co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

malutenka


Justynna

#4576
Cytat: malutenka w 29 Wrz 2023, 10:22:09Yellowface R.F. Kuang
daj znać jak przeczytasz, bo jestem jej ciekawa :)


malutenka

Czy nową Szczupaczyńską już czytalyscie?

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka


elve

Sprawy, na które przyszedł czas Soukupovej. Było już?

Justynna

Tu mogę zrobić małe podsumowanie. W 2023 przeczytałam 30 książek i jakieś 130 dla dzieci :D

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

U mnie 23 był super czytelniczo, zamknęłam na 86 książkach łącznie z formatem audio. Trafiłam na sporo perełek które mi sprawiły wiele przyjemności, trochę junku, trochę guilty pleasure (Rodzina Monet hahaha).

malutenka


Justynna

"Lato, gdy mama miała zielone oczy". Piękna, smutna, napisana cudownym, poetyckim językiem. Polecam.


malutenka

Ja skończyłam One for my enemy i świetna jest ta książka. Baba Jaga i Kościej Nieśmiertelny w klimatach gangsterskich i konkurencji w biznesach, a do tego romanse między ich dziećmi. Trochę luźnej wariacji z Romeem i Julią.
Kończę "A z popiołów zrodzi się ogień ' takie fantasy inspirowane starożytnym Rzymem ale im dalej tym mocniej przewidywalne i nie sięgnę po kolejne części.
A jak to skończę to nowa Szczupaczyńska

malutenka

Dobra jedziemy z listą książek dla cor waszych nastoletnich oraz może być dla Was. Nie wiem co czytają synowie poza Kicia Kocia na razie.
Trylogia Kosiarze - dystopia
DEWABAD - też trylogia, fantasy na mitach arabskich, dużo intryg pałacowych, walki o władzę. Raczej bym szła w 15+
Trylogia Zimowej Nocy zaczyna się od tomu Niedźwiedź i Słowik - absolutnie boski retelling rosyjskich baśni o Wasylisie, Koscieju, Żar ptaku. Dużo o szukaniu swojego miejsca na świecie, nierówności płci. Wszystkim się będzie podobało.
Całe Grishaverse polecam zacząć od dylogii Szóstka Wron/Królestwo Kanciarzy jest napisane później i z o wiele lepiej wyrobionym warsztatem niż Cień i Kość. Serial na Netflix też jest fajny ale daje dużo więcej radości po przeczytaniu.
Saga Księżycowa - bardzo fajna futurystyczna opowieść inspirowana Czarodziejka z księżyca. Serio, super.
Dla takich 13+ można wykopać już teraz staroc Serię Cassandry Clare zaczynającą się od książki Miasto Kości to jest urban fantasy I tam są anioły, Nefilim, polowanie na demony. Bawiłam się przy tym świetnie.
Cokolwiek co napisała T. Kingfisher
Książki o elfach Holly Black.

A teraz czego nie polecam dla córek:
Seria Nikczemni V.E. Schwab. Ja byłam na jej spotkaniu autorskim i masa dziewczynek była tym zachwycona. Victoria pisze super ale to jest zdecydowanie dla dorosłych. Jest strasznie dużo przemocy, śmierci i to takiej obrazowej i makabrycznej, wyjątkowo porąbani bohaterowie. No nie. Dla mnie zdecydowanie 17-18+ można popatrzeć na inne jej książki.
Dwory Sarah J Maas - seksy z elfami. Nic więcej. Seksy z elfami. Wkurza mnie to że to jest sprzedawane jako książki dla nastolatek.
Ciąg dalszy nastąpi.

jestynka

Gaja zaczyna przygodę z manga? Malutenka znasz temat? :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja czytam teraz trylogię Freyi Marske - tak zwanych czarogejów :D Ogólnie historia spoko, taka alternatywna rzeczywistość, że w XIX wieku mamy czarodziejów, którzy żyją sobie obok normalnych ludzi. I dużo LGBT+ seksów jest :D Pierwszy tom to geje, drugi tom to lesbijki, już czekam, co będzie w trzecim :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

Cytat: jestynka w 16 Kwi 2024, 07:05:40Gaja zaczyna przygodę z manga? Malutenka znasz temat? :)
zupełnie nie. Dla mnie czytanie mangi to jest mordega.
Szelma, super! Bardzo bym chciała polski przekład

Justynna

A ja mam teraz cały stos książek dla młodzieży :D
"Felix Ever After. Na zawsze Felix"
"Za niebieskimi drzwiami"
"Hydropolis" II tom
"Wojna, która ocaliła mi życie"
"Szkoła szpiegów"

magdalinska

Cytat: jestynka w 16 Kwi 2024, 07:05:40Gaja zaczyna przygodę z manga? Malutenka znasz temat? :)
Kuba czyta mangi, ma duzo tego. Ale ja sie kompletnie nie znam

magdalinska

@Justynna  Ty podrzucasz dzieciom książki? czy sami wybierają? Monek dużo czyta, ale niestety nie chce tego, co ja mu dam ;) musi sam iść do biblio i sam wybiera, ostatnio tylko cos z piłka nozna

jestynka

Cytat: magdalinska w 16 Kwi 2024, 10:59:50Kuba czyta mangi, ma duzo tego. Ale ja sie kompletnie nie znam

Ja też nie. Konwalia pisala, że ograniczyła Dadze i mnie zastanowiło czy coś tam w nich jest
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Cytat: jestynka w 16 Kwi 2024, 07:05:40Gaja zaczyna przygodę z manga? Malutenka znasz temat? :)
A jaka tematyka ja interesuje?

Justynna

Cytat: magdalinska w 16 Kwi 2024, 11:01:16@Justynna  Ty podrzucasz dzieciom książki? czy sami wybierają? Monek dużo czyta, ale niestety nie chce tego, co ja mu dam ;) musi sam iść do biblio i sam wybiera, ostatnio tylko cos z piłka nozna
Michałowi wybieram, ale nie chce już czytać tyle, co kiedyś :/
A z Jaśkiem jest tak, że on sobie coś wybierze z półki, a resztę ja wybieram, albo wcześniej zamawiam i tylko idziemy odebrać.

ddu

Cytat: Justynna w 16 Kwi 2024, 08:56:14A ja mam teraz cały stos książek dla młodzieży :D
"Felix Ever After. Na zawsze Felix"
"Za niebieskimi drzwiami"
"Hydropolis" II tom
"Wojna, która ocaliła mi życie"
"Szkoła szpiegów"

dla jakiego wieku proszę dopisać :P

ddu

Cytat: magdalinska w 16 Kwi 2024, 11:01:16@Justynna  Ty podrzucasz dzieciom książki? czy sami wybierają? Monek dużo czyta, ale niestety nie chce tego, co ja mu dam ;) musi sam iść do biblio i sam wybiera, ostatnio tylko cos z piłka nozna


Hela też :(

Malutenka dzięki!!!!!


jeśli chodzi o mangi, nie czytam, ale czytałam o - np dużo samobójstw jest