fajny film&serial ostatnio widziałyście? ze staroci, nie granych obecnie nigdzie

Zaczęty przez nionczka, 11 Mar 2008, 20:36:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


ddu

polecałam ostatnio Świętą Frances , dalej polecam, ciepły film, trudne tematy podane w błyskotliwy sposób (HBO)

obejrzałam na  Netflix Cząstki kobiety - bardzo dobry film
dla osób wrażliwych myślę, że początek może być ciężki
siebie nie uważam za specjalnie wrażliwą, a jednak sceny porodu były dla mnie trudne do wytrzymania - bolało mnie ciało razem z bohaterką, koniec tego porodu także jakoś dziwnie przeżyłam, bo się popłakałam. chyba tego typu sceny przypominają mi horror (z happy endem!!!!) z porodu H.


W końcu obejrzałam też dokument Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego, także na Netlix.
rzeźbiarz, malarz, fantasta - prawie całkiem zapomniany w Polsce,
film wyprodukował Leonardo DiCaprio, zafascynowany osobowością Szukalskiego.
film nie tylko o sztuce, ale przede wszystkim o nietuzinkowej postaci, z interesującą, tragiczną biografią (większość jego rzeźb, prac zniszczona w czasie  2 WŚ, początkowo antysemita, nacjonalista, potem patriota bez ojczyzny...)

jo_miekka

Addu, widziałam i podobały mi się wszystkie te trzy, choć te Cząstki... dla mnie zbyt pretensjonalne, ale ciekawie się ogląda.
Frances - super!

Ja za to polecę też nie nowość Knives Out, czyli po polsku Na noże.
Wspaniały kryminał w starym stylu, jak Agatha Christie współcześnie. Daniel Craig jako ciapowaty detektyw!
Super kino. Rozrywkowe a inteleigentne!

zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka, jakimż cudem tego nie oglądałam?? gdzie to dają? Craig i Christie?? to jakiś dream team ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

zwierzatko_mojej_mamy, to nie Christie, ale "w podobie" ino współcześnie.
Obsada jest w ogóle ciekawa. No super super, sama się dziwiłam, że nie oglądałam.
HBO GO

szelma

Knives out bardzo miłe - w kinie na tym byliśmy w dawnych czasach ;) Obsada oprócz Craiga też bardzo dobra :)

My obejrzeliśmy w weekend Vice na Netfliksie - doooobry film o amerykańskiej polityce.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zuzia

nie wiecie może gdzie można obejrzeć "the good wife"? kiedyś wydawał mi się średni, a teraz gdzieś podejrzałam kilka odcinków i chcialabym całość chronologicznie a nie tak kawałkami.

malutenka

Cytat: zuzia w 27 Mar 2023, 21:16:11nie wiecie może gdzie można obejrzeć "the good wife"? kiedyś wydawał mi się średni, a teraz gdzieś podejrzałam kilka odcinków i chcialabym całość chronologicznie a nie tak kawałkami.
justwatch mowi, ze skyshowtime

zuzia


malutenka


zuzia

Cytat: malutenka w 28 Mar 2023, 15:55:14Zuzia, najtańszy streaming na rynku:)
nieprawda ;)
ja mam netflix, disneyplus i hbo max za free więc nie rozglądałam się za kolejnymi.

malutenka

Za 12zl miesięcznie to dasz radę przelecieć przez cala bazę, ktorą ma ten Sky, obejrzec the good wife i zrezygnowac. Z fajnych rzeczy maja troche produkcji Paramount + ktorego u nas nie bylo i nie będzie

zuzia


jusia

Został mi ostatni odcinek "Minuty ciszy" jakie to jest dobre!
Oglądam też co tydzień Emigrację XD, książka była świetna, umierałam ze śmiechu. Serial nierówny, 2 pierwsze odcinki ok, 2 kolejne super, 2 ostatnie takie sobie.
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

malutenka

Na razie 1 odcinek, ale zapowiada się super, "For all mankind" alternatywna historia wyscigu kosmicznego, w ktorej to Zwiazek Radziecki pierwszy ląduje na Ksiezycu.

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia


rubin04

Nie wiem czy pisałyście  i czy ktoś polecał- serial "After Life"

3 sezony po 6 odcinków.

W skrócie- o facecie, który ma depresję po śmierci żony i nie chce żyć. 
Absolutnie przezabawny, i równie mądry.

Wspaniały. Śmieszny. Celny.
Naprawde warto.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

O tak "After life" super, zresztą Ricky Gervais jest super (z ang.wersji The Office)
Ja teraz kończę Wellmanię. Fajne to. No i Celeste Barber uwielbiam ją i podglądam na IG
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

goga

Upadek królestwa ostatnio oglądam - o mamuniu jak mnie to wciągnęło
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)