Makowiec na biszkopcie pycha....

Zaczęty przez crazy.live, 11 Mar 2008, 08:28:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crazy.live

Polecam ten  makowiec, jest naprawdę rewelacyjny. W przepisie proponuję użyć mak       z puszki (ja jestem  za bardzo leniwa na samodzielne parzenie i ucieranie maku :P)
            

Makowiec na biszkopcie

Ciasto:       
5 jajek
¾ szklanki mąki tortowej
¾ szklanki cukru
cukier waniliowy
5 łyżek oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Warstwa makowa:
puszka zmielonego maku
3 jajka
15 dag masła

Polewa czekoladowa:

5 dag białej czekolady
5 dag masła


Masło utrzeć z cukrem, dodać żółtka, następnie powololi dodawać  mak (cały czas ucierając na wolnych obrotach). W osobnym naczyniu ubić pianę z 3 białek, połączyć ją    z makiem delikatnie mieszając łyżką . Wyłożyć masę na wyścieloną natłuszczoną folią aluminiową prostokątną formę o wymiarach 25 na 36 cm. Piec 40 minut w temp. 180-200 °C.
15 minut przed końcem pieczenia maku przystępujemy do robienia biszkopta.
Białka ubić na pianę. Pod koniec ubijania wsypać cukier i cukier waniliowy. Dodać żółtka      i dalej ubijać. Następnie wlać olej, wsypać mąkę i proszek do pieczenia. Na upieczoną warstwę makową wylać ciasto, wstawić do piekarnika i piec jeszcze 20 minut. Upieczone    i wystudzone ciasto przełożyć delikatnie na tacę, tak aby biszkopt był pod spodem, a mak na wierzchu.
Czekoladę i masło roztopić, dokładnie wymieszać, a następnie polać ciasto.

Życzę smacznego

mayagaramond

Ojej, i wyjdzie mi? Nigdy nie robialam makowca..., ale za to na pewno nie jestem tak durna jak nasza sasiadka, ktory wysypala na ciasto suchy mak. Upiekla, no ale niosac go do nas mak sie jej wysypal. ;D Moja babcia omal ze smiechu nie umarla
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


jusia

robię to ciasto na święta, mam nadzieje, że się uda ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jusia

ale biszkopt z dodatkiem oleju? crazy.live to sprawdzony przepis?;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

crazy.live

Cytat: jusia79 w 19 Mar 2008, 20:47:54
ale biszkopt z dodatkiem oleju? crazy.live to sprawdzony przepis?;)

tak, tak robiłam to ciasto juz kilkanaście razy, zawsze wychodziło Tobie też się uda :-*

jusia

stawiam piwko za dobry przepis, z którego wyszło pyszne ciasto :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

magda_ok

A w de da sie kupic mielony mak? Ktos ma doswiadczenie? Bo makowiec to jedyne ciasto ktore kocham...

Kasia

mielony mak w puszkach ma np. bakaland


jusia

Cytat: Kasia w 25 Mar 2008, 15:16:15
mielony mak w puszkach ma np. bakaland


no ja robiłam z makiem w puszcze firmy prespona, wyszło super, bo mak był wymieszany z bakaliami
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"