jestem niezadowolona z.........

Zaczęty przez marax, 27 Mar 2008, 11:50:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eva_luna

no to ja wymienie glupote, ktora chlopaki dzis zrobili na moje zyczenie, a czego odradzam ( u mnie bede jutro wiercic jeszcze raz):
Jak macie okragly brodzik to nie wieszajcie baterii na jednej scianie, a uchwytu z raczka na drugiej bo potem kabel od prysznica wisi przez srodek brodzika (w gazetach tak nie bylo jak ogladalam...)

Ponadto w obecnym mieszkaniu mam po starej wlascicielce panele ciemne w kuchni. ODRADZAM!!!!!!!!!!!Kazda krople wody na nich widac.

magdalinska

kiedys na gazecie byl taki temat, troche tego jest, ja jeszcze do konca nie dobrnelam :)
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,50527749,50527749,0,2.html?v=2

spragnienie

z doswiadczen z domu rodzinnego  :D
jak utrudnic sobie zycie:

dluuga polka w lazience na kosmetyki - najwiekszy pierdolnik, nienawidzilam tego myc !!! i tak zawsze wygladalo jak burdel dla kogos kto tam wchodzil jako gosc..  ja lubie miec wszystko pochowane
trzeba miec szafke pod zlewem , "otwierane lustro" i gra gitara

bajerancki panel prysznicowy - no coz z biegiem lat nie wyglada tak samo... a mycie tych rowkow, biczy i innych doprowadza do szalu... na szczescie nie mnie, bo w mojej lazience byla wanna  :)

suwane drzwi do prysznica trudno umyc te rowki na dole przy brodziku, teraz tato ma drzwi otwierane i brodzik kwadratowy, a nie polokragly i o wiele latwiej utrzymac to w czystosci BEZ wysilku

nierowna struktura plytek podlogowych mama wybrala takie lekko porowate do kuchni... masakra

otwarte polki w kuchni na koncu ciagu mielismy takie male zaokraglone poleczki.. jak ktos nie wiedzial gdzie cos polozyc to odkladal tam.. brrr

golinda

stoły ze szklanymi blatami
jasne, "chropowate" kafelki
wszelkie meble z nóżkami - kurz się pod nimi zbiera, a ciężko tam dotrzeć
jacuzzi - w tych rurach robi się syf, bo używa się tego rzadko
kuchnia z szafkami tylko na dole

foszek

Cytat: spragnienie w 31 Mar 2008, 00:30:21
suwane drzwi do prysznica [/u] trudno umyc te rowki na dole przy brodziku, teraz tato ma drzwi otwierane i brodzik kwadratowy, a nie polokragly i o wiele latwiej utrzymac to w czystosci BEZ wysilku
Podpisuje sie pod tym. Do tego jeszcze najwiekszym u mnie utrapieniem jest szklana kabina, przy tak twardej wodzie jak tutaj, musialabym ja myc codziennie. Nigdy wiecej tego bledu

marax

to jaka kabine proponujecie jak nei szklana ??

zuzia

Cytat: maraxela w 31 Mar 2008, 12:39:11
to jaka kabine proponujecie jak nei szklana ??
może matowe szkło? bo chyba chodziło o kabinę z takimi zwykłymi szybami.

marax

dobrze ze napisalyscie o jacuzii bo wlasnie chcielismy sobie takei cos kupic - dzieki serdeczne

inkageo

Cytat: golinda w 31 Mar 2008, 08:51:07
jacuzzi - w tych rurach robi się syf, bo używa się tego rzadko
Wydaje mi się, że jak już się decydować to tylko na droższą wannę, która ma system samoczyszczący i suszący te wszystkie rury po użyciu, wtedy można utrzymać w tym ustrojstwie czystość i higienę. My zrezygnowaliśmy.
Imagine there is no hate

nionczka

Cytat: maraxela w 31 Mar 2008, 12:44:22
dobrze ze napisalyscie o jacuzii bo wlasnie chcielismy sobie takei cos kupic - dzieki serdeczne

Na podstawie wlasnych doswiadczen moge wypowiadac sie tylko przeciwko prysznicom, ale moj brat ma wanne wiec tez cos dodam z jego doswiadczen. Beznadziejne jest to, ze albo masz w wannie babelki albo plyn do kapieli. Bo przy odrobinie plynu zaczyna sie pienic i piana wychodzi z wanny jak szalona.
Ja jednak wole piane niz babelki. Na babelki zawsze mozna isc od zcasu do zacsu do spa i zalatwione.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: nionczka w 31 Mar 2008, 13:33:05
Cytat: maraxela w 31 Mar 2008, 12:44:22
dobrze ze napisalyscie o jacuzii bo wlasnie chcielismy sobie takei cos kupic - dzieki serdeczne

Na podstawie wlasnych doswiadczen moge wypowiadac sie tylko przeciwko prysznicom, ale moj brat ma wanne wiec tez cos dodam z jego doswiadczen. Beznadziejne jest to, ze albo masz w wannie babelki albo plyn do kapieli. Bo przy odrobinie plynu zaczyna sie pienic i piana wychodzi z wanny jak szalona.
Ja jednak wole piane niz babelki. Na babelki zawsze mozna isc od zcasu do zacsu do spa i zalatwione.
dokladnie, no i nie mozna uzywac zadnych soli do kapieli, czy suszonych platkow, czy innych tego typow cudów, ktore uwielbiam.... moi rodzice maja wanne wlasnie z tymi ustrojstwami, ale z racji swej wielkosci nie jest uzywana, kazdy woli prysznic, wanne sie przetestowalo moze 2x na poczatku z ciekawosci :)
ja chcialabym u siebie z babelkami, ale chyba zrezugnuje, bo jak mam wybierac babelki czy plyn, sól, albo platki, to wybieram ten drugi zestaw.....

mayagaramond



W przedpokoju odradzam taki zwykly wieszak na kurtki, lepsza jest garderoba z drazkiem do wieszenia na wieszaku, wiecej sie zmiesci i nie ma bajzlu ze spadajacych kurtek.

Kupujac szafke na buty sprawdzcie czy buty sie rzeczywiscie mieszcza, szpilka, sandal zmiesci sie zawsze, ale juz botki nie, nie mowic o meskich butach, H. nie ma kopyt, a i tak jego buty sie do szafek na buty nie miescily. Mamy wiec normalna komode, tylko drzwiczki nie otwieraja sie na boki, a w dol.

O ciemnych kafelkach juz bylo. U nas w lazience sa jasne kafelki ze zlotymi kropkami (mamy tez armature i klamki w kolorze starego zlota;) Na poczatku pomyslalam sobie "ale obciach" a teraz kocham moje kafelki, bo nawet ja nie sa umyte to i tak sie blyszcza!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jusia

Cytat: magdalinska w 31 Mar 2008, 14:36:17
Cytat: nionczka w 31 Mar 2008, 13:33:05
Cytat: maraxela w 31 Mar 2008, 12:44:22
dobrze ze napisalyscie o jacuzii bo wlasnie chcielismy sobie takei cos kupic - dzieki serdeczne

Na podstawie wlasnych doswiadczen moge wypowiadac sie tylko przeciwko prysznicom, ale moj brat ma wanne wiec tez cos dodam z jego doswiadczen. Beznadziejne jest to, ze albo masz w wannie babelki albo plyn do kapieli. Bo przy odrobinie plynu zaczyna sie pienic i piana wychodzi z wanny jak szalona.
Ja jednak wole piane niz babelki. Na babelki zawsze mozna isc od zcasu do zacsu do spa i zalatwione.
dokladnie, no i nie mozna uzywac zadnych soli do kapieli, czy suszonych platkow, czy innych tego typow cudów, ktore uwielbiam.... moi rodzice maja wanne wlasnie z tymi ustrojstwami, ale z racji swej wielkosci nie jest uzywana, kazdy woli prysznic, wanne sie przetestowalo moze 2x na poczatku z ciekawosci :)
ja chcialabym u siebie z babelkami, ale chyba zrezugnuje, bo jak mam wybierac babelki czy plyn, sól, albo platki, to wybieram ten drugi zestaw.....
to po co taka wanna, jeśli się jej nie używa?????moi znajomi też budują dom, i mają 2 łazienki , jedna ma być dwupoziomowa z taką zaj...scie wielką wanną z jaccuzi wbudowaną w podłogę + prysznic w tej samej łazience, w drugiej (dla gości) miał być tylko prysznic, ale po zastanowieniu stwierdzili, że zamontują tam jeszcze wannę taką "normalną" 1,40 m, bo tamtej to sie będzie rzadko używać(!!!!) to ja jeszcze raz pytam po co taka wanna????
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: jusia79 w 31 Mar 2008, 15:04:07
Cytat: magdalinska w 31 Mar 2008, 14:36:17
Cytat: nionczka w 31 Mar 2008, 13:33:05
Cytat: maraxela w 31 Mar 2008, 12:44:22
dobrze ze napisalyscie o jacuzii bo wlasnie chcielismy sobie takei cos kupic - dzieki serdeczne

Na podstawie wlasnych doswiadczen moge wypowiadac sie tylko przeciwko prysznicom, ale moj brat ma wanne wiec tez cos dodam z jego doswiadczen. Beznadziejne jest to, ze albo masz w wannie babelki albo plyn do kapieli. Bo przy odrobinie plynu zaczyna sie pienic i piana wychodzi z wanny jak szalona.
Ja jednak wole piane niz babelki. Na babelki zawsze mozna isc od zcasu do zacsu do spa i zalatwione.
dokladnie, no i nie mozna uzywac zadnych soli do kapieli, czy suszonych platkow, czy innych tego typow cudów, ktore uwielbiam.... moi rodzice maja wanne wlasnie z tymi ustrojstwami, ale z racji swej wielkosci nie jest uzywana, kazdy woli prysznic, wanne sie przetestowalo moze 2x na poczatku z ciekawosci :)
ja chcialabym u siebie z babelkami, ale chyba zrezugnuje, bo jak mam wybierac babelki czy plyn, sól, albo platki, to wybieram ten drugi zestaw.....
to po co taka wanna, jeśli się jej nie używa?????moi znajomi też budują dom, i mają 2 łazienki , jedna ma być dwupoziomowa z taką zaj...scie wielką wanną z jaccuzi wbudowaną w podłogę + prysznic w tej samej łazience, w drugiej (dla gości) miał być tylko prysznic, ale po zastanowieniu stwierdzili, że zamontują tam jeszcze wannę taką "normalną" 1,40 m, bo tamtej to sie będzie rzadko używać(!!!!) to ja jeszcze raz pytam po co taka wanna????

Bo chce sie miec cos super, czasem chce sie zaszpanowac i mozna sobie na to pozwolic. A potem w praktyce okazuje sie, ze duzo czasu zajmuje napelnianie, kapiel, czyszczenie, etc. I na codzien nie ma czasu na taka kapiel. A poza tym jakby sie uzywalo jej na codzien, juz by nie byla taka atrakcja.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

jedna wanna w domu powinna byc, moi rodzice kupili taka, bo byla fajna i mysleli ze jednak czesciej bedzie uzywana.... na pewno nie dla szpanu :) w praktyce wyszlo inaczej. jest to normalna wanna, narozna, nie zadne cuda wbudowane w podloge, ma tylko babelki, no ale jest za duza (dla mnie przynajmniej, ja kurdupel, 160cm wzrostu, zsuwam sie na dno). to ten minus, drugi to taki, ze jak napelnie pol wanny, to konczy sie ciepla woda, musze czekac az sie nagrzeje, jak sie nagrzeje i napelnie drugie pol wanny, to kapac mi sie odechciewa ;) i tak jak napisala nionczka, zajmuje to duzo czasu, co nie zmienia faktu, ze lezec w wannie uwielbiam, w pachnacym plynie, z ksiazka....
jakbym miala olbrzymi dom, kupe kasa, to zrobilabym sobie pokoj kapielowy, takie domowe spa, z ogromna wanna, ale zebym sie nie topila ;) i to bylaby taka wanna nie na codzien, ale od czasu do czasu....

nionczka

i jeszcze wiele zalezy od ceny wody. W Hiszpanii nie byloby mnie stac na reguarne napelnianie takiej wanny :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asia407

Wprowadzajac sie do naszego domu "zastalismy" juz np. kuchnie wykonczona. Na podlodze sa ciemne kafelki. Cos okropnego! Widac kazdy, nawet najmniejszy paproch.
Teraz w koncu powoli konczymy lazienke. I zdecydowalismy sie na oddzielna wanne i kabine prysznicowa. Kabina jest dosc duza, drzwi suwane, szklane. Nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystosci. Mam takie ustrojstwo w sprayu: po kazdy prysznicu psikasz szklo i splukujesz woda. Nie ma mydlanych zaciekow  :)
I bubel, ktory jest w prawie kazdym brytyjskim domu: okna otwierajaca sie na zewnatrz. Albo jeszcze lepiej, takie co to sie " w wiekszosci" nie otwieraja, uchyla sie tylko gorny "kawalek", oczywiscie tez na zewnatrz  >:( Chcialam umyc moje okna...Na parterze super, ale na pietrze za cholere nie wiedzialam jak to zrobic. Znajoma ze zdziwieniem stwierdzila, ze po co.Przeciez sa firmy myjace okna  >:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

W UK to najbardziej wkurzały mnie osobne kraniki do zimnej i ciepłej wody...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: twinnie77 w 02 Kwi 2008, 11:28:35
W UK to najbardziej wkurzały mnie osobne kraniki do zimnej i ciepłej wody...

ojej mnie tez...codziennie musialam myc glowe miska

magda_ok

Hehe, ja bylam na zlocie skautow, gdzie w "polowych" lazienkach byly osobne kraniki... To dopiero byla katastrofa! Misek i innych akcesoriow nie bylo, ciezko bylo nawet zeby umyc!!!

mayagaramond

Cytat: twinnie77 w 02 Kwi 2008, 11:28:35
W UK to najbardziej wkurzały mnie osobne kraniki do zimnej i ciepłej wody...


hehe, ja kiedys myslalam, ze oni tez tak w prysznicu maja lol

Ale wqrw... to jest maksymalnie i te ich okna tez.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Osobne krany doprowadzały mnei do szewskiej pasji! I jeszcze światło w łazience zapalane "sznureczkiem" :)

asia407

My,zaraz po kupnie naszego domu, wzielismy sie za lazienke.Kevin uparl sie, ze sam ja wyremontuje. I tak remontuje od pazdziernika 8) No ale musial robic wszystko, lacznie ze stawianiem nowych scian i kladzeniem nowej podlogi.Niedlugo konczy
Krany oczywiscie byly oddzielnie (zlew i wanna) a swiatlo na sznureczek. Krany (i cala reszta tez) sa juz nowe, oczywiscie "europejskie". Na moja prosbe Kevin kul sciane i zmienial instalacje tak, ze teraz mam piekny wlacznik swiatla na zewnatrz :) Wzbudza to powszechne zdziwienie wsrod tutejszych znajomych :P
Plus takie szczegoly jak powszechne drzwi wejsciowe z PCV (juz sie do nich przyzwyczailam) czy tzw artex. Dla niewtajemniczonych to sa to takie dziwne maziaje na sufitach i scianach, zrobione chyba z gipsu. Sa doslownie wszedzie. Najgorsze sa w wydaniu "home-made". Mamy taki sufit w naszej jadalni, w lazience juz zagladziowany. Wyglada jakby ktos chlupnal gipsem i zostawil do wyschniecia. Prawdziwe stalagmity (stalaktyty??)  :o
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asia407

Jestem jeszcze w pracy. jak bede w domu to postaram sie pstryknac kilka zdjec sufitu.
Zdjecia lazienki przed remontem (a wlasciwie juz w trakcie) gdzies juz na strefie wstawialam. Mielismy tam m. in. gustowny zlew, kibelek i wanne z wykonczeniem w ksztalcie muszli i kafelki z zielonymi zabami - czesc przemalowana na niebiesko  :o
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login