budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

spragnienie

u nas naokoło jeżdziła ciężarówa kilka razy - raz zalewając fundamenty, drugi rozkladając bloczki i cegły dookola, inna drewno, potem cieżarówa wciągałała solary, innych to nawet nie wiem/nie pamiętam, acha jeszcze kontener na śmieci wwozili, jedna ciezarowa zachaczyla o płot i troche go wygięła etc

generalnie MASAKRA
na etapie murów jest ładnie szybko i do przodu, dopiero wykończeniówka to jest pieprzenie kotka za pomoca mlotka, walka z facetami niemyślącymi (elektryk, regispsy,kominek) etc i prawdziwe koszty :/

marax

my juz tyle kasy wydalismy ze wole nei myslec co to bedzie dalej co prawda zaplacilismy juz prawie za wszytie materialy-boimy sie ze ceny wzrosna jak sie zacznie sezon. my mamy duza dzialke wiec nie jezdza wszedzie bo sie nie da teren ejst utwardzony tlyko wokoll damu-wjazd na trawnik 30 tonowa betoniarka moglby sie skonczyc tragicznie-mialabym betoniarke jako ozdobe trawnika do wakacji az ziemia wyschnie:). tyle nam juz kasy poszlo ze bedziemy mieszkac na kartonach  ;D ;D ;D

spragnienie

wiesz, to lepiej nie myśl co będzie dalej...
nie wiem kto pisze te bzdury w poradnikach i projektach, że da się zbudować za 350 czy ileś tysięcy stan zamknięty :/

acha ostrzegam, bo mi się też sprawdziło (jak i paru innym osobom, które nam to przekazały) "jeśli myślisz że masz już wszystko to potrzebujesz jeszcze 100 tysięcy" ..
straszna kasa idzie na naprawdę małe pierdoły - karnisz, lamka, żyrandol, żarówki, nowy mop,czajnik , firanki, czujki alarmowe, kostka przed dom, nawet jak masz garderobę i potrzebujesz tylko półki i drąg z mocowaniami to też kosztuje trochę - za każym razem zostawiasz w Catoramie, Leroyu, Ikei kilkaset- tysiąc zł
ja wiem, że to brzmi niewiarygodnie ale tak jest..

parkiet z robocizną to koszt nowego samochodu

marax

nie przerazaj mnie  :( :( :( :( :( ale cos przesadzasz stan surowy zamkniety za 350 000 -przeciez to mury i okna. nas to bedzie ksoztowalo ok 250 000

marax

#79
Cytat: maraxela w 16 Mar 2008, 12:07:20
nie przerazaj mnie  :( :( :( :( :(


no ale my mymy bardzo prosty dom i maly

spragnienie

#80
a rolety, brama garażowa, więźba dachowa, ocieplenie, okna połaciowe, dachówki, wylanie schodów i posadzek, zalanie stropu i robocizna ? ;)
takie coś do podtrzymywania stropu przez ileś czasu też jest kosztowne - wypożyczenie, a jak ukradną to w ogóle masakra..
no, ale jak macie mały dom i prosty dach to może, może..

my mamy rolety i czujki alarmowe, bo zawsze mieliśmy - oprócz przyzwyczajenia łatwiej wejść przez samo okno, niż przez rolety, któe się blokują.. trochę się boimy - u jednych ludzi niedawno tuż przed wprowadzką się włamali - wyrwali armaturę , umywalki, wannę -niszcząć ściany, kafelki, ukradli lampy, drewniane drzwi, drzwi wejściwe wyrwali etc - najgorsze: ukradli kaloryfery: ludzie już grzali, a Ci odpiłowali rurki i wzięli kaloryfery - woda z kaloryferów zalała im dębowy parkiet za ok. 60 tys. na obu poziomach.. wszystko do wymiany, normalnie zalamać się można
co prawda nie w mojej okolicy Wrocławia to było, ale strach się bać, bo przecież złodzei jest dużo
na szczęscie my mamy dom wśród zabudowy (pół na pół nowej i stare i teoretycznie zawsze ktoś patrzy..ale..)

spragnienie

ale oczywiście to prawda, że stan surowy zamknięty jest najtańszy
koszty zaczynają się później
jest dużo ekip i każda się ceni ;) elektryk, zabudowa karton-gips, otykowanie ścian, płytkarze, parkieciarze, drzwi, schody, kuchnia, ogrzewanie, woda etc

ja to tyle nerwó straciłąm prze głupiego elektryka, że niech go cholera weźmie
a niby faceci myślą b. logicznie..

marax

bramy garazowej nie mamy bo nie mamy garazu jak na razie mamy budowac jak bedzie kasa osobny garaz ,ale to kwestia nastepnych p[aru lat.kupilismy juz wszystkie materialy na dach mamy juz porotherm 44-jego sie nie ociepla wiec koszt ten niby odpada.Nam jedna firma ma zorbic wszytko tgz stan pod klucz-ale z tego co widze to nie wiem jak im to wyjdzie  >:( >:( >:( >:(.inni budowali nasz dom za ok 230 000 stan surowy zamkniety -poczytalam na forum ze tyle im wyszlo.Moj woujek handluje antykami i innymi mebalmi i peirdolami do domu wiec bede je miala za bezcen-to mnie pociesza.wybralam najoszczedniejszy z mozliwych projekt dach ejst bardzo tani bo jest prosty -sa tylko 2 okna polaciowe

marax

my musimy sie jak najszybciej wprowadzic wiec moze na razie zrobimy dol i sypialnie na gorze a reszte pozniej .Odrazu sie nie da miec wszytkiego.Ja wole po malu kupowac to co mi sie naprawde podoba niz kupic w ikea(sorry dla wielbicieli tego sklepu-dla mnei to kaszana) badz bodzio jakies g............ i za pare lat wywalic to

marax

ja bede miala cale wakacje wolne wiec zamierzam we wnetrzu duzo zorbic sama bo olanuje miec nieco orientalnie nie bede nawet probowac prosic moich majstrow o zrozumienie moich pomyslow ,bo pomysla ze szalona jestem

marax

dziewczyny co o tym myslicie.W miejscu gdzie na tym zdjeciu sa drzwi do garazu ja bede miala duze okno tarasowe takie ok 3 m dlugosci i taras.Budowlancy mowia mi ze moga wylac taras ktory bedzie obejmowal rowniez przestrzen pod drzwiami-czyli bedzie siegla od lewego konca budynku az do drzwi-troche za nie(tam gdzie na tej fotc e stoi drugw od lewej drewnaina kolumna.No i moga mi zadaszyc caly ten taras (tz taras tak jak opisalam bedzie to obejowala rowniez przestrzen nad drzwiami).to bedzie przedluzenie dachu wiec pod tym samym kontem to bedzie schodzilo.i nie bedzie tego dziwnego daszweczku nad drzwiami

magda_ok

Ja uwazam ze zadaszanie na stale tarasu to zly pomysl. Zaciemnisz przez to mieszkanie - jak chcesz to moge Ci szybko zrobic 3d jakby to wygladalo, musialabys tylko podac wymiary domu - albo moge zrobic "na pale ;)

zwierzatko_mojej_mamy

magda - no w zyciu bym o tym nie pomyslala - juz mialam przyklasnac maraxeli,  bo bryla by byla przyjemniejsza, ale o swietle to juz nie pomyslalam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magda_ok

hehe, ja zawodowo zajmuje sie planowanie oswietlenia ;) no i po architekturze jestem

zwierzatko_mojej_mamy

to jeszcze zrob cos z moim mieszkaniem :D:D jak sie tak rozpedzasz z 3d dla maraxeli :D hihi
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

No nie będzie to chyba wyjątkowo piękne, ale może da się podrasować domek czymś innym.. Jakieś okiennice, zielone dachówki itd. Zresztą poczekajmy na opinie ekspertek ;)
Imagine there is no hate

marax

Cytat: magda_ok w 17 Mar 2008, 16:03:49
Ja uwazam ze zadaszanie na stale tarasu to zly pomysl. Zaciemnisz przez to mieszkanie - jak chcesz to moge Ci szybko zrobic 3d jakby to wygladalo, musialabys tylko podac wymiary domu - albo moge zrobic "na pale ;)


mam jeszcze jedno okno tarasowe na lewej scianie zaraz jak sie zaczyna predno boczny lewy rog.no i jeszcze jedno okno duze tarasowe z tylu -wiec w salonie ktory ma 27 metrow chyba nie powinno zabraknac

magda_ok

hehe. nawet patrzylam na twoje mieszkanie, ale wtedy akurat mialam cos do roboty, a teraz sie nudze. Ale wyglada na to ze w tym tygodniu bede sie raczej nudzic w pracy, wiec zerkne i na twoje :)

marax

magda dom ma 12 metrow od lewego boku do konca drzwi jest ok 7

magda_ok

A masz projekt jako jpeg albo cos co moglabys podeslac? I jak w ogole ze stronami swiata?

magda_ok

A wysokosc? (do dachu?) Pewnie ok 5,5m?

marax

wlansie nei wiem o co chodzi z tym JPG ?? co to jest? mam tylko ze strony taki projekt co to go kazdy moze poogladac.na poludniu jest taras

zwierzatko_mojej_mamy

JPEG, JPG (wym. dżej-peg, jot-peg lub jotpeegie) – standard kompresji statycznych obrazów rastrowych, przeznaczony głównie do przetwarzania obrazów naturalnych (zdjęć satelitarnych, pejzaży, portretów itp.), charakteryzujących się płynnymi przejściami barw oraz brakiem lub małą ilością ostrych krawędzi i drobnych detali.

czyli po polskiemu zwykle zdjecie/rysunek ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magda_ok

Chodzilo mi czy masz jakis rysunek domu jako obrazek, a jak masz link do strony to podaj - jak bede miala rysunki fasad to bedziesz miala za chwile domek ;)

marax

wiesz budynek jest wysoki i ma dach pod malym kontem taki krotki jakby wiec budynek wyglada troche jak stodola:)