kosmetyczny hit

Zaczęty przez mika, 31 Mar 2008, 08:33:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



rudasekawf

Myślałam, ze to pic na wodę z tymi maskami i nigdy nie używałam. Muszę kupic

konwalia

Ja używam takiej żelowej ze złotem

malutenka

rudasek, tylko one działają najlepiej jako dodatek do rozbudowanej pielęgnacji. Ja to się staram robić raz w tygodniu, ale efekty są super.
Robię demakijaż, nakładam sobie na 10 min peeling enzymatyczny, później zmywam, nakładam maskę w płachcie, czasami waciki pod oczy z herbatą ze świetlika (można tez płatki żelowe, ale tego nie lubię), relaksuję się 15 minut, ściągam, nakładam serum, krem i czuję się epicko :D

rudasekawf

Muszę wypróbować. Nigdy nie miałam.

Z maseczek nakładam jedynie błoto z morza martwego


callja

Cytat: rudasekawf w 15 Lut 2020, 19:06:26Hydrolaty itd to dla mnie czarna magia
Dla mnie dłuuugo były ;)
A do toników zraziłam się wieki temu, podrażniały - stosowałam kemy i sera no "gołą" skórę. Ale ostatnio zaczęłam jeszcze patrzeć na składy, no i coraz bardziej pilnuję, co tam w ogóle na dziób daję :/ Lirene, Sorai nigdy jakoś nie lubiłam, z Ziai tylko pojedyńcze produkty, a do Bielendy zraził mnie fakt, ze niesustannie wymieniają asortyment - ledwo wypróbowałam jakąś serię i mi podpasowała, to już znikała zastępowana nową. I jak tu żyć?!

Aktualnie na tapecie mam produkty z hebe właśnie, bo mają tam:
- Yope (szampony, odżywki, mydła w płynie, bez SLS i silionów, często na promocji)
- Avę (ale tu nie wszystkie kosmetyki mają skłądy ok, trzeba czytać; natomiast ich sera w pipetce uwielbiam, a skóra pije je jak gąbka)
- duży wybór Nacomi (i tu do składów nie można się przyczepić)
- duży wybów FeelFree (jw. - krem pod oczy to jedyny, który nie roluje mi się na powiekach, i mogę spokojnie kłaść na na niego makijaż - dotąd mogłam tylko żeli używać, kremy nie wchłaniały się nijak)
- CosNature - składy bez zarzutu i cena ok
- Miya (serum w sprayu - rewelacja, muszę też ten eliksir 3w1 wypróbować)
- o dziwo Lirene, ale tylko seria ECO, fajne składy (mam teraz dwa kremy i hydrolat 100% natura i sprawdza się świetnie)
- Orientanę uznałam na razie za zbyt drogą, ale oglądam sobie i dumam na razie.
Gdy skończę aktualną pielęgnację, czaję się jeszcze na SkinFood z Natury (ich seria własna eco, coś jak Alterra z Rossmanna), plus ostatnio serię naturalną wypuściła Soraya (znowu firma, którą jak dotąd ignorowałam!!), i nawet mocno eco recenzentki popatrzyły na nią przychylnym okiem, może się nią zainteresuję.

O składach fajnie pisała srokao, ale ona analizuje głównie kosmetyki dla dzieci, na YT guru od składów jest Kacper, ale trzeba wziąć od uwagę, że jest dziko purystyczny i czasem przegina. Ale też pokazuje kawa na ławę, co czyha na nas w słoiczku ;)

Z eco kolorówki mam chyba tylko rozświetlacz z Ecocery lol lol Za to jest to chyba najładniejszy i najintensywniejszy mój nabłyszczacz ;) Na dzień wolę Hean, aktualnie mój ukochany - ani to złoto, ani róż, ani biel, jest NEUTRALNY, nienachalny, i to mi się w nim podoba najbardziej :D A Ecocerą czasem pogłębiam heanowy glow, albo daję solo jeśli chcę walić blaskiem widocznym z kosmosu ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2020, 08:18:56Jak sie umawiamy z przekazaniem?
a masz czas, żeby wybrać się na pocztę? to wrzuć mi nr konta to zrobiłabym ci przelew.

malutenka

Ja kupilam w Rossmannie niedawno żel do mycia twarzy marki Polka, całkiem fajny!

wrobelek0403

zuzia, wyslij mi adres na pw. jutro bede na poczcie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Ja demakijaż żelem do tegoż, nie znosze wszelkich mleczek i olejow
Potem tonik, moge miec zaje, bielende-cokolwiek,bo mojej skórze wszystko pasuje
Potem nakładam albo serum albo kwas hialuronowy (najczęściej) potem krem i finito
Rano tonik serum krem
Dwa razy w tygodniu myje żelem z aktywnym węglem
Jak mi się przypomni robie peeling
Maseczki rzadko, musze zacząć
Ja mam bezproblemową skórę i u mnie nie ma tak  że drastycznie inaczej ta skora wygląda jak tego nie zrobię
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

callja

#537
Minimalnie przepraszam się z Bielendą, mam tylko nadzieję, że nie wycofają serii zbyt szybko upsik
Choć zważywszy fakt, że dorwałam toto na jakiejś total wyprz/końcówki serii w Rossie za 10 czy 12 zł nastraja ciut pesymistycznie (choć sprawdziłam, i na stronie Bielendy można zamówić bez przeszkód). Wzięłam bez przekonania, zachęcił mnie skład czysty i bez chemii, użyłam, przepadłam!! Cu-deń-ko - konsystencja galaretkowatego toniku, działanie serum; wylewam na palce kilka kropli, wklepuję, wchłania się w try miga, ładnie nawilża. Można stosować pod krem, można solo jako bazę pod makijaż. Z reguły nakładam na twarz spryskaną hydrolatem, a po wchłonięciu wklepuję jeszcze odrobinę kremu:
https://bielenda.pl/katalog/fresh-juice/878-fresh-juice-rozswietlajaca-hydro-esencja-do-pielegnacji-twarzy-ananas

Ale uwaga - skład bez zarzutu ma właśnie wersja z ananasem i z limonką, w wersji z pomarańczą niestety pojawia się PEG, wprawdzie dość daleko w składzie, ino po co?? :zly:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zuzia

#538
callja
dzięki! też na to patrzyłam ale jakoś się nie skusiłam. chyba będzie trzeba :)

malutenka

Cytat: callja w 07 Cze 2020, 17:14:27Można stosować pod krem, można solo jako bazę pod makijaż. Z reguły nakładam na twarz spryskaną hydrolatem, a po wchłonięciu wklepuję jeszcze odrobinę kremu:
https://bielenda.pl/katalog/fresh-juice/878-fresh-juice-rozswietlajaca-hydro-esencja-do-pielegnacji-twarzy-ananas
mam to od 3 miesięcy, jest super!

rudasekawf

Powiem Wam, ze zmieniłam kosmetyki jakiś czas temu
PeelMission - toniki i kremy, na dzień i na noc
Klapp- krem pod oczy i peeling enzymatyczny

Super. Dla
Mnie mega hit

cumberland

a znacie kosmetyki Miya?
bo widzę ostatnio jakąś podnietę w netach
kupiłam sobie krem wczoraj, zobaczymy co to za cudo

Angie

Ja znam. Mam krem.  Jest ok.

Kolejny raz polecam natomiast serię ordinary. 
Wszelkie peelingi,  serum.  Są świetne i przystępne cenowo.
Z droższych kosmetyków dermaquest.  Płatki, żel do mycia twarzy,  maska dyniowa.  Bardzo dobre produkty.

malutenka

Angie, dla mnie the ordinary niestety nie robi nic, miałam serum z vit B i krem i takie sobie.

callja

Cytat: malutenka w 09 Cze 2020, 11:44:23dla mnie the ordinary niestety nie robi nic
The Ordinary zostało wykupione przez Estee Lauder => pozmieniało część składów (z reguły na gorsze ponoć), i wpisało się w politykę EL (testy na zwierzętach). Nawet jakaś drama była z bojkotem etc., nie wnikałam w temat szczególnie mocno.
Za to pamiętam nasze zachwyty nad serią różną Evree (inka??), no i niestety marka + dodatkowo Mincer Mona Liza upadły. Należały do tych samych właścicieli, którzy teraz próbują odbudować firmę tworząc nową markę, sporo droższą - Samarite.

A propos, czaję się mocno wokół nowych podserii Miraculum (ciekawie wygląda ta z wodą termalną, składy zapowiadają się na czyste), choćby z sentymentu dla prawie stuletniej marki, cudem podtrzymanej - wykupiło ją Dax chyba. Rebranding stareńkiej serii Gala/Gracja => Gracja bio też wygląda obiecująco:
https://miraculum.pl/shop/product/gracja-bio-maska-wygladzajaca?feature=1580
W ramy firmy włączono też niesamowicie sentymentalny dla mnie osobiście Virtual (moja pierwsza baza pod cienie!! :crazy:), któremu niestety aktualnie grozi wygaszenie i wycofanie z rynku...
https://www.facebook.com/Virtual-kosmetyki-do-makija%C5%BCu-197588836963669/

A na koniec fajna rzecz do włosów z dobrym składem, którą mogę polecić w przeciwieństwie do mocno lansowanych Yope, co mi z włosów robią wiotkie strąki bez połysku :zly: Mydła w płynie Yope uwielbiam (werbena bez SLS!!), ale szampony to porażka :/
https://drogeriapigment.pl/szampony-i-balsamy-myjace/17398-marion-volume-control-szampon-do-wlosow-zwiekszona-objetosc-150-ml-5902853019008.html
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

Ja jestem zachwycona serum Bandi z kwasem hialuronowym.

Faktycznie skora po tych serach duzo lepsza. Musze teraz kupic krem i chyba tez coz banfi kupie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 21 Lip 2020, 19:41:00
Ja jestem zachwycona serum Bandi z kwasem hialuronowym.

Faktycznie skora po tych serach duzo lepsza. Musze teraz kupic krem i chyba tez coz banfi kupie.
bandi jest świetne, miałam dwa kremy z kwasami, mam krem BB i chyba jak skończę to co mam to się rozejrzę znowu za czymś z Bandi.
Obecnie mam tak:
-Tołpa nawilżające serum do cery tłustej - całkiem spoko
-Tołpa krem matujący - gówno tam, nie matujący :D
-Na noc Cafe Mimi nawilżający - tu mam takie na dwoje babka wróżyła, cera po nim jest ładna, ładnie nawilża, ale śmierdzi jak CPN (nie mylić ze współczesną stacją benzynową. Jak CPN.)
Wróbelek, Ty chyba miałaś ten koktajl nawliżający z Nacomi, dobre to?

wrobelek0403

malutenka, swietne!! Polecam!

To zachecilas. Rozejrze sie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login