budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

#25
mój mąz własnie mi napisał: wodę wypompowac, od razu zrobic drenaz wokol fundamentow zeby ta woda mogla odplynac, a to co za gleboko wykopane zasypac zwirem.
I że tak to jest jak sie zaczyna za wczesnie i jeszcze wody gruntowe po zimie nie zdazyly odplynac, albo ma sie taka dzialke podmokla.
No i pyta czy kierownika budowy masz od parady ;)

tak wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie pewnie telefon do kierownika budowy, on powinien dalej tym pokierowac

zuzia

Cytat: magdalinska w 11 Mar 2008, 08:27:44
No i pyta czy kierownika budowy masz od parady ;)
tak wiec najlepszym rozwiazaniem bedzie pewnie telefon do kierownika budowy, on powinien dalej tym pokierowac
racja! bo w sumie płacisz im za to, że mają to dobrze zbudować a nie za to, że ty się znasz na budowlance tylko nie masz sprzętu.
Marax, daj im popalić!

marax

dzwinilam juz do kierownika wczoraj on im powedzial co maja robic.dzisiaj juz beda szalowac(co kolwiek to oznacza) i zalewac betonem (chyba betonem nie wiem taka grucha przyjezdza i wylewa beton) dom bedzie podniesiony od poziomu gruntu o prawie metr co pociaga za soba olbrzymie koszty bo fundamenty musza byc wysokie trzeba nawiesc kilka wywrotek piasku itd. wczoraj siedzialam u geodety prawie do 24 glowilismy sie nad projektem kanalizacjia szczegolnie nad tym :co pani projektant mogla miec na mysli-bardzo mily gosciu nota bene  ;) ;) ;) ;) geodeta przyjechal jeszcze raz pomierzyl wszytko i okazalo sie ze projekt kanalizacji ejst do d.............................. -z kanalizacja chodzi o to ze te wszytkie gowienka musza miec spad aby same splywaly i dom musi byc wyzej niz studzienka ktora to zbiera.okazalo sie ze ktos wymierzyl zly pozmiom ww studzienki i trzeba caly projekt zmieniac-koszty nastapne.  :( :( :( :( :( :( :( :(

zuzia

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 10:48:05
okazalo sie ze ktos wymierzyl zly pozmiom ww studzienki i trzeba caly projekt zmieniac-koszty nastapne. 
marax, ja bym to zrobiłam na zasadzie reklamacji. Dlaczego ty masz płacić za to, że ktoś coś źle pomierzył? w ten sposób to i 10 razy źle będzie wymierzone bo to dla nich tylko kasa.

marax

zuzia no na szczescie poprawki mam za darmo uffffffffff geodeta tez juz nic nie wzial mimo
ze siedzialam u niego wczoraj z 3 h a dzisiaj przyjechal na kolejne 1,5 godziny( mimo ze byl na zwolnieniu bo ma 39 stopni goraczki-niestety przyjechal sam i ja musialam latac po polach trzymac mu tyczke:)

marax

przez za gleboko wykopane fundamenty bede musiala zalac tam 30 metrow szesciennych betonu.kazdy metr kosztuje 200 zl= 6000.ludzie ktorzy budowali ten sam dom i kopali fundamenty recznie lali tam tlyko 10 metrow szesciennych=2000 zl ich to wyszlo:(.A moi zarzadali sobie koparki ,koparke obslugiwal dziwiczy koparkowy i tak to wyszlo. Ktoras zachecilam do budowy moze ???:):):):):)

twinnie77

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 11:25:41
trzymac mu tyczke:)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 11:28:21
koparke obslugiwal dziwiczy koparkowy
ale ty przecież jesteś specjalistką od dziwictwa :D :D :D

malutenka

maraxela, tak, jak któraś już napisała, pompa i wodę wyciągnąć :)

magdalinska

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 11:28:21
Ktoras zachecilam do budowy moze ???:):):):):)
zeby nie wiem jakie byly problemy, wizja kawy w piekny, sloneczny, niedzielny poranek na tarasie w pizamach, albo  w cieply letni wieczor + piwko na lezaku..... - BEZCENNE

marax

na budowie byl dzisiaj 3 razy nasz kierownik budowy :) ekipa zaczela sie do neigo stawiac ze nie beda robic tak jak on kaze .kierownik nasz ma 150 cm wzrostu figure chlopca ,ma z 65 lat i sztuczne przyklejone wlosy na czubku glowy.wyobrazcie sobie jakie bylo moje zdzwiwienie kiedy uslyszlam z jego ust slowa skierowane do ekiipy "ja tu kurwa jestem od mysclenia a wy od robienia tego co wam kaze,a jak sie kurwa nie podoba to zaraz was stad wypier.......... wszytkich i zamkne budowe "  :( :( :( :( ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ekipa przestala komentowac a zaczela robic jak potrzeba.wogole oni chcieli na swierzo wylany beton jutro juz cegly stawiac i isc z budowa dalej.Na ten pomysl kierownik powiedzial "ja tu jutro przyjade jak k......... zabacze ze cos stoi na fundamencie to bedziecie to rozbierac i jeszcze raz robic.No taki kierownik mi sie podoba - przynajmneij ja z nimi dyskutowac nie musze

magdalinska

dobrze ze ekipa sie nie obrazila, nie spakowala i nie poszla sobie w sina dal - i takie sytuacje znam, ze inwestor szukal na wczoraj nowej firmy, bo tamci powiedzieli ze pierdola i inwaestora, i kierownika i cala ta budowe, oni ida na inna, gdzie na nich nikt krzyczal nie bedzie ;)
ale jutro budowac na fundamentach???????!!!!!!!!! to nawet ja wiem ze tak nie wolno!!!!!!

marax

nieraz lepeij zeby sie spokowali i poszli niz odwalali maniane.oni dzisiaj byli bardzo zdziwieni na wiesc ze fundamenty beda musieli ocieplac  >:( >:( >:( >:( >:(

zuzia

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 16:04:48
nieraz lepeij zeby sie spokowali i poszli niz odwalali maniane.oni dzisiaj byli bardzo zdziwieni na wiesc ze fundamenty beda musieli ocieplac  >:( >:( >:( >:( >:(
skąd ty ich wzięłaś?

marax

z zakopanego - mieli byc swietni polecni przez paru ludzi  :o :o :o :o :o :o

marax

oni wiedza doskonale jak sie buduje tylko jak im nikt na rece nie patrzy to po co budowac dokaldnie jak mozna szybko

salsa

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 16:13:41
z zakopanego - mieli byc swietni polecni przez paru ludzi  :o :o :o :o :o :o


żeby Ci chaty góralskiej nie postawili;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

normalnie jak na planie filmu: "Nigdy w życiu"

twinnie77

Cytat: maraxela w 11 Mar 2008, 16:13:41
z zakopanego - mieli byc swietni polecni przez paru ludzi  :o :o :o :o :o :o

Tylko sprawdzaj codziennie, czy jakiejś okowitki nie popijają :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

patrz im na rece, lataj z linijką i mierz wszystko, bo jak ci cos spieprzą, to ty bedziesz sie potem z tym użerac całe lata, a nie oni.

Uważaj, bo lubia też podprowadzac materiały budowlane, a no i marnotrawstwo.
U nas podprowadzili styropian przeznaczony na pomieszczenie gospodarcze, i teraz sciany tam przemarzaja. Jesli chodzi o to drugie, to przy tej horrendalnej skali wydatkow, nie pozwalaj im na marnowanie nawet drugiej polowy cegły. W trakcie budowy te drugie połowy tez sie przydaja, itd, itp.

Inwestor musi byc mądry i przewidujacy, oto przyklady naiwnosci oraz tego, że takie cos kosztuje sporo:
Moj ojciec zamówil robotnikow do kopania fundamentów, umówil sie z nimi, że bedzie im placił za godziny. Nie wziął na ten czas urlopu, żeby pilnowac roboty, tylko normalnie sobie jeździl do pracy. Po pracy przyjeżdzał i sie dziwil, ze nic nie zrobione. Mamy najdroższe fundamenty w całym Piasecznie.

Jeszcze jedno, rodzice tynkowali dom, było juz otynkowane w połowie, więc mój ojciec, wbrew mojej mamie, zamiast zapłacic im po całej robocie, to zaplacił im w połowie za polowe zrobionej roboty. Panowie tynkarze nastepnego dnia nie przyszli, kolejnego tez nie. Tatus musiał ich telefonem sciagac, zeby łaskawie przyszli dokonczyc pracę.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marax

nasz fundament ma juz w sobie 30 metrow szesciennych - kierownik budowy skomentowal to tylko tak " na tym fundamencie to mozecie sobei teraz blok wystawic a nie domek.dzisiaj chyba nei udalo im sie nic spitolic.moj ojciec jest z nimi i jak na razie nic nie slychac

marax

wstawial ktos z was okna jak to jest?? chodzi mi czy sa jakies standardowe wymiary okien czy koszt tych standardowych jest tanszy niz takich na miare ?? chodzi mi glownie o okna tarasowe

magdalinska

jesli chcesz plastiki, to wielkosc nie ma znaczenia, oni i tak kazde tna na wymiar. Ale przy drewnianych juz ma znaczenie - za niewymiarowe zaplacisz duzo, duzo wiecej

wrobelek0403

magdalińska, specjalista nie jestem, ale rodzice brali niewymiarowe m.in. trojkątne i kwadratowe plastiki i placili jak za zboze, (z tym że szyby sa antywlamaniowe), ale wiem, ze za wymiar tez doplacali.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ja sietak zastanawiam ile moze okno tarasowe kosztowac -musze sie chyba przejsc do jakiejs firmy i popytac.