co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Justynna

#4501
"Dom nad błękitnym morzem" TJ Klune. Wypożyczyłam dla M., ale potem okazało się, że to książka dla wieku 16+, więc muszę sprawdzić osobiście :D
No to czytam :)

malutenka

Cytat: Justynna w 27 Lut 2023, 10:54:16"Dom nad błękitnym morzem" TJ Klune. Wypożyczyłam dla M., ale potem okazało się, że to książka dla wieku 16+, więc muszę sprawdzić osobiście :D
No to czytam :)
to jest taka ladna książka!

malutenka

Czytam aktualnie Raybearer, fajne fantasy (na razie) oparte na folklorze afrykańskim. Skończyłam 1 tom Dewabad - Miasto mosiądzu jest genialne, oparte na mitologii arabskiej czyli dżinny i te sprawy.
W tym tygodniu, na dzień kobiet premiera Babel po polsku, już mam preorder w empiku:)



Justynna

"Droga" zrobiła na mnie piorunujące wrażenie swoją przerażającą wizją świata, ale jak to jest napisane. No po mistrzowsku! Warto.

A teraz Rebecca Makkai i "Wierzyliśmy jak nikt".

malutenka

Dalej czytam Raybearer i konczę Babel, czytajcie jaka to jest boska ksiązka, jaki swietny przekład.


jusia

Lekcje chemii
Fajne to!

No a teraz Babel...20% za mną, podoba mi się, ale...moja 14-letnia sąsiadka to czyta i nie wiem czy to nie książka dla młodzieży 🙃😁
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

malutenka

Jusia, ta ksiazka miala taki hype na booktoku że wszyscy ją czytaja. Dla mnie to jest dla doroslych, im dalej, tym bardziej. Cieszę sie, ze Ci sie podoba!
Ja czytam "Zwyczajne potwory", skonczylam "Daisy Jones & the six" i bardzo dobrze sie przy niej bawilam.

jusia

Booktok? (Musiałam wygooglowac)
No, tam mnie jeszcze nie było 😁 i nie będzie 😁 tiktok nie jest dla mnie. To już starość
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

malutenka



Justynna

#4514
Przyniosłam sobie jeszcze wczoraj z biblioteki "Ukochane równanie profesora" i "Smażone zielone pomidory".
Miałam jeszcze w rękach "Wrony" P. Dvorakovej, ale ktoś mnie ubiegł, zamówił on-line i musiałam odłożyć :/

szelma

Smażone zielone pomidory to klasyk - tyyyyyyyyle razy to czytałam :D

Ja teraz czytam Trespasses Louise Kennedy. Świetna, poruszająca książka o Północnej Irlandii w czasach Troubles.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

magdalinska

ja czytam teraz Fride, w kolejce czeka Mademoiselle Coco i biografia Holland

ishka82


Justynna

"Smażone zielone pomidory" były na mojej liście od wielu, bardzo wielu lat. I wreszcie przyszedł na nie czas.
Mam kilka takich klasyków do przeczytania, tylko czasu mało, albo akurat czytam komuś "Wesołego Ryjka" :D

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

zbieram inspiracje na wakacje, poproszę o polecajki

u mnie ostatnio:

1. Siedmiu mężów Evelyn Hugo - na wakacje jak znalazł ;) lekkie, wciągające, fajnie się czyta
2. Szklane ptaki - coś pięknego i wzruszającego, zresztą chyba też już tu polecałyście, piękna!
3. Miniaturzystka - Amsterdam XVII w. kupcy, handel, romanse, tajemnice, trochę mroku, trochę "kurzu"
4.Życie Violette - baaardzo! wypożyczyłam teraz drugą książkę tej autorki "Cudowne lata" - czeka w kolejce
5. Nakurwiam Zen, wiem, że też już tu o niej było, ja jestem w teamie "na tak"
6. Dom Holendrów - świetna!

A w kolejce:

1. Klub czytelniczy dla samotnych serc
2. Światło, którego nie widać
3. Cudowne lata

Angie

Ja ostatnio czytam Folleta. Długie to więc się schodzi..
Skończyłam pierwszy tom Filary ziemi.

A ma ktoś życie Violete, albo dom Holendrów na ebooka?

malutenka

Angie, ja życie Violette sluchalam na Legimi.
Teraz czytam "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" i zaczynam bardzo rozumieć swoja jedna babcię i to jaka byla i jest.

Justynna

O tak "Dom Holendrów" jest super. Na Violette czekam w kolejce w bibliotece.
A polecam mocno "Ukochane równanie profesora".

Justynna

 Przeczytałam "Wrony" Petry Dvorakovej. Książka rozbija, porusza, a jej czytanie aż boli. Ale warto, bo to bardzo dobra książka.