nowe buty

Zaczęty przez siog, 31 Mar 2008, 17:53:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: dodaa84 w 24 Maj 2008, 13:47:35
gdyby nie to, że już mam jedne czerwone buty......... ;)

butów nigdy za dużo :D

zuzia

dodaa84,
kurcze, chyba pójdę sobie poprzymierzać w sklepie i może coś zamówię. ech.. mąż mnie z domu wyrzuci :(
a z kwestią cła do Polski to Ci golinda pomoże - ona przez to przeszła :)
a NW dostarcza do Polski?

panikarola

doda, piekne te buty, ja moge wszystkie wziac!!!!!! takiego klockowatego obcasa wlasnie szukalam!

usilowalam kolezanke w zeszly weekedn namowic, zeby taki interes zalozyla, zeby buty ze Stanow sprowadzala, nie nie chciala...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

ale mi sie te klockowate na zdjeciu podobaja  :-[
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

#79
melduję się na posterunku :)
przy zamawianiu z USA najlepiej zgłosić się do firmy "przepakowującej", towar wysyłany jest do nich, oni to przepokowują, nie ma faktury, więc nie lądują na cle, nie dolicza się cła i co najważniejsze VAT-u - bo to największy koszt

doda, czerwone rzeczywiście piękne i klockowaty obcas super, widziałam z jeszcze większym klockiem w Simple, cudowne (biało-srebrne i czarno-srebrne lakierki), ale kosztowały prawie 500zł :(
co to za argument, że masz już jedne czerwone buty? ja mam z 4 pary i co z tego? :)

zuzia

Cytat: panikarola w 24 Maj 2008, 14:14:00
doda, piekne te buty, ja moge wszystkie wziac!!!!!! takiego klockowatego obcasa wlasnie szukalam!

usilowalam kolezanke w zeszly weekedn namowic, zeby taki interes zalozyla, zeby buty ze Stanow sprowadzala, nie nie chciala...

a ja mam taką osobę. Jakby trzeba było na szybko coś mieć :D

zuzia

Cytat: dodaa84 w 24 Maj 2008, 14:13:03
no właśnie nie wiem czy dostarcza...


nie dostarcza :(

zuzia

golinda,
wiedziałam, że po twoich przejściach przed gwiazdką bodajże, będziesz ekspertem :D :D :D

mayagaramond

Cytat: dodaa84 w 24 Maj 2008, 14:08:04
ogólnie jestem w szoku, te buty są tak tanie w porównaniu z tym co w sklepie!!
ciekawe jak by to było z cłem i z przesyłką, ile faktycznie całość by wyniosła.
bo sobie mogę spokojnie kupić te 3 pary w cenie jednych ze sklepu...
czy Maya o tym wie? ;)

strona:
http://www.ninewest.com/n/browse/category.s?categoryId=1059

nigdy nie zamawialam butow w USA.
Czy wysylaja do PL? Sa co prawda firmy przepakowujace ale to  skorka za wyprawka
Poza tym moga ci doliczyc VAT i clo...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 13:55:06
Sa co prawda firmy przepakowujace ale to  skorka za wyprawka
Poza tym moga ci doliczyc VAT i clo...

no właśnie te firmy są po to, żeby nie doliczyli tego cła i VAT-u

mayagaramond

Cytat: golinda w 25 Maj 2008, 14:35:44
Cytat: mayagaramond w 25 Maj 2008, 13:55:06
Sa co prawda firmy przepakowujace ale to  skorka za wyprawka
Poza tym moga ci doliczyc VAT i clo...

no właśnie te firmy są po to, żeby nie doliczyli tego cła i VAT-u

Hm, z tego co wiem od znajmej, ktora zamawia, to ona tylko wtedy zleca przepakowanie, jesli sklep nie wysyla do DE, clo i VAT placi zawsze (chyba, ze ma szczescie i puszcza paczke) Tutaj nawet za prezent od cioci Kloci moga ci doliczyc clo, jesli wartosc prezentu przekracza iles tam $ (chyba ok. 40$)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Maya, ale zapomniałaś, że Polacy mają smykałkę do takich rzeczy
przepakowywanie jest po to, żeby nie było FV
jak mi kolega wysyła z USA to pisze, ze prezent i nikt tam nie zaglada
to samo robia firmy przepakowujace
jesliby trzeba jeszcze placic vat i cło to jaki byłby sens istnienia takich firm?!?

mayagaramond

Cytat: golinda w 25 Maj 2008, 23:55:44
Maya, ale zapomniałaś, że Polacy mają smykałkę do takich rzeczy
przepakowywanie jest po to, żeby nie było FV
jak mi kolega wysyła z USA to pisze, ze prezent i nikt tam nie zaglada
to samo robia firmy przepakowujace
jesliby trzeba jeszcze placic vat i cło to jaki byłby sens istnienia takich firm?!?

tylko po to, zebys mogla zamowic buty na zappos, bo oni nie wysylaja do Europy :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 26 Maj 2008, 09:34:33
Cytat: golinda w 25 Maj 2008, 23:55:44
Maya, ale zapomniałaś, że Polacy mają smykałkę do takich rzeczy
przepakowywanie jest po to, żeby nie było FV
jak mi kolega wysyła z USA to pisze, ze prezent i nikt tam nie zaglada
to samo robia firmy przepakowujace
jesliby trzeba jeszcze placic vat i cło to jaki byłby sens istnienia takich firm?!?

tylko po to, zebys mogla zamowic buty na zappos, bo oni nie wysylaja do Europy :)

ale może da się w tym przypadku połączyc przyjemne (czyt. zamówienie butów, których nie dostarczają do Europy) z pożytecznym (uniknięcie Vat-u i cła) ? :D


zuzia

siog,
te śliwkowo - winogronowe - boskie! ale jaka szpila  jupi

kate.zet1

Siog boskie!!!!!!!!!!!! a te kremowe...takich szukam...sa moze w PL?

siog

Cytat: kate.zet1 w 26 Maj 2008, 22:20:58
Siog boskie!!!!!!!!!!!! a te kremowe...takich szukam...sa moze w PL?


Kate,dzieki/ nie wiem gdzie te buty sa w PL ale na pewno sa.Jak masz kogos w Hiszpanii to byloby najlepiej. to hiszpanska marka Salvador Sapena.
Hiszpanskie buty (Sapena, Pura Lopez) moge z reka na sercu polecic! moge w nich biegac i niewazne jakie obcasy. nic nie obciera, sa idealnie wygodne. Niestety nie moge juz tego samego powiedziec o wloskich:(

kate.zet1

#93
no widzisz....a ja tylko włoskie kupuje....z ich wygodą róznie bywa, gorzej z trwałością - średnio 1 para po roku ląduje na śmietniku - tylko kozaki dają radę dłużej (ok. 3 lata) Zawsze sobie powtarzam, że to nie są buty na naszą pogodę, ale ja wiem, że niszczę buty ponadprzeciętnie  :( z balerinami najgorzej - po sezonie out :o Ale to chyba też wina tego, że nie jeżdzę autem - pokonuję w tych butach...kilometry  >:(
oczywiście szpilki - inna sprawa (noszę tylko na wyjście) ale fleki wymieniam co chwilę

gdziezby

Siog lepiej powiedz ile masz szaf :-)!
Do czego nosisz Prade?
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

siog

Cytat: gdziezby w 27 Maj 2008, 00:50:53
Siog lepiej powiedz ile masz szaf :-)!
Do czego nosisz Prade?


:))) nikt nie uwierzy ale szafe mam mala:) mam bardzo malo ubran! naprawde... ja nie cierpie miec duzo ubran. mam tylko dobrze wybrane, wyselekcjonowane i maja pasowac do siebie. wiec z kilku ubran mam kilkanascie zestawow.Zawsze tez kupuje je na wyprzedazach. Maz ma duzo wiecej ubran:)
zupelnie inna historia z dodatkami. Butow moge miec duzo i wydac jakakolwiek sume. torebki wystarczy dwie-trzy ale porzadne. no i bizuteria:)
jestem zdania ze dobre akcesoria "robia" caly wyglad. poza tym przetrwaja wiele lat tak samo jak bizuteria...

te Prady mam zamiar zalozyc na wesele do jakiejs sukienki. a ogolnie bede nosic do gladkich sukienek i krotkiej skorzanej kurtki. zawsze beda jako "statement shoe"

bozena.dp

też sobie kupiłam buty i się pochwalę, a co ;) :P

zuzia

bozena.dp,
ty się chyba ostatnio rozszalalaś z butami, co?
i dobrze, bo butów nigdy za dużo :)

bozena.dp

zuzia wcale się aż bardzo nie rozszalałam... jedynie baletek mam 'dużo', bo aż 3 pary  ;D  a teraz chce jeszcze sandałki takie do 'biegania' na codzień, ale jak na razie nie znalazłam nic ciekawego :(

o tym, że butów nigdy za wiele doskonale wiem i co chwilę powtarzam mężowi  :P