co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

na pierwszej fotce to taka trochę jak sputnik :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

suegro

Rewelacyjna ta Kryśka. Zafascynowała mnie jej postać.

Brala udzial w konkursie Miss Polonia, skakala jako pierwsza kobieta na spadochronie.
A zadźgał ją koleś, którego oświadczyny odrzuciła.

Jest książka "Krystyna. Ulubiona agentka Churchilla", muszę dorwać :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: jo_miekka w 19 Lis 2008, 08:53:25
A ja czytam kryminał! :juhu: (z zasady kryminałów nie czytam, może jakieś 2 A. Christie w życiu całem...)
I to jaki fajny!
Zygmunt Miłoszewski, Uwikłanie
Taki kryminał wspólczesny, warszawski (mocno warszawski) i mocno psychologizujący, bo cała historia osnuta jest na motywie helingerowskiej terapii tzw. ustawiania rodziny (morderstwo w grupie terapeutycznej).
Dopiero zaczęłam, ale jest naprawdę super!
Panikarolu, polecam zwłaszcza Tobie.



jo_miekka  :beer: już sobie zamówiłam, narobiłaś mi niezłego apetytu i jeszcze trylogię Mendozy, to sobie poczytam :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

jusia dobra, dobra, Ty mi tak nie ufaj, bo Ci się "O pięknie" nie podobało... W każdym razie nie tak jak mnie :(

panikarola

właśnie w Bluszczu przeczytałam wskazówkę do podobno fajnej i mądrej ksiązki dla dzieci o adopcji:

Agnieszka Frączak, Jeśli bocian nie przyleci czyli skąd się biorą dzieci?, 2008.

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

A ja czytam broszure pt. "Wie funktioniert die EU" (jak dziala UE). Wciga bardziej niz "Trzej muszkieterowie" :ag:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

effik

Z "tematów kobiecych" polecam "Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek" - składa się z opowieści pięciu kobiet, mieszkanek Egiptu w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Warto.

A z rozrywkowych rzeczy, w ramach powrotu do dzieciństwa czytam nową Musierowicz :) ("Sprężyna"). A w kolejce czeka wydana niedawno książka o królu Bollywoodu, Shahrukhu Khanie :D

tusia

Cytat: effik w 21 Lis 2008, 08:25:37
Z "tematów kobiecych" polecam "Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek" - składa się z opowieści pięciu kobiet, mieszkanek Egiptu w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Warto.
...

effik, zaciekawiłaś mnie tą książką. Chyba będę musiała po nią sięgnąć.  :dance:
Po powrocie z wycieczki po Egipcie strasznie podoba mi się ten kraj.  :dreaming:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: tusia w 21 Lis 2008, 14:10:05
Cytat: effik w 21 Lis 2008, 08:25:37
Z "tematów kobiecych" polecam "Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek" - składa się z opowieści pięciu kobiet, mieszkanek Egiptu w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Warto.
...

effik, zaciekawiłaś mnie tą książką. Chyba będę musiała po nią sięgnąć.  :dance:
Po powrocie z wycieczki po Egipcie strasznie podoba mi się ten kraj.  :dreaming:

A mnie interesuje tematyka kobiety w kulturze, wcześniej czytałam głównie o Hinduskach.
A książkę można kupić w internecie, nie jest droga :)
Jak kupowałam tu, jak ją wydali

http://www.fiso.org.pl/pl/ksiazka/4/

ale jest też w paru innych miejscach.

nionczka

Cytat: effik w 21 Lis 2008, 14:30:23
[

A mnie interesuje tematyka kobiety w kulturze, wcześniej czytałam głównie o Hinduskach.


Witaj w klubie!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 19 Lis 2008, 19:16:45


malutenka, a dalsze tomy czytałas??? tez polecam
W tej chwili mam już całośc przeczytaną.
A teraz jestem na etapie Carpe Jugulum Pratchetta i boki zrywam :)

sweedee

tusia jak Ci się "Fryzjer" podoba?  ;)
ja skończyłam właśnie "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i zaczynam "Oliwkowy labirynt" Mendozy. Padam ze śmiechu jak go czytam  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

MagdaG

Nie wiem, czy któraś z Was już o tym autorze pisała..... jeśli nie, to polecam z całego serca Carlos Ruiz Zafón i "Cień wiatru". To jedna z tych książek, po przeczytaniu której wydaje się, że już żadna nie będzie tak dobra..... ma kilkaset stron a czyta się góra dwa dni:) Wprowadza w świat starej i pięknej Barcelony i zaczarowanego świata książek. Po prostu cudo:) Kilka dni temu wyszła druga, polskojęzyczna książka Zafón'a - "Gra anioła" - jeszcze nie czytałam, mam obiecaną pod choinkę - zaraz jak przeczytam zdam relację:)

wrobelek0403

MagdaG przeczytane z zapartym tchem dawno temu  ;)

a ja się natknełam na cos nowego:

http://znam.to/recenzje/1964/Aimee-i-Jaguar.-Historia-pewnej-milosci-Berlin-1943.-Erica-Fischer

mysle, ze moze być dobre
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

Cytat: sweedee w 26 Lis 2008, 22:24:38
tusia jak Ci się "Fryzjer" podoba?  ;)
ja skończyłam właśnie "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i zaczynam "Oliwkowy labirynt" Mendozy. Padam ze śmiechu jak go czytam  :rotfl:

sweede "Fryzjer" jest jak dla mnie "psychiczny"  :rotfl: Strasznie zamotana historia :mocking:

Jak zaczęłam czytać tę książkę, to stwierdziłam, że główny bohater jest nieco dziwny, ale czytając dalej zauważyłam, że pozostali są jeszcze bardziej dziwni  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zaraz po Fryzjerze zaczynam czytać pozostałe książki Mendozy  :dance:
Ogólnie spodobała mi się ta książeczka ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Skończyłam aplikować sobie dawkę absurdu w postaci "Czystej anarchii" Allena. Czas na "Kramer kontra Kramer" (ci, co widzieli film z Meryl Streep, wiedzą, o co chodzi :) )  :coffee:

panikarola

Cytat: suegro w 18 Lis 2008, 15:50:53
A ja teraz czytam "Europa walczy 1939-1945.Nie takie proste zwycięstwo" Normana Daviesa.
Jak ktoś lubi takie książki to polecam.

suegro, opowiedz cos wiecej, jak ta ksiazka jest pisana? bardziej jak Wołoszański czy Roszkowski? bo bym tacie kupiła, a dla niego to najlepiej tak pomiędzy... dla niego to najlepiej, żeby o drugiej wojnie coś wydał JAsienica, ale to chyba tylko w erze. a sama jakos daviesa nie moge...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jusia

Cytat: panikarola w 30 Lis 2008, 13:20:36
. dla niego to najlepiej, żeby o drugiej wojnie coś wydał JAsienica, ale to chyba tylko w erze. a sama jakos daviesa nie moge...
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ja uwielbiam Jasienicę  :beer:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sweedee

Cytat: tusia w 29 Lis 2008, 22:48:44
Cytat: sweedee w 26 Lis 2008, 22:24:38
tusia jak Ci się "Fryzjer" podoba?  ;)
ja skończyłam właśnie "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i zaczynam "Oliwkowy labirynt" Mendozy. Padam ze śmiechu jak go czytam  :rotfl:

sweede "Fryzjer" jest jak dla mnie "psychiczny"  :rotfl: Strasznie zamotana historia :mocking:

Jak zaczęłam czytać tę książkę, to stwierdziłam, że główny bohater jest nieco dziwny, ale czytając dalej zauważyłam, że pozostali są jeszcze bardziej dziwni  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zaraz po Fryzjerze zaczynam czytać pozostałe książki Mendozy  :dance:
Ogólnie spodobała mi się ta książeczka ;)

u Mendozy wszyscy bohaterowie są nieźle dziabnięci  :crazy: :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

panikarola

Cytat: jusia w 30 Lis 2008, 17:08:26
Cytat: panikarola w 30 Lis 2008, 13:20:36
. dla niego to najlepiej, żeby o drugiej wojnie coś wydał JAsienica, ale to chyba tylko w erze. a sama jakos daviesa nie moge...
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ja uwielbiam Jasienicę  :beer:

ja zasadniczo tez, ale rp obojga narodow juz od 7 lat nie moge zmęczyć do końca  :rotfl:
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

tusia

Cytat: sweedee w 30 Lis 2008, 18:25:31
Cytat: tusia w 29 Lis 2008, 22:48:44
Cytat: sweedee w 26 Lis 2008, 22:24:38
tusia jak Ci się "Fryzjer" podoba?  ;)
ja skończyłam właśnie "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i zaczynam "Oliwkowy labirynt" Mendozy. Padam ze śmiechu jak go czytam  :rotfl:

sweede "Fryzjer" jest jak dla mnie "psychiczny"  :rotfl: Strasznie zamotana historia :mocking:

Jak zaczęłam czytać tę książkę, to stwierdziłam, że główny bohater jest nieco dziwny, ale czytając dalej zauważyłam, że pozostali są jeszcze bardziej dziwni  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zaraz po Fryzjerze zaczynam czytać pozostałe książki Mendozy  :dance:
Ogólnie spodobała mi się ta książeczka ;)

u Mendozy wszyscy bohaterowie są nieźle dziabnięci  :crazy: :rotfl:

Już nie mogę się doczekać, aż będę czytać kolejną jego książkę, żeby dowiedzieć się co znowu "innego" się wydarzy ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: tusia w 30 Lis 2008, 20:48:18
Cytat: sweedee w 30 Lis 2008, 18:25:31
Cytat: tusia w 29 Lis 2008, 22:48:44
Cytat: sweedee w 26 Lis 2008, 22:24:38
tusia jak Ci się "Fryzjer" podoba?  ;)
ja skończyłam właśnie "Sekret hiszpańskiej pensjonarki" i zaczynam "Oliwkowy labirynt" Mendozy. Padam ze śmiechu jak go czytam  :rotfl:

sweede "Fryzjer" jest jak dla mnie "psychiczny"  :rotfl: Strasznie zamotana historia :mocking:

Jak zaczęłam czytać tę książkę, to stwierdziłam, że główny bohater jest nieco dziwny, ale czytając dalej zauważyłam, że pozostali są jeszcze bardziej dziwni  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zaraz po Fryzjerze zaczynam czytać pozostałe książki Mendozy  :dance:
Ogólnie spodobała mi się ta książeczka ;)

u Mendozy wszyscy bohaterowie są nieźle dziabnięci  :crazy: :rotfl:

Już nie mogę się doczekać, aż będę czytać kolejną jego książkę, żeby dowiedzieć się co znowu "innego" się wydarzy ;)

Ja mam jedna jeszcze do przeczytania, ale jakos mi sie nie chce. Te o Pomponio Flato bo ja strasznie nie lubie starozytnosci :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

ja teraz czytam (o ile parę stron na dzień można nazwać czytaniem, kiedy już następnego dnia nie pamiętam o co chodziło) "Braci Karamazow" jeszcze chwila i kończę z klasyką, muszę się na coś lżejszego przerzucić ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

effik

Ja to w ogóle w ostatnim czasie mam masakrę z czytaniem wieczorami, dziabnę z 5 stron i chce mi się spać :( dlatego tak czekam na weekendy, gdy sobie mogę poleżeć z książką do południa...
Tak to jest, jak się po szóstej codziennie wstaje  :hmm:

jo_miekka

Cytat: jusia w 02 Gru 2008, 08:54:41
ja teraz czytam (o ile parę stron na dzień można nazwać czytaniem, kiedy już następnego dnia nie pamiętam o co chodziło) "Braci Karamazow" jeszcze chwila i kończę z klasyką, muszę się na coś lżejszego przerzucić ;)

Jusia, daj sokój! Podziwiam Cię, że w ogóle czytasz!  :thumbup: