suknia już moja :) zamykam wątek o bezach i proszę o dalsze rady :)

Zaczęty przez kffiatek, 15 Mar 2008, 19:20:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kffiatek

Suknia została dziś zamówiona :) Chciałam się pochwalić  ;D

Teraz szukam kolorowej wstążki na wymianę tej białej (filoletowej, lila, lawendowej- jeszcze nie wiem ale coś w tej kolorystyce :)) jak również wrześniowych inspiracji bukietowych w kolorze fioletowym lub różowym :)

Proszę również o sugestie względem welonu- raczej skłaniam sie ku krótkiej mgiełce, żeby nie zasłaniać trenu sukni. Próbowałam upięcia pod kokiem + diademik, i nad- ale taki na górze nie wygląda chyba najlepiej. Ale się cieszę :)

inkageo

A taki delikatny welon jak miała Salsa wpięty nad kokiem?
Imagine there is no hate


inkageo

Imagine there is no hate

kffiatek

Straaaaasznie długaśny :) Mówiąc szczerze szukałam z krótszym a wyszło jak wyszło ;) Ale właśnie mi uświadomiłaś że nie zrobiłam ani jednego zdjęcia z podpiętym trenem  ::) A co do welonu Salsy zaraz się przekopię i wypowiem :)

ze_nitka

kffiatek, piekna suknia, a tren powalający... długa migiełka, jaką radzi Inka nie zasłoni trenu, a do tego wydaje mi się że ładnie wysmukli sylwetkę.

golinda

krótki welon skróci sylwetkę i pogrubi, więc nie polecam
no i jeśli welon to już nie diadem - za dużo szczęścia na raz

a wstążkę dałabym szerszą i w kolorze oberżyny, no i bez tego dziwnego wiązania i koralików, czy kryształków (?) z przodu
w ogóle wg mnie powinna być bez wiązania, prosto naszyta będzie wyglądała lepiej (ale warunek - musi być szersza)

kffiatek

Spróbuję zatem też długiej mgiełki... Suknia ma na sobie dużo kryształkól i innych "pierdółek" czy wobec tego na welonie też powinno być trochę tego? czy to już za dużo?

Golinda- mierzyłam taki mini diademik- kiedy welon był przypiety na dole podobało mi się nawet ;)

A wiązanie też chcę zostawić bo kokardka wydaje mi sie taka hmm dziewczęca :) A kiedy całe życie było się dużą niezgrabą ;) to chce się czasem założyć coś takiego  ;)

A tak wyglądał diademik + welon na dole:

golinda

Cytat: kffiatek w 15 Mar 2008, 20:19:22
Spróbuję zatem też długiej mgiełki... Suknia ma na sobie dużo kryształkól i innych "pierdółek" czy wobec tego na welonie też powinno być trochę tego? czy to już za dużo?

Golinda- mierzyłam taki mini diademik- kiedy welon był przypiety na dole podobało mi się nawet ;)

A wiązanie też chcę zostawić bo kokardka wydaje mi sie taka hmm dziewczęca :) A kiedy całe życie było się dużą niezgrabą ;) to chce się czasem założyć coś takiego  ;)

A tak wyglądał diademik + welon na dole:

1. jeśli na sukni są kryształki etc., to welon zdecydowanie gładki
2. powtórzę - jeśli welon to nie diadem - robi się tłoczno i nieelegancko
3. kokardki może i są dziewczęce, ale ta tutaj nie pasuje do sukni, dalej uważam, że szersza, gładka wstążka będzie dużo lepsza
no i poza tym - takiej filigranowej Ince kokardka pasowała...., ale....nie obraź się - wyglądasz bardziej kobieco niż dziewczęco

kffiatek

Z tym welonem to troche powalczę.... Laski z salonu z kolei twierdziły że skoro na sukni kryształki to i na welonie ale chyba macie rację z tym gładkim... A diadem równiez jest "sprawą otwartą" :)

Golinda- ja sie tak łatwo nie obrażam  8) Ale suknię wybrałam właśnie ze względu na kokardkę, więc na pewno nie zniknie  ;) Będzie tylko ciemniejsza (w poprzednim poście zwierzątko zrobiło taką ciemnofioletową, która bardzo mi się podobała), nad oberżyną też się zastanowię. Ale nie sądzisz że pojedyncza ciemna grubsza wtążka znów podzieli mnie na pół? Tak jak było z tą nieszczęsną złotą suknią z brązową szarfą  ???

mayagaramond

Moim zdaniem wstazka nie moze byc za szeroka. Kokardka mi sie podoba.


A tak w ogole to blyskawicznie zrobilas zakupy! Wow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kffiatek

Maya- ja nie mam takiej przyjemności z przymierzania jak zapewne większość z was... Bo nic się na mnie nie zapina, 60% fasonów z góry odpada, no i ciężko jest mi wyrwać się z pracy żeby cokolwiek oglądać, przymierzać.... Ale nie żałuję :) Teraz szybko muszę znaleźć wstążkę w fajnym kolorze- bo pozostaje jeszcze uszycie 8 sukien dla druhen he, he ;)


kffiatek

Ano ośmiu.....

Dwie siostry i sześć najbliższych przyjaciółek. Świadkiem jest mój bardzo dobry przyjaciel, z którym znamy się od kiedy skończylismy 3 lata i jest jak mój brat. Nie chciałam przyjaciółkom robić przykrości i wybierać jednej z nich. A z R. chcielismy mieć taki bardziej kiczowaty "amerykański" ślub ;) ponieważ poznalismy się i zakochaliśmy w sobie w Kalifornii.

mayagaramond

Cytat: kffiatek w 15 Mar 2008, 21:53:59
ponieważ poznalismy się i zakochaliśmy w sobie w Kalifornii.

My tez poznalismy sie w USA, ale w stanie Nowy Jork. H. chcial slub w Las Vegas... ???
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Kwiatek, mialam zaproponowac Ci bukiet z wrzosów, ale one takie niedostojne. Chyba, ze zalezy z czym i w jakiej formie. Ale widze, ze potrzeba cos bardziej w stylu sukni.

Dla mnie kokarda jest Ok, ale ja tez lubie kokardki :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: nionczka w 15 Mar 2008, 21:59:14
Kwiatek, mialam zaproponowac Ci bukiet z wrzosów, ale one takie niedostojne. Chyba, ze zalezy z czym i w jakiej formie. Ale widze, ze potrzeba cos bardziej w stylu sukni.

Dla mnie kokarda jest Ok, ale ja tez lubie kokardki :-)


wrzosy sa piekne... marzylam o wrzosach ... tak romantycznie a la Heathcliff and Catherine z Wichrowych wzgorz

Kffiatek fajna dobralas suknie i kokardka jaknajbardziej:) zobacz moje fotki ja mialam wrzesniowy fioletowy bukiet.

adrianna79

piekna suknia.. no i ten zniewalajacy tren. kokardka tez mi sie podoba, chociaz wzykle nie jestem fanka zadnych kokard. jezeli chodzi o welon z malym diadenem, to niczego sobie... wygladasz tak amerykansko.. :-)

elizapj

Cytat: kffiatek w 15 Mar 2008, 19:20:40
Ale się cieszę :)
ALE TO WIDAC!!! :)
brawo, gratulacje!

co do kokardki, jak pisalam wczesniej, sposob w jaki ta tasemka jest wszyta (w 'dzwonek' na bokach talii) naprawde ladnie wyglada, i bardzo wyszczupla. mialam ta suknie w zlotej wersji na sobie (jedynej jaka byla dostepna do przymierzenia) i mnie ten ksztalt wstazki mega wyszczuplal; z tymze suknia byla w moim rozmiarze, wiec moze widac bylo bardziej niz u Ciebie na obecnych fotkach. jestem jednak pewna, ze suknia w Twoim rozmiarze, da ten sam efekt:) wiec jak dla mnie wiele z ta tasemka nie kombinowac - ewentualnie poczekaj az przyjdzie Twoj rozmiar i wtedy poprzymierzaj rozne warianty na sobie:)
a co do koloru, ja bym wybrala nieduzo ciemniejszy od tla sukni...wydaje mi sie, ze wtedy ladniej podkresli talie, ale nie stworzy tego efektu, o kt sie martwisz - i.e. podzieli na pol. wstazka, tylko kilka odcieni ciemniejsza, osiagnie chyba najfajniejszey efekt. zalaczam wersje, kt przymierzalam ja, gdzie wydaje mi sie, ze roznica w odcieniach jest wlasnie taka najbardziej trafiona:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kffiatek

Maya- nam ślub w Las Vegas też przemknął przez myśl ;) Nasi znajomi byli odważniejsi i tak właśnie zrobili :)

CytujKwiatek, mialam zaproponowac Ci bukiet z wrzosów, ale one takie niedostojne.
Nioczka- ja nie mam absolutnie nic przeciwko wrzosom :) Bardzo lubię wrzosy, choć myślę że na ślub wolałabym je jeszcze z czymś, nie takie same... chyba ;)

Cytujzobacz moje fotki ja mialam wrzesniowy fioletowy bukiet.
nie mogę nigdzie znaleźć :(

Cytuja co do koloru, ja bym wybrala nieduzo ciemniejszy od tla sukni...wydaje mi sie, ze wtedy ladniej podkresli talie, ale nie stworzy tego efektu, o kt sie martwisz - i.e. podzieli na pol. wstazka, tylko kilka odcieni ciemniejsza, osiagnie chyba najfajniejszey efekt.


Eliza- niedużo ciemniejszy od tła sukni? Wzięłam suknię ecru :) Więc nie wiem za bardzo jaki kolor mi proponujesz ;) Tzn łapię ogólną ideę ale nie konkretny kolor :)

siog


elizapj

Cytat: kffiatek w 16 Mar 2008, 10:46:24
nie wiem za bardzo jaki kolor mi proponujesz ;) Tzn łapię ogólną ideę ale nie konkretny kolor :)
kolor to juz jakis swoj ulubiony masz, ale chodzilo mi by byl raczej jasniejszy niz ciemniejszy...
zaraz wrzuce jakies palety...bo cos mi sie dzis trudno wyslawia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

tu mozna wrzucic swoje zdjecie i wychodza jakies kolory..wrzucilam Twoje ale wybralo mi za duzo kolorow tla chyba...po proponowana paleta jest jakas dziwna...malo slubna..http://www.colorhunter.com/browse.php?h=y&p=http%3A%2F%2Fwww.colorhunter.com%2Fuploads%2F662.jpg
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

wreszcie znalazlam o co mi chodzi:)
http://www.chinahandicrafts.com/Panton-Color-Chart.htm
z powyzszej listy, rozmawiajac np o rozu, mi predzej pasuej do tej sukni (i do celu nie dzielenia na pol) 1555, 1565 , 1625.  ale juz mniej 170 czy 1777...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: siog w 16 Mar 2008, 00:26:15
wrzosów, ale one takie niedostojne. Chyba, ze zalezy z czym i w jakiej formie. Ale widze, ze potrzeba cos bardziej w stylu sukni.

Dla mnie kokarda jest Ok, ale ja tez lubie kokardki :-)


wrzosy sa piekne... marzylam o wrzosach ... tak romantycznie a la Heathcliff and Catherine z Wichrowych wzgorz
[/quote]

wrzosow do bukietow slubnych sie nie wklada - podobno jest przesad ze przynosza nieszczescie
nie powinno sie ich miec tez w domu