jestem niezadowolona z.........

Zaczęty przez marax, 27 Mar 2008, 11:50:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

proponuje zalozyc watek wymiany doswiadczen taki jak w tamacie.Kazda z nas zainstalowala w swoim domu pare rzeczy ktore staly sie strasznie ucazliwe np w sprzataniu.Fajnie byloby za wczau wiedziec ,zeby nie ulec lednemu wygladowi i nie kupic sobie dodatkowej przestrzeni do sprzatania.


Ja stanowczo odradzam wszelkie kafelki,wykladziny itp z rowkami szczegolnie jak ma to lezec na podlodze.Pozniej trzeba to szorowac na kolanach.Moi rodzice popelnili ten blad i mama do tej pory przeklina podloge:)

Kasia

ponieważ akurat z katorgi dyskutujemy o listwach przy kafelkach to napiszę że

- jestem BARDZO niezadowolona że ich nie zrobiłam przy poprzednim remoncie mieszkania

Kasia

i niemawidze jasnej gugi w kuchni i na przedpokoju bo zawsze jest brudno i syfiasto jakbyśmy nie sprzatali od miesięcy

naszoruję sie naszoruję i po dwóch dniach znów syf :(


Kasia

marax coś czuje że bedę musiała foty łazienki porobić :)

bo inaczej nie wytłumaczę tak aby to zachęcajaco wygladało ;)

marax

ja jeszcze dorzuce uwage o tynku strukturalnym-fajnie to moze i wyglada ale na tych neirownosciach gromadzi sie kurz ktory pozniej ciezko jest usunac

zwierzatko_mojej_mamy

ja Wam wpisze po remoncie :D mam nadzieje, ze jak najmniej ;)

a co do tynku strukturalnego to mu nie zagladam w nierownosci w ogole ;D ale nie lubie go za to, ze jak masz siedzisko/sofe obok sciany i sie otrzesz o sciany to prawie skora zdrata (zalezy od struktury - moja jest ostra)

chyba zaczne watek o tym, na co zwrocic uwage przy kupnie mieszkania ;) bo to mam opracowane ;)

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

moja mama ma stanowczo za wąskie szafki w kuchni i jest to niesamowicie niewygodne.

magdarynka

my wprawdzie wynajmujemy ale mamy  w kuchni zlew w szafce naroznej, do tego dochodzi narozna szafka gorna i efekt jest taki ze jak cokolwiek robie przy zlewie to po chwili plecy mnie okrutnie bola
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Nie dawać regipsów na rogach/filarach. Mam taki piękny róg na ścianie oddzielającej kuchnię od przedpokoju i za każdym razem wydupiam w niego odkurzaczem, gips odpada i robi się mega wyrwa ;)
Imagine there is no hate

marcheewka

#10
Wąski stół! My mamy wąski w kuchni, normalnie obiadu zjeść nie można bez trącania łokciami, poza tym ledwo talerze sie mieszczą. Miała to być taka śniadaniówka...

Podpisuję sie pod jasnymi fugami, never! No i błyszczące kafle na ścianie w łazience przy prysznicu,te zacieki z kamienia, wrrr

Jeszcze dodam błyszczący (blaszany) zlew z ociekaczem. Było to błyszczące jeden dzień, teraz jest niemilosiernie poobdzierane, teraz tylko faktura lnu ( z blaszanych) lub jakiś taki z tworzywa ( nie wiem jak to sie nazywa)

marax

ja slyszalam ze kuchenka elektryczna ten taki blat czarny jest niesamowicie uciazliwy-kolezanka ciagle narzeka na niego

Kasia

marax ale inne elektryczne nie wchodzą w grę

te standardowe są tylko w czarnym kolorze

niestandardowe to takie turystyczne starego typu

inkageo

Cytat: maraxela w 27 Mar 2008, 14:29:55
ja slyszalam ze kuchenka elektryczna ten taki blat czarny jest niesamowicie uciazliwy-kolezanka ciagle narzeka na niego
Ja nie mam z kuchenką ceramiczną żadnego problemu, raz w tygodniu umyję ją cifem, a tak to tylko jak coś rozleję to przecieram szmatką i wygląda ok ;)
Imagine there is no hate

magdarynka

i nigdy wiecej szklanych stolikow, wszystko sie odbija ( wiadomo ) i strasznie sie rysuja
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magda_ok

ja nie polecam szerokich szafek jezeli ktos ma waska kuchnie... po otworzeniu drzwiczek nie da sie zazwyczaj przejsc... kolezanka ma waska kuchnie, okolo 2,5 a drzi w szafkach chyba z 80cm. Dodajac do tego glebokosc szafki - wychodzi 1,2 - czyli pol kuchni.

katgoli

Cytat: magdarynka15 w 27 Mar 2008, 14:50:45
i nigdy wiecej szklanych stolikow, wszystko sie odbija ( wiadomo ) i strasznie sie rysuja

o kurcze a ja wlasnie szukam szklanego stolika do pokoju goscinnego  ???

ja rowniez nie zrobilabym juz tynku strukturalnego na klatce schodowej....kochany sie o malo nie zabil a pozatym widac gdzie juz nie ma ochoty. Pozytyw: za kazdym razem jak na ta sciane spojrze widze podpis ukochanego  :) :)

nionczka

Cytat: maraxela w 27 Mar 2008, 11:50:30
proponuje zalozyc watek wymiany doswiadczen taki jak w tamacie.Kazda z nas zainstalowala w swoim domu pare rzeczy ktore staly sie strasznie ucazliwe np w sprzataniu.Fajnie byloby za wczau wiedziec ,zeby nie ulec lednemu wygladowi i nie kupic sobie dodatkowej przestrzeni do sprzatania.


Ja stanowczo odradzam wszelkie kafelki,wykladziny itp z rowkami szczegolnie jak ma to lezec na podlodze.Pozniej trzeba to szorowac na kolanach.Moi rodzice popelnili ten blad i mama dotej pory przeklina podloge:)

Ja sama u siebie raczej nie mam zlych doswiadczen jesli chodzi o to co sama wybralam,ale o to co juz bylo:

prysznic z biczami i innymi bajerami:

Trzeba szorowac szczoteczka do zebów wszytskie zakamarki a bicze i tak wiele nie daja bo nie ma miejsca w kabinie, zeby nabraly sily.
Poza tym im prostszy brodzik, zabudowa tym lepiej (do mycia)

Meble z plyty gipsowo-kartonowej
wiecej kurzu niz w normalnym mieszkaniu
jakakolwiek zmiana wiaze sie z remontem (gruzem i pylem)

doswiadczenia z domów wynajmowanych:

lsniace kafle na scianach i podlogi
biale podlogi
blat z szklanym stolikiem



Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: maraxela w 27 Mar 2008, 14:29:55
ja slyszalam ze kuchenka elektryczna ten taki blat czarny jest niesamowicie uciazliwy-kolezanka ciagle narzeka na niego

Ja wrecz przeciwnie! Jets to najlepsza kuchenka w utrzymaniu ze wszytskich jakie mialam (elektryczna normalna, gazowa, ceramiczna)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka a propos biczy w prysznicu - to mialam takie w hotelu z madrycie ostatnio - i sie poplakalam ze smiechu, bo stoje ci ja w prysznicu i bawie sie galkami od tych wsyztskich cudow, no i mam przed soba 6 wypustek, co maja mnie biczowac w dwoch pionowych kolumnach po 3 wypustki - i sie ucieszylam, ze sie pobiczuje, wlaczam....
okazalo sie, ze jestem taka "wysoka", ze tylko 2 dolne mnie bicznely po brzuchu, srodkowe wycelowaly ponad ramiona pod uszy, w gorne nad moim lbem :D i tak oto zalalam przeciwlegla sciane :D:D najpierw ja sie splakalam, a potem szef wpadl na piwo i tez ryczal ze smiechu :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Mar 2008, 15:07:44
nionczka a propos biczy w prysznicu - to mialam takie w hotelu z madrycie ostatnio - i sie poplakalam ze smiechu, bo stoje ci ja w prysznicu i bawie sie galkami od tych wsyztskich cudow, no i mam przed soba 6 wypustek, co maja mnie biczowac w dwoch pionowych kolumnach po 3 wypustki - i sie ucieszylam, ze sie pobiczuje, wlaczam....
okazalo sie, ze jestem taka "wysoka", ze tylko 2 dolne mnie bicznely po brzuchu, srodkowe wycelowaly ponad ramiona pod uszy, w gorne nad moim lbem :D i tak oto zalalam przeciwlegla sciane :D:D najpierw ja sie splakalam, a potem szef wpadl na piwo i tez ryczal ze smiechu :D

Moje sa regulowane. Mozesz je kierowac mniej wiecej w czesc ciala, ktora Cie interesuje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Jeszcze drzwi. Mam biale z rowkami a wolalabym gladkie bo w tych rowkach zbiera sie kurz. A poza tym gladkie wydaja mi sie ladniejsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

A ja wlasnie patrze na moje okna, maja podwojne szyby, nie da sie ich rozkrecic i szlag czlowieka trafia jak je wypucuje a i tak jakies punkcicki brudne widac, bo paprochy jakims cudem weszly pomiedzy nie. No a ze sa dzwiekoszczelne to niestety nie da sie ich rozkrecic :(

nionczka

Cytat: foszek w 27 Mar 2008, 15:25:10
A ja wlasnie patrze na moje okna, maja podwojne szyby, nie da sie ich rozkrecic i szlag czlowieka trafia jak je wypucuje a i tak jakies punkcicki brudne widac, bo paprochy jakims cudem weszly pomiedzy nie. No a ze sa dzwiekoszczelne to niestety nie da sie ich rozkrecic :(

Moja tesciowa ma gorsze. W jednym mieszkaniu ma suwane (!) tego sie w ogole nie da otworzyc bp zawsze kawalek jednego zachodzi na drugie a w drugim ma wielkie okna, ale dolna czesc jest nieruchoma i musi sie wywieszac zeby je umyc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja u siebie na pewne rzeczy wpływu nie miałam, bo juz było (np błekitne wstawki w łazience - znajomi mowia ze to jest ok, ale ja nie cierpie błekitnych/zielonych łazienek, nawet tylko jako dodatek, jak u mnie-jest mi w nich zimno:P

poza tym błąd mojej znajomej: krótki i waski blat miedzy zlewem a kuchenką (w kuchni) masakra
i do tego jeszcze słabo dopasowane, wiec albo jej sie woda wlewa bokami albo wpadaja okruszki

szklane blaty-ciagle do mycia

mozajki z płytek na podłodze w łązience: pieknie wyglada do roku czasu, mysje sie koszmarnie a i zaczyna wypadac
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)