Sałatka pieczarkowa z jajkami lub jajeczna z pieczarkami

Zaczęty przez ze_nitka, 19 Mar 2008, 13:55:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

To będzie mój debiut jeśli chodzi o strefę kuchni :D mam nadzieję że Wam zasmakuje.

Składniki:
-10jajek
-1kg pieczarek (może być mniej)
-3 cebule
-2 pęczki pietruszki
-pęczek drobnego szczypiorku
-majonez
-sól, pieprz

Jajka gotujemy na twardo i odstawiamy do ostudzenia. Pieczarki ścieramy na tarce na grubych oczkach. Cebulę kroimy w drobną kostkę i szklimy na maśle. Do zeszklonej cebuli dodajemy starte pieczarki, solimy i dusimy. Prawdopodobnie nawet na dużej patelni wszystkie pieczarki na raz nie zmieszczą się, ale można dodawać je sukcesywnie (te na patelni będą tracić objętość) Czekamy aż woda całkowicie odparuje (trwa to dość długo), odstawiamy do wystudzenia. Jajka kroimy w drobna kostkę (ja używam do tego takiego ustrojstwa, które kroi jajko w plasterki), natkę drobno siekamy, dodajemy dużo pieprzu, dodajemy ostudzone uduszone pieczarki z cebulą, dodajemy majonez i mieszamy. Ilość majonezu wedle uznania, chodzi głównie o to by scalić składniki.

Smacznego :D

Tarcie pieczarek jest upierdliwe, ale sałatka bardzo smaczna, polecam.
Dobrze jest dodać dużo pieprzu inaczej sałatka jest mdła.
Im więcej dodamy cebuli tym sałatka będzie słodsza.

ze_nitka

Nikogo nie zainteresowała moja sałatka... na prawdę jest pyszna ;)

julka

Cytat: ze_nitka w 19 Mar 2008, 22:48:17
Nikogo nie zainteresowała moja sałatka... na prawdę jest pyszna ;)

ze_nitka, zainteresowała. np. mnie. tylko ja ostatnio czytam, kopiuję przepisy, bo na pisanie nie mam czasu. Za dużo pracy w pracy i poza nią, ale żeby Cię uspokoić - przepis jest interesujący, na pewno wykorzystam  :)

ze_nitka


zwierzatko_mojej_mamy

mojego chlopa zainteresowala niezmiernie, bo tescie maja pieczarkarnie :D jak wrocimy ze swiat z siata pieczarek to obiecuje zrobic ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ze_nitka


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

fasolka1980

ze_nitka oczywiście że zainteresowała! Własnie druknęłam i zrobię u teściów w sobotę :)

goga

ja taką często robię - ale czasem dodaję drobno pokrojonego ogórka z octu
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

ze_nitka

A ten ogórek z octu może dobrze działać na tę mdłość