budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


marax

tak bedzie to mialo wygladac w srodku

marax

Cytat: magda_ok w 17 Mar 2008, 16:12:21
Chodzilo mi czy masz jakis rysunek domu jako obrazek, a jak masz link do strony to podaj - jak bede miala rysunki fasad to bedziesz miala za chwile domek ;)


magda a co ty jestes architektem??

magda_ok

Z wyksztalcenia (studia) ale po studiach stwierdzilam ze nie chce ze mi bardziej odpowiada co innego (i jest lepiej platne) wiec pracuje sobie w oswietleniu i zajmuje sie m.in. wizualizacjami

marax

ja cos czuje ze z moja medycyna moze byc podobnie :)

marax

tylko ze ja nie chce tego obijac deskami,dach bedzie z kasztanowej dachowki ceramicznej

marax

no i nie ma garazu jest tam pokoj i okno jak na rysunku nizej

salsa

Maraxelko, czy wy duzo ludzi w tym domu planujecie do mieszkania??????????

bo powiem CI szczerze, ze te sypialnie strasznie małe sie wydaja
ja mam w bloku 10,5 i po wstawieniu łózka 1,80 na 2,00 i komody nie mam juz na nic miejsca, nawet poruszanie ejst średnio wygodne

ja bym połaczyła ze soba sypalnie nr 14 i 13 i zrobiła sobie jedną wielka sypialnię z garderobą
sypialnie nr 16 i 17 byłby z myślą o dzieciach

zastanow się, bo wyjdą Ci małutkie pokoiczki ale to zalezy od tego ile ma tam docelowo mieszkac ludzi (np dzieci)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


marax

ale nie ma garazu wiec na dole robi sie jeszcze pokoj ktory ma prawie 15 metrow tam gdzie jest garaz i czesc komorki

marax

dziewczyny ja musze uciekac bo mam zajecia bede po 20 to podyskutujemy:)

salsa

mysle ze jesli jedno dziecko to zdecydowanie powiększyłabym sypialnie i z tych dwoch małych zrobiłabym jedna duża
ona nie bedzie wielka, bo pokoiki po 7 i 10 m kw są na prawde malutkie
zyskasz odrobinę przestrzeni a tyle małych pokoiczków Ci po nic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magda_ok

Dobra, to tak na szybkiego, jutro pokombinuje dalej ,) Generalnie jezeli masz inne okna (a mowisz ze masz), to bedzie "zgrabniej". Tylko musisz sie zastanowic jak ta czesc zabudowac od spodu, zeby nie stala sie olbrzymim gniazdem dla ptakow, a z drugiej strony zeby nie wygladalo to "ciezko" No i jak daleko wychodzic z zaaszeniem... Ale w to moge sie jutro pobawic, dzis wieczorem nie ma mnie w domu. :( 

magda_ok


magda_ok


magdalinska

a ja popieram pomysl z zadaszeniem tarasu. Nie zawsze jest slonce, a w przypadku jakiejs imprezy, grilla itp jak zacznie padac nawet maly deszcz, to bedziecie uciekac do domu, i po imprezie. a tak - moze sobie padac, wy siedzicie i sie smiejecie z deszczu. Ja mam duzy taras i jest czesciowo zadaszony, tak ze w razie deszczu to siedzimy sobie pod dachem :) moi rodzice nie maja zadaszonego, i teraz kombinuja jak to zrobic zeby bylo dobrze, bo nawet krotki i maly deszcz "zalewa" taras, jest mokro i pozniej to nawet posiedziec nie mozna, nie mowiac juz o zesputej imprezie ;)

marax

Cytat: salsa w 17 Mar 2008, 17:23:31
mysle ze jesli jedno dziecko to zdecydowanie powiększyłabym sypialnie i z tych dwoch małych zrobiłabym jedna duża
ona nie bedzie wielka, bo pokoiki po 7 i 10 m kw są na prawde malutkie
zyskasz odrobinę przestrzeni a tyle małych pokoiczków Ci po nic.



ta dyskucja tocczyla sie juz na stornie chyba 2 tego watku iw szyscy to odradzali:) musze to jeszcze raz przemyslec

marax

o jezu pieknie dziekuje za wizualizacje-jedna poprawka do niej okno po boku salonu ta wspomniana witryna ma byc do samej ziemi-to nie ma byc okno tylko taka witryna do ziemi .wiec bedzie bardziej symetrycznie



foszek

Ja sie nie znam... dlaczego nie chcesz takiego  tarsasu na cala dlugosc domku??

marax

Cytat: foszek w 17 Mar 2008, 21:38:32
Ja sie nie znam... dlaczego nie chcesz takiego  tarsasu na cala dlugosc domku??


bo osoby ktore sie na tym znaja -sierpniowa julka - mi to goraco odradzaja :)

marax

Cytat: salsa w 17 Mar 2008, 17:23:31
mysle ze jesli jedno dziecko to zdecydowanie powiększyłabym sypialnie i z tych dwoch małych zrobiłabym jedna duża
ona nie bedzie wielka, bo pokoiki po 7 i 10 m kw są na prawde malutkie
zyskasz odrobinę przestrzeni a tyle małych pokoiczków Ci po nic.


wiesz co troche sa jednak wieksza jak popatrzysz na zarys podlogi.Chodzi o to ze jak zlikwiduje sciane -to po dwoch stronach zostana mi skosy wiec tak defakto nie bedzie mozna nic ustawic ,jak jest sciana to jedyna powierzchnia prosta gdzie mozna np telewizor powiesic .Juz nie wiem co mam robic

marax

chcialam miec wnetrze indyjsko arabskie-chyba znalazlam prawdziwy wzor hahaha
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/5,80530,4996056.html?i=0
tylko jak to zrobic  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

salsa

jesli chodzi o to "wieksza po podłodze" to radzę jednak zawsze brac pod uwagę powierzchnię użytkową   bo  pod tym skosem to niewiele robisz
jesli do tego beda to takie małe pokoiczki, to zrobisz sobie mieszkanie blokowe w domu
masz powierzchni uzytkowej w jednej z sypialni 7,1 m kw
toż to jest wielkosci mojej łazienki, ktora ma własnie 7,2 m kw a jest dla mnie mała
jak zrobisz sobie pokój wielkosci 17 m kw powierzchni użytkowej to masz cos mniejszego od mojego saloniku w mieszkaniu-w sam raz na duze łózko, komodę, szafki nocne i TV jesli lubisz w sypialni
a co zrobisz z 4 sypialniami wielkosci pokoiczków w bloku??
nic
graciarnie:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)