a ja jeszcze nie wybrałam sukni-ratunku!!!

Zaczęty przez ewdomaga, 14 Mar 2008, 20:14:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewdomaga

Witam dziewczyny. Tak czytam wasze wypowiedzi, oglądam zdjęcia i jestem przerażona. Wychodzę za mąż 16 sierpnia. sukni jeszcze nie wybrałam. Nie znalazłam takiej, do której bym była przekonana na 100%, a chciałabym czuć, że to ta a nie inna ma być. Mierzyłam kilkanaście, ale nie zdecydowałam się. Patrzę na was i uważam ze wyglądacie pięknie, ze to jest wlasnie to. a ja nie mam takiego przekonania i nie wiem co robic, a niedlugo musze cos zamowic. i nawet juz nie mam za bardzo ochoty chodzic i rozgladac sie za suknia. czy ja jestem inna (dziwna)??? ;-DDD ;D RATUJCIE.

nionczka

A jakas podobala Ci sie na 99%? Masz jakies zdjecia? Czy wesz dlaczego nei podobaly Ci sie te suknie? Udalo Ci sie zidentyfikowac powody niezadowolenia?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

ewdomaga,
wrzuć swoją fotkę i listę tego co mierzylaś. Może masz zdjęcia w którejś z sukienek?

ewdomaga

no to tak: zdjęcia nie mam, ponieważ nie dostałam pozwolenia na zrobienie, panie w salonach nie pozwalają, żeby czasem potem nie pójsc do krawcowej i uszyć sobie sukni.
Początkowo zachwyciłam się suknią Papilio 721, a jak zobaczyłam potem zdjęcia sandstorm i misiaczka, to się zakochałam. w sukni oczywiście.  ;D nie mogłam przestać myśleć o Papilio. ale... miałam wątpliwości co do koloru, bo ona nie jest śnieżno biała, choć na zdjęciach dziewczyn i tak biało wyszła, a po drugie, gdy drugi jak mierzyłam suknię to mi zapał minął. już nie byłam przekonana, że to jest to, choć nadal mi się podobała. ale wtedy usłyszałam opinię, że ta koronka na dole sukni wygląda jak firanka. nie żebym się tym przejęła, ale już nie byłam zachwycona suknią tak jak na początku.  raczej nie zamierzam jej kupic mimo ze nie mogę o niej zapomnieć.
mierzyłam w Impresji suknię Mr fifi. spodobała mi się. ładna jest, dość skromna, być może ją zamówię. brakuje mi tego przekonania, ze to ta, ta wymarzona, ta jedyna i ze bede pięknie wyglądać.

nionczka

#4
1. jesli Tobie sie podoba cos i uwazasz, ze dobrze Ci w tym nie sluchaj innych. Ty masz sie dobrze czuc w sukni.

2. Nie zakladaj od razu, ze tylko sniezno biala. Nie uprzedzaj sie do zadnego koloru/fasonu bez powodu

3. nie porównuj sie do innych dziewczyn a juz napewno nei do innych w tej samej sukni. Gdybym sie porownywala np. z Sierpniowa Jula w ogóle bym do slubu nie poszla.

Pomysl co ci sie podobalo a co nie w mierzonych sukniach. Wypisz ajak najwiecej szczegolów? Masz jakies defekty, ktore chcesz ukryc i walory do wyeksponowania. Zapisz na kartce i zastanów sie jaki fason Ci to zapewni. I to juz jest polowa sukcesu.

Znajdz zdjecia sukni, o ktorych mówisz. Pokaz jak wygladasz i my wtedy bedziemy mogly cos doradzic.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

#5
jesli Ci brakuej przekonania, to nei kupuj na sile...
zrob sobie moze tydzien przerwy i wroc do tematu ze swiezym umyslem. albo wracajac do przymierzenia swoich ulubionych (nawet jesli zadna z nich dzis niw wydaja Cie sie ta jedyna), albo idac do zupelnie nowych salonow, przymierz cos czego w ogole do tej pory nie rozwazalas. czasem mozna sie zaskoczyc...suknie prawie zawsze wygladaja inaczej na nas niz na wieszaku...Jesli nie bedziesz miala przekonania do zandej, bierz pierwsze 5 z brzegu...
poza tym, jak pisala nioncza, dobrze jest wiedziec, co jest w tych sukniach, kt odpadaja, nie tak.
ale na sile nie kupuj!!
sierpien blisko ale czas jeszcze masz:) wyznacz sobie jednak deadline, latwiej bedzie Ci nie odwlekac:)
powodzenia!

ps. a jak masz to wkejaj zdjeica tych modeli kt mierzylas...czy to innych forumek czy internetowe...bylebysmy widzialy na przykladach, jakie elelmenty lubisz a jakich nie...tak latwiej bedzie Ci pomoc:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewdomaga

Dzięki dziewczyny. nie porównuję się, po prostu chciałabym wyglądać olśniewająco w tym wyjątkowym dniu, każda o tym marzy. w Papilio czułam się rewelacyjnie, wydaje mi się ze leżała super. ale już nie jestem przekonana do niej. jesli chodzi o kolor to marzyłam o śnieżnobiałej sukni i bardzo mi na tym zależy, poza tym jestem blondynką i lepiej mi w białym, w suknie ecri "niewyraźnie" wyglądam, zlewam się z suknią. blond włosy, raczej blada cera i suknia ecri to nie jest dobre połączenie.
suknię Papilio pewnie widziałyście. Mr FIFI nie mogę znależć, tzn. widziałam jedno zdjęcie kobiety, która suknię sprzedaje, ale na zdjęciu nie wygląda ładnie, zdziwiłam się ze to ta sama suknia, jak zobaczyłam zdjęcie. jak cos znajde, to wkleję.
mam 174 cm wzrostu, noszę rozmiar 40, ale w niektóre suknie 38 się wciskam.
aha, gdzie znajdę zdjęcia sierpniowej... tyle o niej czytałam, ale zdjęć nie widziałam. ciekawośc mnie zżera.  ;)

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewdomaga

jeszcze raz dzięki. dobrze trafiłam. teraz już nie będę się sama głowić.
robię sobie przerwę, ale po świętach jadę, wybieram i zamawiam. może do tej pory się zdecyduję.


ewdomaga

dzięki. właśnie oglądam. piękna dziewczyna, przystojny mężczyzna i piękna suknia.

nionczka

Cytat: ewdomaga w 14 Mar 2008, 20:44:01
jesli chodzi o kolor to marzyłam o śnieżnobiałej sukni i bardzo mi na tym zależy, poza tym jestem blondynką i lepiej mi w białym, w suknie ecri "niewyraźnie" wyglądam, zlewam się z suknią. blond włosy, raczej blada cera i suknia ecri to nie jest dobre połączenie.

Probowalas? ja jestem blondynka z jasna cera i wlasnie wybralam ecru bo wygladala 1000 razy lepiej niz w bieli.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

isabelles

Ja też mam ślub w sierpniu :) - i też jeszcze nic nie mam :)
Spokojnie napewno coś znajdziemy

Nionczka dobrze radzi spróbuj ecri - też jestem bladą blondyną :) i wydaje mi się że lepiej wyglądam w ecri niż w bieli

ewdomaga

Próbowałam. Mierzyłam suknie ecri i zdecydowanie lepiej mi w bieli. Zresztą ja chcę białą. tak więc przynajmiej jeśli o kolor chodzi to jestem zdecydowana.

zuzia

Cytat: ewdomaga w 14 Mar 2008, 21:05:11
Próbowałam. Mierzyłam suknie ecri i zdecydowanie lepiej mi w bieli. Zresztą ja chcę białą. tak więc przynajmiej jeśli o kolor chodzi to jestem zdecydowana.
ale pomiędzy jest jeszcze ivory :)

ewdomaga

hej kobietki. to znow ja. jak tam wasze suknie? sierpniowe panny młode macie już wszyskto wybrane?

elizapj

#16
ja, np musze sie jeszcze zdecydowac co do
-bukietu,
-kwiatow do kosc/na wesele
-welonu,
-fryzury,
-makijazu, -
-obraczek,
-menu,
-piosenek na przyjecia:)
-wybrania prezentow, oraz sklepow na prezenty
-papieru na zaproszenia
pomysly mam, ale brak ostatecznych decyzji:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewdomaga

no to na to masz jeszcze czas, ja musze zacząć od sukni, potem welon, bolerko, buty... i dopiero będę myśleć o fryzurze, makijażu i kwiatach. a jesli chodzi o zaproszenia to juz prawie wybralam, z tym jest o wiele latwiej niz z suknię.  :)

Tulipanna

Ewdomaga, spokojnie, masz jeszcze czas.
Moim zdaniem, wazne jest isc na przymiarke z kims, kto zna Twoj gust, kto Ci dobrze doradzi.
Ja poszlam z moja mama, ktora dokladnie wie, co lubie, w czym mi jest dobrze, a czego nie cierpie oraz z mama mojego przyszlego meza- aby wiedziec, co Jemu by sie podobalo. Mieszanka zadzialala rewelacyjnie, nie dosc, ze obie Mamy sie zaprzyjaznily, to jeszcze szybko znalazlysmy kiecke.
I jeszcze jedno- bylam zakochana w koronkowych sukienkach- ale gdy taka przymierzylam wygladalam jak ostatnie nieszczescie. W koncu kupilam sukienke, jaka na poczatku zupelnie odrzucilam. Tak jak dziewczyny mowia- jak najwiecej przymierzaj, bo na wieszaku czy w katalogu sukienka prezentuje sie zupelnie inaczej niz na Tobie. Powodzenia!

Anupka

Cytat: ewdomaga w 14 Mar 2008, 20:14:17
Witam dziewczyny. Tak czytam wasze wypowiedzi, oglądam zdjęcia i jestem przerażona. Wychodzę za mąż 16 sierpnia. sukni jeszcze nie wybrałam. Nie znalazłam takiej, do której bym była przekonana na 100%, a chciałabym czuć, że to ta a nie inna ma być. Mierzyłam kilkanaście, ale nie zdecydowałam się. Patrzę na was i uważam ze wyglądacie pięknie, ze to jest wlasnie to. a ja nie mam takiego przekonania i nie wiem co robic, a niedlugo musze cos zamowic. i nawet juz nie mam za bardzo ochoty chodzic i rozgladac sie za suknia. czy ja jestem inna (dziwna)??? ;-DDD ;D RATUJCIE.

No nie moge!!! Jakbym siebie czytala! Tez mam slub 16 sierpnia, tez nic nie wybralam, tez moje checi do poszukiwan rownaja sie zeru. Co do sposobu wyboru - ciezko mi radzic, kiedy sama jestem w przyslowiowej dupie. Ale to, co pisza tutaj dziewczyny to dobry pomysl. Ja tez powolo (bardzo powoli) eliminuje przede wszystkim to, co mi w sukniach na pewno nie gra. Poza tym te pierwsze przymiarki, chociaz mnie zniechecily do dalszego mierzenia (bo za duzo na 1 dzien i w dodatku bezowocnie), uswiadomily mi jednak np. taka rzecz, ze dekolt w moim przypadku powinien byc w V.

Jestem pewna, ze i Ty jakies szczegoly wylapalas. Nie spojrzalam skad jestes, moze pojdziemy razem sie dopingowac w mierzeniu? ;-)

Moje polowanie na suknie bedzie miedzy 29 marca a 5 kwietnia i bedzie to cos w stylu "suknia-decydujace starcie". Jak nie kupie, to ide w jeansach :-P
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

I jeszcze jedno. Jak idziecie na przymiarke i podobala sie Wam jakas suknia powiedzcie od razu w salonie, ze chcialybyscie przymierzyc inne suknie w tym stylu. Idea zostanie ta sama a mozna odkryc perelke, ktora moze lepiej lezec, byc ladniejsza i nawet tansza!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ewdomaga

Dzięki Anupka. Rozśmieszyłaś mnie i dodałaś wiary. Ja poszukuję sukni w Rzeszowie, więc jeśli jesteś z okolic to daj znać. mnie również podoba się dekolt w tzw. dziubek, bardziej uwydatnia biust. pozdrawiam. pisz na bieżąco o swoich poszukiwaniach.  :)


sputnik_sweetheart

Spokojnie, jak widać nie jesteś jedna z tym problemem ;) Ja też nie podjęłam decyzji ostatecznej, na razie mierzę i dziwuję się, ze faktycznie sukienki wyglądają ubrane wyglądają zupełnie inaczej niż w katalogach a jeszcze bardziej się zadziwiam, że ładnie jest mi w czymś czego nawet nie brałam pod uwagę. Będzie dobrze :)

ewdomaga

u mnie często było tak, że to co wyglądało pięknie na zdjęciach, np. na modelce, nie podobało mi się "na żywo" i na odwrót, suknia która mi się podobała w realu, nie wychodzi dobrze na zdjęciach.