 2007, 18:16:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grudniowa

Postanowilismy że idziemy na piechotę do kościoła razem z całą rodzina i naszymi swiadkami. Od "starej" wyjadaczki slubno-weselnej, czyli mojej ciotki :) usłyszałam że nie wypada żebym szła w parze z narzeczonym- podobno to jakiś stary zwyczaj że panne młodą prowadzi do kościoła świadek, drużba itp. Prawda to?

zuzia

wiesz... te wszystkie przesądy są takie, że w zasadzie nie powinnyśmy wychodzić za mąż. Wykluczają się wzajemnie i nijak nie pasują do niektórych zwyczajów.
np. pan młody nie powinien widzieć młodej przed ślubem. A błogosławieństwo? Ok. można rano, bez ciuchów, a z drugiej strony - powinno być tuż przed wyjściem do kościoła. Więc jak?
Ja bym się tym nie przejmowała. Któraś z PM na ŚiW też szła pieszo wbrew wszysstkim i nie żałuje.

martucha55

Witaj.
Nie wierz w przesądy!! :) Ja też idę do Kościoła pieszo z PM :) Planujemy też iść pieszo z Kościoła do restauracji. Rozważamy, jednak jeszcze płynięcie łódką, ponieważ Kościół od sali dzieli małe jeziorko :)) Jeżeli bedzie pogoda to z pewnością to Kościoła pójdziemy pieszo a z Koscioła łódką:)

zwierzatko_mojej_mamy

grudniowa,  ja tam bym szła na Twoim miejscu (bo na moim nie - umowa, że suknie T. zobaczy dopiero w kościele ;D), nie znam takich przesądów.

Jedyne, czego nie polecam to przechodzenie z kościoła na salę pieszo, przy założeniu, że sala weselna jest w odległości 45 minut drogi pieszo ;D w szczególności w mieście wzdłuż głównej drogi z 3ma pasami ruchu, gdzie jest dość duży ruch pojazdów ;D dobre, nie? :>
znam parę, która tak gości przegoniła ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

martucha55

my mamy Kościół, sale i nocleg dla gości w promieniu 100m . Wszystko jest przy jeziorku:) a dom też niedaleko bo ok 300m od koscioła:)

dzidzia101

O roznych przesadach slyszalam ale o czyms takim jeszcze nie. Moja kuzynka szla na piechote z narzeczonym pod bokiem i od 5 lat sa szczesliwym malzenstwem :)  
My tez planujemy isc "z buta" jesli pogoda pozwoli i nie zamierzam trzymac sie innego chlopa, tylko mojego  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login