kiedy należy rezerwować fryzjera i makijażystkę?

Zaczęty przez mary, 30 Mar 2008, 18:25:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

Chodzi o to, by nie przespać czasu, bo nie chciałabym idąc do fryzjera usłyszeć - nie ma wolnych terminów ;)
Najgorsze jest to, że nie jestem zdecydowana na żadnego konkretnego fryzjera. Jak ja teraz mam się utwierdzić w przekonaniu, który z pobliskich jest the best? Przecież nie pójdę do wszystkich na próbną fryzurę.

konwalia

Ja mojego mam już zarezerwowanego na 06,09 ale na strzyżenie ma terminy 1,5mca.
A makijażystki szukam, na razie mało intensywnie ;)

mobka

Ja też się umówiłam na 1,5 m-ca przed. Zarówno makijaż jak i czesanie mam na 2 tyg. przed ślubem.

mary

i na 1,5 miesiąca przed są już inne osoby zapisane? Planowałam sobie w maju zdecydować...

Kata

ja miałam ślub na początku października, zadzwoniłam do fryzjerki w drugiej połowie czerwca (bo mnie koleżanka naciskała twierdząc, że to za późno w co ja nie wierzyłam) i fuksem udało mi się wpisać na ostatnie wolne 45 minut i to nie o tej porze o której mi najbardziej pasowało. Także jeśli Twoja fryzjerka jest dobra to może być oblegana, bo przecież wtedy czeszą się też Panie idące na jakieś wesela, a w sezonie to może być tego dużo.
Pozdrawiam

Kata

kamelia04.08.2007

fryzjerka była ta sama co zwykle, zapisałam się do niej ok.1,5-2 m-cy wcześniej. Na paznokcie tak samo.
Makijaż był domowej roboty
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

wrobelek0403

makijazystke juz mam, bo chce, aby przyszla do domu i umalowała mnie i mame, a nie chciałam, aby robiła to o osmej rano.
A do fryzjera - mam zadzwonic pod koniec kwietnia/poczatek maja, w polowie maja bedę u rodzicow i wtedy pewnie pojde na probna. Zawsze bede miec czas, aby zmienic, ale...

w zeszlym roku mialam w lublinie 3 wesela i do kazdego czesałam sie gdzie indziej - tylko jedna fryzjerka uczesała mnie tak jak chciałam - tzn. SLUCHAŁA co mam do powiedzenia, a nie realizowała własną wizje. Mam nadzieje, ze teraz tez nie bedzie problemu, choć przyznam, tania nie jest.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

no a u mnie jest ten big problem, że nie mam swojej fryzjerki. Od wielu lat obcinam się u fryzjerki w Chorzowie, ale nigdy nie widziałam jak robią tam fryzurę ślubną, jako gość na wesele czesałam się (loki) na osiedlu, ostatnie kombinacje fryzjerskie w jeszcze innym salonie. Nie wiem gdzie iść na fryzurę ślubną. I nadal nie wiem jak ma ona wyglądać :'(

Stabilo

Według mnie warto rozpocząć poszukiwania jak najszybciej , gdy tylko masz kilka wolnych chwil. Presja czasu jest mniejsza, więc i stres słabszy, a  w razie niepowodzenia więcej możliwości manewrów.
U mnie skończyło się na 2 spotkaniach z różnymi fryzjerkami. Z pierwszą zdecydowanie nie nadawałyśmy na tych samych falach, druga okazała się być super - w sumie nie postanowiłam jeszcze na 100% jaką będę miała fryzurę, ale na szczęście już wiem, kto mi ją wykona.
Miejsce u tej pani rezerwowałam w zeszłym tygodniu (ślub w maju), ale mój termin jest na szczęście mało popularny.

wisienka

ja już zamówiłam obie te rzeczy, (ślub dopiero w sierpniu)a przychodzac do salonu, już nie mogłam sie umówić na odpowiadającą mi godzinę( u fryzjerki) bo była zamówiona przez kogoś innego już na ślub ... także im popularniejsze miejsce tym szybciej trzeba o tym myśleć...

trik26

Ja juz jestem umówiona, czyli lekko ponad 2 m-ce wcześniej i też mam stresa, bo genralnie tydzien wczesniej robie pasemka tu gdzie teraz mieszkam (juz sprawdzony fryzjer), a potem jade do miejscowości gdzie biorę ślub i tam będę się czesać, niby fryzjerka sprawdzona,a le nie wiem czy da rade uczeac mnie tak jak chcę. W kazdym razie ide na fryzurę próbną.
Gorzej z makijażem, bo nie znam dziewczyny, ale koleżanka poelca jedną dziewczynę, ona maluje kosmetykami oriflame, myślicie, ze to ok??

marlen_ka

to ja chyba pobiłam rekord bo na fryzurę i makijaż umówiłam się już 9 miesięcy przed ślubem!!! moja fryzjerka jest bardzo oblegana, a ja chciałam miec pewność, że będzie miała dla mnie czas i odpowiadającą mi godzinę. musiałam też tak z nia porozmawiać, żeby zgodziła się pracować w święto bo ja biorę ślub 3 maja, a więc w święto. na szczęście się zgodziła, bo mam dzięki temu 100% pewności, że będę miała świetna fryzurę:)

Stabilo

Cytat: trik26 w 30 Mar 2008, 23:29:02
Gorzej z makijażem, bo nie znam dziewczyny, ale koleżanka poelca jedną dziewczynę, ona maluje kosmetykami oriflame, myślicie, ze to ok??
Warto zafundować sobie makijaż próbny. Ja po makijażu wykonanym kosmetykami IsaDora, Artdeco, MAC, Kryolan, Sephora wyglądałam koszmarnie, więc marka kosmetyków to jedynie jakiś procent sukcesu.
Najwięcej zależy od samej makijażystki. Na forum wizaż.pl oglądałam zdjęcia makijaży wykonywanych przez zwykłe dziewczyny, bardzo często zwykłymi bazarkowymi kosmetykami - niektore z nich są rewelacyjne.

kamelia04.08.2007

Cytat: trik26 w 30 Mar 2008, 23:29:02
koleżanka poelca jedną dziewczynę, ona maluje kosmetykami oriflame, myślicie, ze to ok??

marka kosmetyków jest rzeczą drugorzędną, liczy się technika, sposób malowania czy wyobraźnia. Przede wszystkim powinna ci zrobić dobrze bazę pod makijaż.

Idź do niej na próbny, jak ci się nie spodoba, a umiesz się malować, to sobie kup bazy po makijaż i utrwalacze artdeco i się umaluj sama.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mika

Trik ja już polecałam tu na forum Angelike z www.makijaze.com Ja się u niej malowałam polecam, może spróbuj do niej, próbny kosztuje tylko 40 zł

mary

Stabilo pochwalisz się może fryzjerką? Gdybym miała blisko to może bym się skusiła na próbę ;)

magdarynka

Ja juz zarezerwowalam termin u mojej fryzjerki, zastanawiam sie tylko kiedy umowic sie na probna. Trzy tygodnie przed bedzie chyba o'k?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

Wy mnie normalnie wpędzicie w jakąś depresyje :P Ja nawet nie mam pomysłu co mam mieć na głowie.

marlen_ka

nawet jeśli nie masz pomysłu, to jeśli się jeszcze nie zapisałaś nigdzie, to zrób to, żeby potem nie było tak, że nie będzie nigdzie miejsc albo będziesz musiała iść np. na godz. 7.30;)

dagi

Ja też jeszcze się nie zapisałam i najgorsze, że nie wiem do kogo, tzn. do jakiego fryzjera, bo nie mam swojego stałego.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

marlen_ka

to chyba ja sieję panikę;) ale po pierwsze nie zwróciłam uwagi na datę ślubu Mary (myslałam że ma go za ok. 2 miesiące) ale nadal uważam, że nie dobrze odkładac tego na ostatnią chwilę, ponieważ różnie może z tym być. U mnie u mojej (baaaardzo obleganej) fryzjerki terminy są dużo wcześniej rezerwowane i z tego, co sie orientowałam w wielu bardzo popularnych salonach czasami umówienie się na wizytę może być problemem

mary

dagi81, ja mam dokładnie ten sam problem. Nie wiem co, nie wiem gdzie.

mary

Cytat: dodaa84 w 31 Mar 2008, 14:59:54
dziewczyny nie wprowadzajcie takiej paniki i stresu. Mary, zdążysz spokojnie, nie popadajmy w paranoję !!!!!!!!!

No nie Doda, teraz to przegięłaś >:( Ja mam 2 mies. i 27 dni a nie 3 :P ;)  ;D

mary


mary