budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

maraxela, widzialam ze szukasz pokoju pod Wroclawiem... moze zemiast pokoju, wynajmij sobie przyczepe kempingowa i postaw na budowie, bedziesz miala na wszystko oko :-D

marax

Cytat: foszek w 12 Mar 2008, 17:45:11
maraxela, widzialam ze szukasz pokoju pod Wroclawiem... moze zemiast pokoju, wynajmij sobie przyczepe kempingowa i postaw na budowie, bedziesz miala na wszystko oko :-D


ty chyba chcesz zebym tych budowlancow pozabijala a sama wpadla w ciezka nerwice

foszek

Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:13:54
ty chyba chcesz zebym tych budowlancow pozabijala a sama wpadla w ciezka nerwice
Ojj ty od razu o najgorszym, pomysl ile czasu i pieniazkow zaoszczedzisz, zwlaszcza jak postawisz w srodku manekin, ze niby jestes i sie uczysz... Panskie oko konia tuczy ;-)

kamelia04.08.2007

Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:13:54

ty chyba chcesz zebym tych budowlancow pozabijala a sama wpadla w ciezka nerwice

lepiej, żebys ich zabiła zapobiegawczo, bo potem jak ci schrzanią chałupę, to bedziesz im mogła tylko nadmuchać
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

juz sie tak nie rozpedzajcie co ja tam bede mogla im zrobic  ;D ;D ;D ;D

marax

mam mieszkac w przyczepie przez pol roku??

kamelia04.08.2007

#56
Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:35:45
mam mieszkac w przyczepie przez pol roku??


nie o to chodzi, chodzi o to, zebys pilnowala tych swoich panów majstrów codziennie i na każdym kroku.

Z budową to jest tak, że jak nie dopilnujesz osobiście, to zemsci sie to potem na tobie. Z budowy schodzisz tak samo jak robotnicy, mimo ze sama cegieł może nie nosisz.

czas budowy, to okres wyjęty z zyciorysu. mam za soba trzy budowy, pierwszej nie pamietam dobrze, bo mialam 7 lat, ale dwie ostatnie były stosunkowo niedawno, więc juz bardzo dobrze. Życie toczy sie na budowie
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

na budowie co dziennie jest moj ojciec wiec nie ejst tak zle.jakos nie widze siebei w tej przyczepie do grudnia nastepnego roku:).

marax

Cytat: kamelia04.08.2007 w 12 Mar 2008, 18:40:58
Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:35:45
mam mieszkac w przyczepie przez pol roku??


moj ojciec jest tam co dziennie. a tak an serio to co to da ze ja tam bede?? to tak samo jakbym czysto abstrakcyjnie operowala twojego meza a ty bys stala z boku i patrzyla czy ja to dobrze robie/ ja sie nie znam na tym co oni robia


nie o to chodzi, chodzi o to, zebys pilnowala tych swoich panów majstrów codziennie i na każdym kroku.

Z budową to jest tak, że jak nie dopilnujesz osobiście, to zemsci sie to potem na tobie. Z budowy schodzisz tak samo jak robotnicy, mimo ze sama cegieł może nie nosisz

foszek

Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:41:41
na budowie co dziennie jest moj ojciec wiec nie ejst tak zle.jakos nie widze siebei w tej przyczepie do grudnia nastepnego roku:).
Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:35:45
mam mieszkac w przyczepie przez pol roku??
Dlaczego nie??
Popatrz jakie fajne robia teraz

marax

w sumie to ja moge tylko patrzec czy oni robia,czy czegos mi nie wynosza ( zakladajac ze sa z zakopanego i przyjechali malym samochodem nie rpzypuszczam) no i czy nie pija.ewentualnie moge im cos tam mierzyc czy dobrze robia ale to na pozniejszym etapie scianek dzialowych itp.Dach- sorry nie mam pojecia na ten temat

marax

Cytat: foszek w 12 Mar 2008, 18:45:51
Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:41:41
na budowie co dziennie jest moj ojciec wiec nie ejst tak zle.jakos nie widze siebei w tej przyczepie do grudnia nastepnego roku:).

foszek mysle ze taniej wyszloby mnie kupno mieszkania :)
Cytat: maraxela w 12 Mar 2008, 18:35:45
mam mieszkac w przyczepie przez pol roku??
Dlaczego nie??
Popatrz jakie fajne robia teraz

magdalinska

wrobelek - moi rodzice maja drewniane, prawie wszystkie niewymiarowe, jak placili to im serca pekaly ;) ja bede miala plastiki, pytalismy tam gdzie kupujemy - wymiar nie ma znaczenia, ale my wszystkie "normalne", a moze takie male trojkaciki sa z zasady drozsze....

marax

ja bym chciala takie imitujace drewno.nie wiem w sumie czy cos takiego jest z plastiku

magdalinska

maraxela, jest, plastiki z taka okleina drewnopodobna, my takie zamawiamy, trudno rozpoznac czy to drewno czy plastik :) aha, i zastanow sie nad szybami lekko przyciemnionymi, fajna sprawa

marax

a te szyby to dodatkowy koszt ?? no i jak to jest z tymi roletami antywlamaniowymi >??

magdalinska

to dodatkowy koszt... ale dokladnie nie wiem ile. jak bedziesz zamawiac to popytaj. rolety tez polecem, moi rodzice maja u siebie, my tez bedziemy u siebie montowac. tanie to nie jest.... w sumie nie wiem na ile to rzeczywiscie jest antywlamaniowe, nie probowalam rozwalac ;) ale pewnie dla chcacego nic trudnego ;) chyba zaklada sie je przed ocieplaniem domu, ale nie pamietam dokladnie. I ja polecam rolety na przyciski, takie elektryczne podnoszenie i opuszczanie, u moich rodzicow dzialaja juz chyba 6 rok i nic sie nie zespulo, chociaz niektorzy straszyli nas, ze lepiej wziac na korbe, bo tylko bedziemy za naprawy placic... ;)

marax

my nie ocieplamy domu mamy miec sciane jednowarstwowa z porothermu wiec nie bedzie problemu.chcialabym nieco pozmieniac okna w tym domu ale nie wiem jaki bedzie koszt tego.Chcialabym zeby z przodu bylo wyjscie na taraz i 3 skrzyglowe okno tarasowe-ciekawe ile taki wymysl kosztuje

marax

no i chyba zostane bez ekipy.ekipa uznala ze jak oni maja robic tak jak im kaze kierownik budowy to im sie to nie oplaca i rozwazaja zarzucenie mojej budowy -zajebiscie poprostu prawda ??

marax

ja dostane jakiejs kur.............y z ta budowa jestem juz tak wsciekla ze niedlugo to chyba sie rowiedziemy

marax

wlasnie dzwonilam do ludzi co piasek wydobywaja nie wiem -piaskarnia sie to nazywa??.mowie ze chcialam kupic piasek
a jaki?(pyta pan od piasku)
rzeczny,drobnoziarnisty,gruboziarnisty,tynkarski,murarski,oczyszczony,krystaliczny,zwirek

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


magdalinska

 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D   ja mam to szczescie ze moja budowa zajmuje sie moj tata i sie w tym wszytskim orientuje :P

marax

na mojej tez jest caly czas tato i moj kuzyn ojciec im tez troche pomaga a kuzyn z racji braku roboty normalnie pracuje wiec na raz robi ich tam 6 osob - dosyc szybko im idzie.Jakos na razie sytuacja sie uspokoila i dom juz wyszedl z ziemi

spragnienie

Cytat: maraxela w 13 Mar 2008, 21:03:18
ja dostane jakiejs kur.............y z ta budowa jestem juz tak wsciekla ze niedlugo to chyba sie rowiedziemy

podobno 2 najbardziej stresujące chwile w życiu powodują budowa i zgon partnera ;)

gdzieś Ci odpisywalam odnosnie urządzania  ogrodu - teraz to sobie zaprojektuj, nic nei sadz - i tak Ci zniszczą, zadepczą, zajeżdzą, walną śmieci, na etapie fundamentów jest jeszcze w miarę czysto, ale potem..

marax

spragnienie zdazylam sie zorientowac jak bede na budowie zorbie zdjecia - wszytko jest kapletnie zajezdzone.Ale moge jzu sadzic bo dom jest z przodu dzialki a ok 40 arow zostaje za nim z tylu ,a tam nic nie bedzie wjezdzalo na 100% ,tz jak wjedzie to juz nie wyjedzie;) wiec tam mozna juz cos zaczac robic .Z przodu nawet nei probuje,widze co sie stalo z moja trawa i szkoda mojej energii