budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

marax

niektorzy mi jeszcze doradzaja markize .Kurde ale jakos mi sie to dziwnie kojazy tak sztucznie z ta markiza jak budka z piwem

marax

Cytat: magda_ok w 19 Mar 2008, 13:27:56
A o daszek chodzilo Ci taki nizej, czy o taki wychodzacy bezposrednio z dachu? (tak jak dziewczyny mowily)


wychodzacy z dachu,ale jak mowisz ze za wysoko to moze lepiej nie.fajnie to zobaczyc tak jak ty to pokazujesz bo widze jak to bedzie wygladac.A tak z moja wyobraznia to nie wszytko zloto co sie swieci:P:P

magda_ok

Cytat: maraxela w 19 Mar 2008, 13:29:06
Cytat: magda_ok w 19 Mar 2008, 13:27:56
A o daszek chodzilo Ci taki nizej, czy o taki wychodzacy bezposrednio z dachu? (tak jak dziewczyny mowily)
wychodzacy z dachu,ale jak mowisz ze za wysoko to moze lepiej nie.fajnie to zobaczyc tak jak ty to pokazujesz bo widze jak to bedzie wygladac.A tak z moja wyobraznia to nie wszytko zloto co sie swieci:P:P
Moim zdaniem to bedzie wysoko - masz wg strony muratora 2,55 wysokosc parteru + 0,3 strop + 1,45 (min na pierwszym pietrze) -> 4,3m czyli ciut nizej zaczynalby sie twoj daszek... Ale decyzja nalezy do Ciebie - ja nie jestem nieomylna ;)

marax

a jako pecjalista od swiatla co myslisz??nie bedzie za ciemno w tym salonie ??

magda_ok

W sumie salon nie jest olbrzymi, a masz oprocz tego wielkiego okna na poludniu jedno na zachodzie i jedno na polnocy - zakladam ze oba sa oknami "balkonowymi" (od podlogi).
Duzo zalezy od tego jak urzadzisz pokoj i co w ogole lubisz (jaka ilosc swiatla) Bo ja np bardzo lubie baaardzo jasne wnetrza, z duza iloscia swiatla – dlatego nie mamy zadnych firanek i wszystkie sciany biale ;) 
Ilosc swiatla odbieranego przez nasze oko zalezy przede wszystkim od kolorystyki wnetrza – ciemne kolory pochlaniaja swiatlo (dlatego wydaja sie ciemne) a jasne kolory odbijaja swiatlo i sprawiaja ze wnetrza sa jasniejsze. Tzn. Ze jak sie zdecydujesz na jasna podloge (bo swiatlo pada przeciez przede wszystkim na podloge) to podloga bedzie reflektowac swiatlo i  pokoj ogolnie bedzie jasny. A jak sie zdecydujesz na ciemna podloge i fioletowe sciany to nawet jak nie zadaszysz tego tarasu to pokoj bedzie sprawial wrazenie ciemnego. Chodzi tez o to, ze nasz mozg potrzebuje jasnych powierzchni zeby odbierac pomieszczenie jako jasne, swiatlo samo w sobie jest  przeciez niewidoczne. Dla naszego zdrowia i lepszej koncentracji potrzebujemy oswietlonych powierzchni pionowych (brzmi to dziwnie, ale nie wiem jak to po polsku fachowo nazwac... wstyd!!!) wtedy pobudzana jest gospodarka hormonalna i lepiej nam sie zyje ;)
Jezeli uwazasz ze zadaszenie tarasu jest dla Ciebie wazne, to nie powinno ono az tak zaszkodzic ilosci swiatla w pokoju, ja bym tarasu nie zadaszala, bo po prostu nie lubie – rzecz gustu. Fakt, ze twoj domek lepiej wyglada jak ma sprzodu jakis ,,bajer" – bryla wydaje sie lzejsza. Ufff mam nadzieje, ze da sie zrozumiec co autor mial na mysli ;)

marax

zrozumialam.Nie lubie za duzej ilosci swiatla chce miec ciemne podloge i wystroj wewnatrz lekko orientalny indyjski arabski pomieszanie.nie uznaje podobnie do ciebie zadnych zaslon wiec ich nie bedzie.Specjalnie zorbilam tyle okien tarasowych aby widziec nature i sie z nia ,niajko laczyc.Nie potrzebuje sie laczyc ze szmatami na oknie:)

marax

bo mozna jeszcze wykonac dach przeszklony znalazlam taka pergole ale juz calkiem nie wiem jakby to wygladalo

[załącznik usunięty przez administratora]

marax

cos sie nie chce otworzyc chodzi o pierwszy rysunek na tej stronie
http://altanatura.blogspot.com/

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym sie czula jak w szklarni troche ;) balabym sie, ze zawali sie pod sniegiem i ze zaraz sie zabrudzi od gory i jak to umyc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Mar 2008, 14:57:39
ja bym sie czula jak w szklarni troche ;) balabym sie, ze zawali sie pod sniegiem i ze zaraz sie zabrudzi od gory i jak to umyc ;)


no wlasnie jak to sie wybrudzi to masakra albo rpzebarwi

spragnienie

Cytat: maraxela w 19 Mar 2008, 13:10:35
no i wlanei czym mozna wylozyc taras ?? ja juz nie mam pojecia nie chce na pewno zadnych plytek ceramicznych,kafelek i tego typu rzeczy

drewnem z takimi rowkami
(nie wiem jak to się nazywa)  :)

foszek

Maraxela, sa takie specjalne deski na taras, w zasadzie impregnuje sie to specjalnym srodkiem raz na rok, ale u tesciow jest 3 rok bez impregnacji i nic sie z tym nie dzieje.
Widzialam tez takie fajne gladkie kamyczki na tasmie, tak jakby tapeta :-)

marax

Cytat: foszek w 19 Mar 2008, 21:10:38
Maraxela, sa takie specjalne deski na taras, w zasadzie impregnuje sie to specjalnym srodkiem raz na rok, ale u tesciow jest 3 rok bez impregnacji i nic sie z tym nie dzieje.
Widzialam tez takie fajne gladkie kamyczki na tasmie, tak jakby tapeta :-)


nie rozumiem tabeta na taras :)

foszek

Cytat: maraxela w 19 Mar 2008, 21:15:36
nie rozumiem tabeta na taras
Nie to sa takie kamyczki, na tasmie/siatce, szerokosci tapaty. Zaraz poszukam o co mi chodzi w internecie :-)

foszek


marax

dzieki foszek duzo fajnych rzeczy ejst w tym linku masz piwko

marax

oto moj maly obrońca działkowy:)

magdalinska


marax

#168
obroncow jest wiecej kazdy w innym wymiarze:)


mika

ależ roxi jest piękny/a ??? nie rozróżniam płci u zwierzaków :D
a te pozostałe też Twoje marax??

marax

no wszytkie sa moje 50 zl dziennie kosztujen wyzywienie tej wesolej ferajny.Najbystrzejsza wbrew pozora jest punia to ten taki sredni kundel o polowe wyzsza od jamnika .Jak ktos idzie to ona 1 slyszy i leci do bramki,pozniej za nia reaguje nasz dziadek (czarny owczarek ma juz 13 lat) on robi zazwyczaj w miejscu hau hau/Pozniej leci roxi (to suka) ale ona nie wie na kogo szczeka leci za punia(kundelkiem ).Jamnik robi najwiecej halasu ale zazwyczaj biegnie w przeciwna strone niz reszta :):):)

mika

Boskie są wszystkie!!!!


marax

przestraszony tygrys ukryty smok:)