Protokół przedślubny - kiedy?

Zaczęty przez mary, 25 Mar 2008, 11:09:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

u nas wiszą TYLKO na tablicy


ale np. w parafii na Ursynowie wyczytują

Basia

Dzięki za pocieszenie!
szukałam dzisiaj w gablotkach i też nic nie wisiało... :-\

idziemy w tym tygodniu do księdza, więc się dopytam...
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Majeczka

U nas w parafii ksiadz nas sie sam zapytal kiedy chcemy :) teraz jak nas widzi w Kosciele to sie smieje i mowi ze w ta niedziele jeszcze nie przeczyta bo w nastepna juz nie przyjdziemy :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

w moim kościele też wiszą w gablocie. My już 3 niedziele "wisieliśmy" więc pewnie teraz nas zdejmą ;)

martullek

u mnie w parafii są wyczytywane, w parafii gdzie mieszkają obecnie moi rodzice zapowiedzi są wypisywane w cotygodniwoej kościelnej gazetce. a w jeszcze innej parafii, w której mieszkałam prawie całe życie, chyba wieszane były w gablocie (gazetki nie mają, a z ambony też nigdy ksiądz nic nie wygłaszał).

dagi

u mnie w parafii są czytane i to na każdej mszy niedzielnej, wczoraj właśnie słyszeliśmy nasze :) i w żadne przesądy, że to przynosi nieszczęście nie wierzę!
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mary

to są z tym związane jakieś przesądy???? Ja pierwsze słyszę

mika

podobno nie można słuchać własnych zapowiedzi bo to przynosi pecha, ale ja też nie wierzę i też swoje słyszałam

natka

U nas też wiszą w gablocie i na stronie internetowej parafii też są ;)

tachogti

Czesc Dziewczyny :)
Dawno mnie tu nie bylo  cos ;)
W czwartek idziemy spisac protokol - slyszalam ze tam pytaja o jakies straszne rzeczy- prawda to???
Tak przy okazji miala ktoras z Was kontak z za-ca kierownika USC z Katowicach - bo my odnieslismy wrazenie ze jest delikatnie mowiac dziwny :P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

mary

taki szczupły w okularach?
Specyficzny gość. Nas być może traktował bardziej luźno, ze względu na powiązania służbowe.

mary

a, w protokole nie ma żadnych "strasznych rzeczy" więc się nie obawiajcie ;)

tachogti

mary_popins specyficzny to malo powiedziane  ;D mowil do nas 40 minut o pierdolach  :o teraz sie smieje ale na miejscu chcialam zabic  :D protokol  jutro 10.30 mamy :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

tachogti ty masz wesele w odlocie prawda?:) czy coś mi się pomyliło? i jakoś w lipcu? :)

tachogti

#139
rilla84 juz nie w odlocie.... ale to kiedys ze szczegolami opisze, malo mnie szlag nie trafil przez to i stracilam 600 zl, ale to kiedys zaloze ogolny watek moich zmagan ze slubem  ;) tak w lipcu, w  sali hotelu asystenckiego na bytkowie  :) protokol przezylismy i bylo niezle i nic nie zaplacilismy  :o
natomiast doszlam do przekonania ze WSZEDZIE w papierach w naszym kraju jest bajzel i trzeba 18 razy sprawdzac... ale jak mowie temat rzeka i na osobny watek   :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

mary

za protokół nic się nie płaci, więc czemu zdziwienie?

tachogti

mary_popins kolezanka placila " co laska" 50 zl  ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

my też nie płaciliśmy mary, ale w niektórych parafiach wiadomo, e jest takie oczekiwanie...

feeling.good

czytam, czytam i już zupełnie się pogubiłam.
Jesteśmy z narzeczonym z innych parafii, a ślub będzie jeszcze w innej. Godzinę mamy juz zaklepaną, na nauki chodzimy do parafii Michała. Co dalej? Gdzie licencja, protokół? Proszę o informację bo właśnie się przeraźiłam kompletnym brakiem wiedzy na ten temat :(

mika

licencja z którejś z Waszych parafii, co do protokołu to już trzeba ustalić z księdzem bo niektórzy wymagają aby protokół był w Waszej parafii a niektórzy że w parafii ślubu

wrobelek0403

Cytat: feeling.good w 28 Kwi 2008, 10:16:04
czytam, czytam i już zupełnie się pogubiłam.
Jesteśmy z narzeczonym z innych parafii, a ślub będzie jeszcze w innej. Godzinę mamy juz zaklepaną, na nauki chodzimy do parafii Michała. Co dalej? Gdzie licencja, protokół? Proszę o informację bo właśnie się przeraźiłam kompletnym brakiem wiedzy na ten temat :(

feeling-good, zajrzyj do tego watku:

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1005.0.html

mnie tam dziewczyny wszystko wytłumaczyly :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login