co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


jo_miekka

Justynna tak mnie dzieci pocieszały ostatnio, że przecież dużo czytam...  :)

Justynna

jo_miekka, no widzisz. Dzieci wiedzą co mówią.

A ja na szczęście bardzo lubię książki dla dzieci i chętnie czytam.

jo_miekka

No jasne, ale jakby to nie o to chodzi, kiedy liczę swoje, to chcę żeby to były te dorosłe.

szelma

@jo, moja mama czytała Peszków i trochę była rozczarowana. Tym wyciąganiem intymnych szczegółów na wierzch i przekonaniem o własnym artyzmie głównie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Fakt. Dla mnie to było ok, bo to "wyciąganie intymnych szczegółów" nie jest ekshibicjonizmem, ale daje jakiś powód jednak do refleksji. Czym jest seks, gdzie są granice, jak różnie można to traktować, jakie są konteksty.
a artystami oni po prostu są, trudno by nie mieli do tego przekonania ;) Zresztą dużo tam też jest takich zmagań z tożsamością, z zawodem itd.
Dla mnie ciekawe, nie obrazoburcze, ale rozumiem, że można to też widzieć inaczej.

szelma

Jej się nie podobało, że wyciągali intymne szczegóły na temat osób, które w rozmowie nie uczestniczyły.

Tak czy siak, stwierdziła, że oszalałaby z takim ojcem ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ishka82

Ja mam jakąś blokadę i nie czytam... :( no trudno, pewnie kiedyś znów zacznę...

jo_miekka

Cytat: szelma w 04 Sty 2023, 11:28:28Jej się nie podobało, że wyciągali intymne szczegóły na temat osób, które w rozmowie nie uczestniczyły.

Tak czy siak, stwierdziła, że oszalałaby z takim ojcem ;)

Nooo może trochę, ale głównie to się odnosiło do żony Peszka, matki Marii, a poza tym to jakieś pomniejsze chyba szczegóły.
Jakoś uznałam, że ona (żona/matka) jest pewnie z tym ok. Nie odczułam tego jako skandalizowania, czy epatowania a już najmniej jako plotkarstwa.
No ale tam, nieważne.
I pewnie że bym oszalała z takim ojcem! I Maria o tym też tam mówi. Jak to było z "takim ojcem". Nie było łatwo, to nie był normalny dom. Oni się tam wobec siebie też tak trochę rozliczają z przeszłości. I to jest ciekawe bardzo. Bardziej intymne niż te fragmenty "o dupach" ;)

magdalinska

A zobacze tych Peszków
mam jeszcze dwie zaczęte, TOPR i Izbice, TOPR to musze poczekac, az beda znowu kody do Legimi z mojej biblio, a Izbice w pt skończe

magdalinska


Justynna

Cytat: jo_miekka w 04 Sty 2023, 10:18:24No jasne, ale jakby to nie o to chodzi, kiedy liczę swoje, to chcę żeby to były te dorosłe.
jasne, rozumiem.

Też myślałam, że gdy tylko Michał będzie starszy, to będzie sam sobie czytał. A ja będę mieć więcej czasu dla siebie. A teraz doceniam, że chce, żebym mu czytała. Bardzo mnie to cieszy.

jo_miekka

Mam tę ksiązkę w ebooku jakby ktoś chciał, to mailem wyślę.

Justynna

Cytat: jusia w 03 Sty 2023, 23:19:06Przeczytałam w 2022 roku 22 książki. Całkiem dobrze jak na mnie.
2019 - 22
2020 - 12
2021 - 19
2022 - 22
policzyłam dokładnie i wyszło mi 23 książki w 2022 :)

A teraz zaczęłam "Dziewczyna, kobieta, inna".

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: Justynna w 05 Sty 2023, 18:47:16policzyłam dokładnie i wyszło mi 23 książki w 2022 :)

A teraz zaczęłam "Dziewczyna, kobieta, inna".

Jest super! Taka kompletnie inna!

Najlepsze co czytałam w ubiegłym roku to była "Moja mroczna Vanesso"
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Justynna

#4491
Cytat: jusia w 07 Sty 2023, 08:31:26Jest super! Taka kompletnie inna!

Tak! Bardzo dobra! I ta jedna jedyna kropka, która powinna kończyć każde zdanie, a kończy całą książkę.

Justynna

Cytat: jusia w 07 Sty 2023, 08:31:26Najlepsze co czytałam w ubiegłym roku to była "Moja mroczna Vanesso"
taka jestem świetna w zapamiętywaniu tytułów książek, że zarezerwowałam sobie w bibliotece "Życie Violette", bo chciałam tę książką, którą polecałaś. Zapamiętałam, że w tytule jest imię na V. lol

Justynna

A teraz czytam "Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu". Bardzo trudna, bolesna i prawdziwa opowieść Aleksandry Zbroi o ojcu alkoholiku. Świetnie napisana, bardzo udany debiut.

magdalinska

ja dzisiaj pożyczyłam "Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych" i "Dziewczyny wyklęte"
troche grube, bedzie co czytac

jusia

Cytat: Justynna w 16 Sty 2023, 12:03:53taka jestem świetna w zapamiętywaniu tytułów książek, że zarezerwowałam sobie w bibliotece "Życie Violette", bo chciałam tę książką, którą polecałaś. Zapamiętałam, że w tytule jest imię na V. lol
Zycie Violette też podobno fajne, mam na liście.
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jusia

Ja teraz czytam "Serce jak smoła" R. Galbraith
Kocham całą serię o Strike i Robinn. Ta książka ma 1000 stron!
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka


jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

Przeczytałam "Mireczka" i zabieram się za "Chołod" Twardocha, mój prezent ze strefowych Mikołajek :)