budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

wiesz bylam w tym domu bo jest w mojej miejscowosci juz wybudowany ,nie bylo tak malo miejsca w sypialni-skosy sa na wysokosci 180 cm. Nie bardzo sie da polaczyc bo konstrukcja dachu jakas jest taka.

marax

ze sie wspira na tej scianie przedzielajacej.

marax

magda mialabym wielka prozbe czy moglabys wykonac jeszcze wizualizacje tego domku ale z zadaszeniem pod innym komtem niz dach-cos robotnicy mi mowia ze nedzie lepiej?????

cgodzi o kont bardziej rozwarty (liczac od ziemi) ale tez stykajacy sie z dachem-ale nei bedacy kontynuacja jego spadu.

magda_ok

Nie ma problemu, zaraz bedzie ;)

magda_ok

A jakbys wiedziala pod jakim katem masz w tej chwili dach i w sumie jakiej wysokosci ma byc budynek to by bylo dokladniej, bo w tej chwili dach jest tak na "pale"

magda_ok

Juz znalazlam na stronie muratora, wiec jezeli niczego nie zmienialiscie to tak zrobie

magdalinska

maraxela pokombinuj cos z tym dachem, bo zadaszenie nad tarasem to dobra rzecz!! mozesz sobie taras troche dalej wypuscic, zeby bylo tez troche otwartego

magda_ok

Cytat: maraxela w 18 Mar 2008, 22:26:17
magda mialabym wielka prozbe czy moglabys wykonac jeszcze wizualizacje tego domku ale z zadaszeniem pod innym komtem niz dach-cos robotnicy mi mowia ze nedzie lepiej?????
cgodzi o kont bardziej rozwarty (liczac od ziemi) ale tez stykajacy sie z dachem-ale nei bedacy kontynuacja jego spadu.
Masz dwie wersje - na obu dachszek jest pod katem 15° (prawdziwy dach jest pod katem 30).
Wersje sie roznia ksztaltem tarasu i zadaszenia - moim zdaniem dobrze by bylo rozgraniczyc taras i wejscie do domu, zeby jednak na tarasie miec troche prywatnosci. No i moim zdaniem wersja, gdzie nad drzwiami jest mniejsze zadaszenie niz nad tarasem (tak samo z utwardzeniem podloza - ksztaltem podlogi) umozliwia Ci rozgraniczenie strefy prywatnej i ogolnodostepnej. Pomiedzy podestem przed drzwiami a tarasem wlsciwym moglabys postawic w doniczkach jakies wiecznie zielone zielsko (cos a la tuja) - w ten sposob siedzac na tarasie widzisz czy ktos chce sie dostac do domu, a sama jestes czesciowo odgrodzona. Mam nadzieje, ze zrozumialas o co mi chodzi - jak nie to dorzuce rzut wyjasniajacy. Acha - slupy podpierajace ten daszek wrysowalam tak na wyczucie, nie mam zielonego pojecia  ile, gdzie i jakie slupy powinny byc postawione - te na wizualce maja 20x20 cm

magda_ok

wersja z pelnym zadaszeniem

magda_ok

wersja z pelnym zadaszeniem

magda_ok

2 wersja - z niepelnym zadaszeniem - roznica nieduza (optycznie)

magda_ok

2. wersja - z niepelnym zadaszeniem - roznica nieduza (optycznie)

magda_ok

No i jeszcze wrzucilam krzak pomiedzy tarasem a wejsciem do domu jakby nie bylo jasne

Kasia

magda a nie da sie załamać tego głównego dachu w ten daszek

tak aby ten dach z daszkiem był całością

chyba o to maraxeli chodziło :)


dach schodzi pod jakimś tak kątem i nagle jest łagodniejszy spadek :)

magdalinska

Cytat: Kasia w 19 Mar 2008, 11:43:28
magda a nie da sie załamać tego głównego dachu w ten daszek

tak aby ten dach z daszkiem był całością

chyba o to maraxeli chodziło :)


dach schodzi pod jakimś tak kątem i nagle jest łagodniejszy spadek :)

ja tez o tym myslalam, ale trudno mi wyrazac takie mysli, a tym bardziej to narysowac :) zeby to bylo polaczone, ale tak jak jakby osobno :P

marax

magda jestes kochana stawiam ci pilka piw za to - no i jestem w kropce maxymalnej nie wiem co mam teraz zrobic??

marax

cholera jest juz troche pozno bo wlasnie wylali beton pod taras tak ze bedzie wszedzie taka sama dlugosc-(::(:(:( .naszkicowalam rzut tarasu od gory i chyba oni to dzisiaj wlasnie tak wylali-nei wiem co zorbic z tym daszkiem

marax

no i wlanei czym mozna wylozyc taras ?? ja juz nie mam pojecia nie chce na pewno zadnych plytek ceramicznych,kafelek i tego typu rzeczy

magda_ok

Cytat: Kasia w 19 Mar 2008, 11:43:28
magda a nie da sie załamać tego głównego dachu w ten daszek

tak aby ten dach z daszkiem był całością

chyba o to maraxeli chodziło :)


dach schodzi pod jakimś tak kątem i nagle jest łagodniejszy spadek :)
Dac to sie wszystko da, ale wtedy to bedzie cholernie wysoko i dziwnie bedzie w proporcjach wygladalo. Na moje "oko" ten daszek bylby okolo 4 m nad tarasem. ZEby to wygladalo dobrze taras musialby byc olbrzymi... Potem wrzuce jeszcze taka wersje

magda_ok

Cytat: maraxela w 19 Mar 2008, 13:08:16
cholera jest juz troche pozno bo wlasnie wylali beton pod taras tak ze bedzie wszedzie taka sama dlugosc-(::(:(:( .naszkicowalam rzut tarasu od gory i chyba oni to dzisiaj wlasnie tak wylali-nei wiem co zorbic z tym daszkiem
Maraxela, to wydzielenie strefy prywantej mozesz zawsze zrobic chociazby ukladajac inny material albo dzialajac kolorem

marax

haha magda to juz wiemy skad sie biora dziwne budynki w polsce -poprostu wiele osob ma pomysly na miare moich i nie maja kolezanki ktora umie im pokazac jak to bedzie wygladac :):)

marax

Cytat: magda_ok w 19 Mar 2008, 13:17:43
Cytat: maraxela w 19 Mar 2008, 13:08:16
cholera jest juz troche pozno bo wlasnie wylali beton pod taras tak ze bedzie wszedzie taka sama dlugosc-(::(:(:( .naszkicowalam rzut tarasu od gory i chyba oni to dzisiaj wlasnie tak wylali-nei wiem co zorbic z tym daszkiem
Maraxela, to wydzielenie strefy prywantej mozesz zawsze zrobic chociazby ukladajac inny material albo dzialajac kolorem



no wlasnie to chcialam zrobic-ze np tam gdzie jest wejscie do domu ,tz do drzwi(to zaokraglenie)tam moze dac tylko kafle a reszte tarasu pokryc innym materialem. No i jako ze budynek stoi wysoko-schody tylko tak jak sa zaznaczone na rysunku(tlyko w tym miejscu) a reszte tarasu oblozyc kamieniami i zrobic ala skalniaczek

marax

tylko jak to bedzie wygladalo jezli zchody beda szly w luk a dach bedzie prosto?? boze czy to musi byc takie skaplikowane

magda_ok

Przy wyborze materialu musisz bardzo uwazac, zeby nie bylo slisko - moi rodzice, budowlancy, uwazali na takie szczegoly, a okazalo sie, ze schody do domu sliskie...
Warto pomyslec o jakiejs poreczy (wiem - okropienstwo!!!) albo o podgrzewanej podlodze(na zewnatrz tez sie to robi) - tak zeby sie snieg/lod na schodach nie zbieral -jezeli nie bedzie zadnej mozliwosci przytrzymania sie to mozna niezle pojechac

magda_ok

A o daszek chodzilo Ci taki nizej, czy o taki wychodzacy bezposrednio z dachu? (tak jak dziewczyny mowily)