nalesniki z papieru ryzowego i ciasto pomaranczowe dla Mayagaramond

Zaczęty przez nionczka, 16 Mar 2008, 20:08:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

1. kupic papier ryzowy w sklepie/stoisku z chinszczyzna np.

2. poszatkowac na ciniutkie paseczki (wstazeczki najlepiej) rozne warzywa (marchewka, papryka, cukinia, kapusta...co kto lubi, mozna tez dodac kiszonej kapusty.

3. dusimy razem warzywa i doprawiamy czym chcemy (albo bardziej chinsko albo bardziej hindusko). Ja najczesciej daje curry, imbir (swiezy albo w proszku) kolendre i duzo czarengo pieprzu.

4. mozemy dodac tez kurczaka w ciekich paseczkach albo malych kawaleczkach (ale naprawde malych)

5. papier moczymy na kilka sekund w goracej wodzie lub rosole, rozkladamy na desce i kladziemy troche warzyw (odsaczajac je troche). Zawijamy papier, zeby bylo ze wszytskich stron zamkniete. Ja na wszelki wypadek daje czasem podwojny papier, zeby sie nei rozwalilo. Poki papier jest mokry zakleja sie bardzo latwo. Dlatego wazne jest aby mozzyc tylo ten arkusz, ktory uzywamy.

6. na goraca oliwe wrzucamy gotowego nalesnika i smazymy przez chwilke, odsaczamy na papierze i gotowe.

Nie podaje ilosci bo robie na oko, w zaleznosci od tego ile chce zrobic nalesników i ile czego mam.

SMACZNEGO!

Nalesniki mozna przygotowac jednego dnia, wstawic do lodówki i usmazyc nastepnego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Dzieki! Brzmi bardzo fajnie, mamy sklep azjatycki, to pewnie cos takiego beda mieli.

A ciasto pomaranczowe?:-)))
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

A ciasto pomaranczowe wlasnie pozeram, pycha...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Uwaga do ciasta! Jak zawsze dalam polowe cukru, ktory podaje przepis i jak zawsze wystarczy!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 16 Mar 2008, 20:24:17
Uwaga do ciasta! Jak zawsze dalam polowe cukru, ktory podaje przepis i jak zawsze wystarczy!


Tez tak robie. Upieka to ciasto za dwa tygodnie jak bedziemy jechac do mojej kuzynki do mediolanu. Na poczatek zazyczyla sobie schab pieczony :) Ciasto przywioze jej w ramach bonusu;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

w PL papier ryżowy jest dostępny prawie w każdym hipermarkecie

producent firma Tao Tao (producent zupek Vifon)

nionczka

Ja kupilam w Carrefourze we Francji chyba ze 40 arkuszy za 1,50 € :-) Sa rozne formaty, ja mam okragle.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

u nas to leży na takiej "egzotycznej" pólce
czyli z żarciem dietetycznym, makaronem sojowym, , nachosami itp ;)

jo_miekka