budowa rozpoczeta

Zaczęty przez marax, 08 Mar 2008, 20:45:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

witam zrobie w tym watku cos w rodzaju strefy ciazowej.-ale na temat budowy wlasnego domkuKazda z nas wczesniej czy pozniej bedzie musiala przez to przejsc wiec moze cos sie przyda.Jako ze planow ciazowych nie mam o czyms musze sie interesowac, wiec na tapecie jest murator.dzisiaj 1 dzien budowy i male foto .poprosze o wsparcie intelektualne przy nasteponych etapach.

callja

No, to gratulacjony + życzenia powodzenia w walce o śliczne i własne cztery kąty!!!

PS. Bardzo Ci do twarzy z ta dechą ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

Trzymam kciuki :) I geodezyjnie aczkolwiek wirtualnie wbijam pierwszy palik ;)
Imagine there is no hate

magdalinska

powodzenia i wytrwalosci :)
PS u siebie tez deski nosilam :P

marax

no to dzisiaj taki pierwszy dzien na powaznie.Miala przyjechac koparka i kopac fundamenty.Koparka sie zeopsula dzisiaj rano i nie przyjedzie.trzeba szukac na gwalt innej .poza tym mieli nam rpzywiesc material budowlane ale tir utknal pod mostem prowadzacym na ansza dzialke.teraz trwa akcja ratownicza tira :(:( chyba kilkanascie ton pustakow bedziemy nosic recznie

mika

Marax trzymam kciuki za Waszą budowę!!! Gratuluje i życzę powodzenia i lekkich pustaków :)

kamelia04.08.2007

gratulacje i dużo cierpliwości.
Pilnuj robotników na każdym kroku i patrz im na ręce.
Jak moi rodzice budowali dom, moja mama codziennie przyjeżdżała na budowę i oglądała (sprawdzała) postępy.
Jednego dnia nie przyjechała, to ci debile wybudowali okna na wysokości biustu.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

wrobelek0403

to w takim razie trzymam kciuki :)

kamelia ma racje, pilnowac, pilnowac i jeszcze raz pilnowac :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

ale ja sie na tym nie znam.no moze na oknach i ich rozmieszczeniu jeszcze bym sie mogla zorientowac ,ze cos jest nie tak,ale co do reszty nie ma pojecia.

magdalinska

sprawdzaj to co mozesz. nam tez zaczeli zle murowac okna, pozniej zaczyli stawiac scianki i chcieli zamurowac od razu wejscie do czesci sypialnianej domu (na szczescie zauwazylismy jak stala tylko pierwsza warstwa pustakow i o tego swieza, to latwo bylo rozebrac), no i przesuneli nam scianki w lazienkach o 12 cm ....... :( tego juz sie nie da cofnac, chyba ze rozburzyc sciane i budowac od nowa, a przy naszych malych klitkach 12 cm to duzo....
wiec - biegaj z miarka i mierz, kontroluj to co mozesz, czy dobre otwory zostawiaja, czy w dobrych miejscach, czy dobre odleglosci

marax

koparka nr 2 tez ma opozniejnie 3 h bo sie zakopala i nie wiedomo czy wogole dzisdiaj dojedzie  >:( >:( >:( >:( >:( >:( coraz bardziej mi sie ta zabawa zaczyna podobac

Kasia

to niech ta koparka się teraz sama odkopie ...

marax

bilans dzisiejszego dnia wyrwana brama strata 5000 (moze da sie jakos to naprawic) ,jeden tir zablokowany pod mostem,drugi tir zakopany na moim pieknym trawniku ,ktory przy okazji niszczenia trawnika zniszczyl wspomniana wyzej brame.2 koparki nie dojachaly dopiero 3 jakos sie dowlokla .Niestety pan obslugujacy koparke byl dziewica w kopaniu fundamentow i wykopal tak gleboko ze woda podeszla i trzeba je zakopywac.Pozatym porobil takie doly ze teraz recznie moj maz formuje z tego mniejsze dolki.koparka przejechala sie dokladnie po calej dzialce wiec wyglada ona jak scenariusz do filmu gwiezdne wojny.Czekam co przyniesie nowy dzien ....................................

ze_nitka

Maraxela, strzel jakieś fotki forumowym zwyczajem ;)

marax

zenitka nawet mnie nie denerwuj - dzialka wyglada normalnie jak krajobraz marsjanski same dziory na pol metra

marax

nie no ciag dalszy przyjechal kierownik budowy i uznal ze humus nie zostal sciagniety-kuzwa mowilam im 5 razy zeby to zrobili,pozatym facet od koparki siedzial na niej pierwszy raz narobil takich dolow ze fundamenty beda kosztowac z 20 000 .trzeba je zakopywac czy juz nei wiem co zorbic z nimi-zaraz mnie szlak trafi

marax

geodeta nie uwzglednij w swoim pomiarze kanalizacji i wyznaczyl za nisko polozenie domu ,mam jeszcze cos wymieniac??

inkageo

Będę bronić geodety, on tylko robi zgodnie z projektem i planem zagospodarowania terenu ;)
Imagine there is no hate

marax

tak tak tylko ze ja mu dalam poprawki do projektu a on zapomnial ich przejzec i cos tam no i myslal ze to ma byc jak z projetku wynika.doBRA caly galimatias wyszedl-bedzie msuial jeszcze raz to robic

inkageo

Imagine there is no hate

marax

ktos moze zna sie tutaj na budownictwie co zorbic jak do tych rowow wykopanych pod fundament podeszla woda??

sweedee

trzymaj się, kierowniku robót i pilnuj "Jasiów", bo pewnie albo coś sknocą albo skręcą materiały  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

malutenka

#22
Cytat: maraxela w 10 Mar 2008, 19:25:18
ktos moze zna sie tutaj na budownictwie co zorbic jak do tych rowow wykopanych pod fundament podeszla woda??
u mnie niestety specjalista od budowania już śpi, ale wstaje o 6 rano to się dowiem :)

salsa

Maraxa, zapytam sie mojego mgr inż jak wroci z siatkówki:) teraz gra:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

ekipa drombo juz jest na dzialce z nowa sila do niszczenia mi nerwow -poprosze o wiadomosci od waszych mezow