Roesti

Zaczęty przez golinda, 30 Mar 2008, 19:55:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Na specjalne życzenie, tradycyjna potrawa szwajcarska :-)

Składniki:
- ziemniaki
- cebula
- boczek wędzony
- olej
- przyprawy (sól, pieprz)

Ugotować ziemniaki w mundurkach, zahartować i jeszcze ciepłe obrać ze skórki i zetrzeć na grubej tarce. Cebulę obrać i drobno posiekać, boczek pokroić w cienkie plasterki - wszystko wymieszać z masą ziemniaczaną i przyprawić. Rozgrzać olej na patelni, włożyć masę ziemniaczaną i uformować róny płaski placek. Smażyć aż spód stanie się brązowy, następnie przytrzymując placek za pomocą talerza lub przykrywki odwrócić go i usmażyć również po drugiej stronie na brązowo. Można podawać z twarożkiem i ze śmietaną.

Smacznego!

jo_miekka

ooo, całkiem miło brzmi, spróbuję!

panikarola

golinda, ale takie cale plasterki tego boczku sie rzuca do ciasta?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

tak, ale małe ok. 2cm i trzeba to rękami wymieszać (to nie ma być jednolite ciasto, wkleję zdjęcie, jak będę w domu)

mayagaramond

To masz fotke:

http://de.wikipedia.org/wiki/R%C3%B6sti

rösti sa dobre, ale nasze polskie placki lepsze:-))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Mmmm, mrau! Pyyycha!

panikarola

o mammma... naszymi plackami sie ostatnio zatluscilam w takiej jednej knajpie, podaja do piwa, ale smaza na glebokim oleju i to juz za duzo szczescia na raz.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

golinda

naszych placków ziemniaczanych nienawidzę
a jeszcze to świństwo mama zawsze mi dawała z cukrem i śmietaną
fuuuuuj!!!

mayagaramond

Cytat: golinda w 02 Kwi 2008, 14:51:29
naszych placków ziemniaczanych nienawidzę
a jeszcze to świństwo mama zawsze mi dawała z cukrem i śmietaną
fuuuuuj!!!

uwielbiam!!!!!!!!! Wlasnie ze smietana!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

ja też ze śmietaną mniam

jo_miekka

ze śmietaną, bez cukru
albo "po węgiersku"
pyszota!

zosanka

Ale mi zrobiłyście smaka! Ja uwielbiam placki ziemniaczane. Ze śmietaną i kawałkami łososia wędzonego lub po węgiersku, same też mogą być :) Ale się głodna zrobiłam!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

panikarola

z lososiem mowisz?... nigdy nie probowalam. ja moge ze smietana i z sola albo ze mietana i z cukrem albo z samym cukrem. babcia mnie nauczyla. po wegiersku nie lubie, bo nie chrupie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

vobi

Mniam, tez mi sie bramborowych plackow zachcialo... z cukrem nigdy nie jadlam i jakos... chyba sie nie skusze, ale np. z ... keczupem mi sie zdarzylo. Najbardziej lubie placki wegierskie... w schronisku na Stozku, tam jakos smakuja 3x lepiej ;)

a ten losos to niezly pomysl!

zwierzatko_mojej_mamy

z keczupem lubie ;)

a najbardziej ze smietana i ogorasem kiszonym - najwiekszy hit w jadlodajni w Babilonie albo Olimpie - nie rozrozniam tych akademikow do dzis ;D za 7 zl byly 3 duze sztuki  z kupa smietany i ogorasow ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosanka

Tez nie jadłam nigdy z łososiem, ale znalazlam kiedys ten przepis http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,77072355,77072355.html i teraz to moje ulubione zestawienie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

vobi

zosanka, super wygladaja i pewnie jeszcze lepiej smakuja, tylko jedna rzecz mnie zastanowila w tym przepisie - nie widzialam nigdy w sklepie "scinkow wedzonego lososia"  :( Mozna gdzies dostac takie cus?

zosanka

ja ostatnio kupowałam w Makro. To wyglada jak zwykly losos w plastrach. Zreszta w plastrach tez moze byc tylko musisz sobie porwac na mniejsze kawalki :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

vobi

Cytat: zosanka w 02 Kwi 2008, 21:03:00
ja ostatnio kupowałam w Makro. To wyglada jak zwykly losos w plastrach. Zreszta w plastrach tez moze byc tylko musisz sobie porwac na mniejsze kawalki :)

wiem, tylko plastry dosc drogie, a babka z forum napisala ze te "scinki" sa znacznie tansze

panikarola

u mnie w rybnym takie scinki sa, ale sa strasznie tluste, tlustsze od zwyklych platow.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.