fajny film&serial ostatnio widziałyście? ze staroci, nie granych obecnie nigdzie

Zaczęty przez nionczka, 11 Mar 2008, 20:36:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martullek

ostatnio widziałam "Skrzypka na dachu". gdy byłam mała babcia miała go na kasecie nagranego i co jakiś czas oglądałyśmy z siostrą. nie zawiodłam się po latach :)

polecam dla lubiących musicale, chociaż to nie ten z tych gdzie bez przerwy śpiewają.

http://www.filmweb.pl/f1301/Skrzypek+na+dachu,1971

szelma

Ja z polskiej klasyski to mogę oglądać non stop Bareję - Alternatywy, Zmienników, filmy (ostatnio zrobiłam sobie powtórkę z Poszukiwany Poszukiwana, a dzisiaj będzie Brunet Wieczorową Porą  :dance:). Poza tym uwielbiam od młodych lat Bahdaja - w wersji książkowej i serialowej (jestem właśnie na 4 odcinku Podróży za Jeden Uśmiech  :mocking:) i inne młodzieżowe klimaty z lat 70.  :jejeje: Wczoraj oglądaliśmy z D. Człowieka z Marmuru - tak w ramach zapoznawania się z polską kulturą, ale D. za dużo nie zrozumiał niestety  :zly:.

A z klasyków zagranicznych, które uwielbiam i mogę oglądać bez końca, to stanowczo Friends, Coupling, Cold Feet, Jeeves and Wooster, Black Adder (kocham Rowana za tę rolę!  :thumbup:) i mój ukochany Monty Python. Z filmów z kolei ubóstwaim Anyway The Wind Blows - belgijski film by Tom Barman - jeśli ktoś zna grupę dEUS (też polecam!), to będzie kojarzył :).

Ogólnie to ja lubię oglądać filmy i seriale parę razy - jak coś lubię, to lubię sobie przypomnieć. Mam to po tatusiu, hehe  :mocking:. Więc wszystkie te wymienione pozycje widziałam w niedalekiej przeszłości lub zobaczę w bardzo niedalekiej przyszłości  :blush:.

OlaFasola

Z seriali polecam Little Britain, jeśli ktoś lubi angielski, nieco absurdalny humor. Ja zawsze umieram ze śmiechu i żałuję, że kolejne serie są coraz krótsze.

szelma

OlaFasola, polewam za Little Britain!  :beer: Też bardzo lubimy, choć muszę przyznać, że czasem przeginają z dobrym smakiem - ale i tak są super  :dance:. A widziałaś dodatki na DVD, gdzie Walliams przepłynął wpław Kanał LaManche dla Comic Relief? Byłam pod bardzo pozytywnym wrażeniem  :thumbup:.

panikarola

Dumę i uprzedzenie wczoraj obejrzałam i się zakochałam w panu Darcym  :blush:

ale głupio, że się już wydałam!!!!

no dobra, ale Dumę muszę wpisać potem do ulubionych filmów
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

szelma

panikarola, ale film czy serial BBC? Bo TYLKO I WYŁĄCZNIE serial BBC! Niczego innego się po prostu nie ogląda!  :P

magdarynka

Ja dzialam na zasadzie skojarzen i dopiero jak zobaczylam Natalie to przypomnialo mi sie Bliżej. Uwielbiam ten film ! I uwielbiam w nim Natalie, Juda i nawet Julie. No bo ze Cliva kocham to chyba oczywiste ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

szelma, już się dokształciłam, że należy serial, ale obejrzałam film

jej, jak głupia nastolatka się zadurzyłam ;P a mąż sobie wpisał Keirę na listę prominentów you are allowed to sleep with ;) --> tego pryzynam sie nie rozumiem ;P

muszę skombinować serial...

Dodany tekst: 23 Lut 2009, 11:04:00

magdarynka, wiedźmy z wawy Ci posłaly w końcu Lesia?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdarynka

Cytat: panikarola w 23 Lut 2009, 11:03:05

magdarynka, wiedźmy z wawy Ci posłaly w końcu Lesia?
Lesio to chyba juz w kraku siedzi. Moze to i dobrze bo blizej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

panikarola, no to dobrze!  :thumbup: Bo serial RZONDZI ;). Widziałam chyba z milion razy - i to w takich maratonach 6-godzinnych, hehe  :blush:.

panikarola

Cytat: szelma w 23 Lut 2009, 11:11:57
panikarola, no to dobrze!  :thumbup: Bo serial RZONDZI ;). Widziałam chyba z milion razy - i to w takich maratonach 6-godzinnych, hehe  :blush:.

ee, to jak RZONDZI to sie intensywniej postaram ;)

magdarynka, no to dobrze, pilnuj swego ;)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

oj nie, Nieodwracalnego nie obejrzę, mi się potem takie rzeczy śnią

ale za to drugi raz obejrzałam Dumę, Darcy nie jest jednak taki fantastyczny jak mi się zdawało ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

ja wrażliwa specjalnie nie jestem, wręcz znieczulona, nic mi się nie śni, ale ten film... nie zrobił na mnie specjalnegoi wrażenia
ta scena brutalnego gwałtu była faktycznie mocna, ale tez bez przesady
poza tym nie po to chodze do kina, żeby się naogladać okropieństw
ciekawy zabieg był tam taki konstrukcyjny, że ten film się dzieje jakby od tyłu...
ale poza tym to wartości w sumie żadnych
a pointa chyba tylko taka: "nie chodź sama po ciemku" - a ja takich point nie przyjmuję do wiadomości :)

Panikarola, ja za darcym bym w ogień poszła

panikarola

jo, no raczej, że ja też, ale nie aż tak jak za pierwszym razem ;D

a ten koleś z serialu BBC to mi już po macfadyenie jakis lalusiowaty na Darcyego sie wydaje, ten filmowy jest taki apetycznie mroczny...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

vobi

o, a propos "Miasto Boga" - przypomnialo mi sie, ze kiedys ogladalam na maratonie filmow latynoamerykanskich (jakos zaraz za "Miastem Boga" :D) argentynski film "Syn panny mlodej". To byl jedyny argentynski film jaki w zyciu wdzialam, ale byl naprawde swietny - pamietam ze przede wszystkim dialogi mi sie podobaly. Chcialam go potem ogladnac jeszcze raz, ale jakos nie moglam go nigdzie znalezc  :crying:

I jeszcze fajny japonski mi sie przypomnial - "Eureka". Jak ktos znajdzie, to polecam, choc nie jestem pewna czy w warunkach domowych nie straci za duzo zeby sie wciaz podobac  :hmm:

tachogti

Ja polecam najbardziej chyba porabany serial BBC - Torchwood - na isohunt.com do pociagniecia, gdzies pewnie do zdobycia na DVD.
Wylacznie dla ludzi z chorym poczuciem humoru, "normalnych" zdegustuje i znudzi  :rotfl:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

jo_miekka

Cytat: magdarynka w 23 Lut 2009, 10:48:45
Ja dzialam na zasadzie skojarzen i dopiero jak zobaczylam Natalie to przypomnialo mi sie Bliżej. Uwielbiam ten film ! I uwielbiam w nim Natalie, Juda i nawet Julie. No bo ze Cliva kocham to chyba oczywiste ;)

O ja tez lubię ten film!
A jutro idę na "bliżej" do teatru! Polowałam pół roku bilety i w końcu mam!

sunflowerka

Cytat: zuzia w 26 Lut 2009, 16:13:39
ja mam poczucie humoru a film mi sie nie podobał. ale jak dla mnie to to był bardzie humor stylizowany na angielski.

To fakt, ten rodzaj humoru jest bardzo specyficzny. Nie kazdy lubi.
Film generalnie jest do smiacia, nie ma w nim głębszych tresci. To komedia czystego absurdu :rotfl:

eva_luna

ja na pamiec znam vabank/ vabank 2.

a ostatnio zachcialo mi sie wrocic do pulp fiction

sweedee

Pulp fiction uwielbiam!!!
A z polskich: Wyjście awaryjne ("Podłość ludzka nie zna granic!"), Kogel-mogel, Galimatias (Ewa Kasprzyk jest tam bezbłędna:"Piotrusiu, kochanie, tylko ty mi zostałeś. Tatuś już nas nie kocha, chce odejść do innej pani", albo:"Marian, tu jest jakby luksusowo"), no i zawsze mogę oglądać Alternatywy 4!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

eva_luna

Cytat: sweedee w 28 Lut 2009, 21:15:55
Pulp fiction uwielbiam!!!
A z polskich: Wyjście awaryjne ("Podłość ludzka nie zna granic!"), Kogel-mogel, Galimatias (Ewa Kasprzyk jest tam bezbłędna:"Piotrusiu, kochanie, tylko ty mi zostałeś. Tatuś już nas nie kocha, chce odejść do innej pani", albo:"Marian, tu jest jakby luksusowo"), no i zawsze mogę oglądać Alternatywy 4!

sweedee,  :beer: za zgodnosc gustow. Te polskie filmy, ktore wymienilas moge ogladac do znudzenia.

mayagaramond

Wreszcie udalo mi sie obejrzac Elisabeth (z Cate Blanchet), spodziewalam sie lepszego filmu. Drugi raz bym nie obejrzala, juz wczoraj omal nie zasnelam...Ciekawe, czy 2. czasc jest lepsza. Poczekam jak wyswietla w TV ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

riannka

 ja ostatnio do "Nad Niemnem"  wróciłam, baaardzo lubię i nic na to nie poradzę ;D

szelma

mayagaramond, druga część w znaczeniu tej, która była rok temu mniej więcej? To nie - nie jest lepsza  :thumbdown:. Nie polecam - może my oboje mamy zbytnie skrzywienie historyczne, ale po prostu nie robi się takiego filmu i potem nazywa go historycznym, bez jaj! Ale Anglikom się podobał - na koniec sala w przypływie patriotyzmu dała pokaz burzliwych oklasków ;).

mayagaramond

Cytat: szelma w 01 Mar 2009, 14:07:23
mayagaramond, druga część w znaczeniu tej, która była rok temu mniej więcej? To nie - nie jest lepsza  :thumbdown:. Nie polecam - może my oboje mamy zbytnie skrzywienie historyczne, ale po prostu nie robi się takiego filmu i potem nazywa go historycznym, bez jaj! Ale Anglikom się podobał - na koniec sala w przypływie patriotyzmu dała pokaz burzliwych oklasków ;).

tak chodzi o ta z (chyba) zeszlego roku. Juz mi nawet nie chodzi o prawde historyczna, ale ten film byl tak rozciagniety, ze wjazd kleopatry do rzymu oglada sie przy tym jak poscig z filmu sensacyjnego ;) Przesadzam troche, ale jak mozna z takiej tematyki tak nudny film zrobic??? (mozna,  mozna, vide nasze quo vadis...)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"