co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Czytam wreszcie Babel. Jeżu, jakie to dobre :D I jak dobrze się to czyta, będąc tłumaczką  ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

cumberland

Cytat: Justynna w 10 Cze 2023, 11:53:34Przeczytałam "Wrony" Petry Dvorakovej. Książka rozbija, porusza, a jej czytanie aż boli. Ale warto, bo to bardzo dobra książka.

mam ją na liście, ale chyba zostawię na "po wakacjach"

Ja skończyłam "Klub czytelniczy dla samotnych serc". Lekka, ciepła, sympatyczna. Książka o książkach i czytaniu i dużo akcji w bibliotece! ;)


Justynna

Cytat: cumberland w 21 Cze 2023, 08:51:21mam ją na liście, ale chyba zostawię na "po wakacjach"

no zdecydowanie nie jest to wakacyjna lektura, ale warto przeczytać :)

Justynna

"Dawca" Lois Lowry. Bardzo dobra :)

"Bratnia dusza" David Diop. Nie wiem jak ocenić. Dobrze napisana, ale temat ciężki. Wojna, zemsta, okrucieństwo.

malutenka

Justynna, nie oglądaj filmu na podstawie Dawcy, jest tragiczny!
Szelma, ja uważam że Babel wejdzie do kanonu literatury światowej i będzie nieśmiertelna, to jest jedna z lepszych rzeczy które w życiu przeczytałam.
Ja aktualnie czytam "Kosiarzy" i jest to bardzo fajna młodzieżowa dystopia dla starszych.

szelma

malutenka, oj, nieee. Druga połowa mocno spada w jakości, a końcówka mnie rozczarowała w ogóle. Więc ogólnie dałabym takie 4- może.

Poza tym im dalej w las, tym trudniej było zaakceptować ten koncept srebra, tłumaczeń i jak to działa. Zachłyśnięcie pierwszymi rozdziałami, kiedy są w Oksfordzie i studiują, minęło i ten koncept trzymał się tylko na założeniu, że ok, tak to sobie autorka wymyśliła i tyle.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Justynna

#4531
malutenka, za późno :D Kiedyś tam, dawno temu obejrzałam ten film. Nie skojarzyłam jak wypożyczałam książkę, dopiero podczas czytania coś mi zaczęło świtać. Ale film jakoś nie zrobił na mnie wrażenia, tak jakoś średnio go pamiętam.

malutenka

#4532
Szelma no srebro zastąpiło silnik parowy. Mnie się bardzo bardzo podobało :) tak jak i zakończenie, nie mogło być inaczej.
Justynna bo film nakręciło jak była mods na młodzieżowe dystopie Igrzyska śmierci, Niezgodne kto.

szelma

To zakończenie strasznie mi się już dłużyło - było strasznie przegadane, bo te kwestie kolonialne i industrialne to było wałkowane w kółko po sto razy. Mnie ogólnie wkurza w książkach, jak mi się coś wielokrotnie tłumaczy, jakbym jakaś mało kumająca była. W tych książkach Folletta o katedrach to było strasznie irytujące, a Folletta ogólnie lubię, bo dobre page-turnery pisze.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

#4534
Szelma, a spróbujesz czegoś jeszcze Kuang?
Ja Folleta nie mogę bo mi się przejadł

szelma

Follett mi się przejadł już wiele lat temu, ale tę sagę o XX wieku wspominam bardzo przyjemnie.

Nie, nie planuję więcej Kuang. Mnie takie fantastyczne klimaty wciągają rzadko, a stos książek do przeczytania (wirtualny ;) ) mam spory, więc mam co czytać :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

Gdybyś zmieniła zdanie to nie fantastyczna jest Yellow Face, jej najnowsza książka. U mnie czeka w kolejce jeszcze.

wrobelek0403

"Chłopki" Joanny Kuciel-Frydryszak, przygnębiające, ale i pokazuje, jaką drogę przeszły nasze przodkinie i jak wiele szczęscia mamy my.

"Rok niedzwiedzicy" mam juz na wakacje. Plus dwa tomy Galbrighta :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 29 Cze 2023, 20:31:03"Chłopki" Joanny Kuciel-Frydryszak, przygnębiające, ale i pokazuje, jaką drogę przeszły nasze przodkinie i jak wiele szczęscia mamy my.
wrobelek, chyba stronę albo dwie temu pisalam o tej ksiazce, czytalysmy ją z siostrami jednoczesnie i zaczęłyśmy rozumiec dlaczego nasza babcia jest jaka jest i byla wczesniej jaka byla. Nie ma takiego obrazu zycia na wsi jak ta ksiazka.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Chlopki mam na liście do przeczytania - widzę że warto 😊
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)


Angie



Angie


fasolka1980

przez ostatnie stresujące miesiące nie przeczytałam nic ambitnego :/ Nie moglam się skupić.

Za to wciągnełam po kolei prawie całą Jeżycjadę M. Musierowicz  :rotfl:    Fajnie sobie to przypomnieć.

Poszukam Chłopek w biblio, brzmią ciekawie.

Justynna

@fasolka1980, Jeżycjada ❤️

Ja czytałam ostatnio pomiędzy poważnymi książkami Baśniobór Smocza Straż :D

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Justynna

Został mi ostatni piąty tom, ale jeszcze nie mam, bo jest wypożyczony. A poza tym młody ma pierwszeństwo lol

szelma

 Mój znajomy przetłumaczył Basniobor :) Czuje sie, jakbym znała prawdziwego VIPa :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!