Fryzura ślubna - loczki, fale...

Zaczęty przez Stabilo, 07 Mar 2008, 22:17:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stabilo

Dziewczyny, bardzo chciałabym mieć na swoim ślubie luźną fryzurkę - lekkie fale, loczki (załączam kilka fotek). Do tego kwiat we włosach, bez welonu. Byłam dziś porozmawiać z pierwszą upatrzoną fryzjerką  z mojej listy i ona stanowczo odradziła mi tego typu fryzurę - mówiła, że jest nietrwała, przy wietrze straci fason. Co o tym myślicie? Miałyście (lub Wasze znajome) doświadczenia z tego typu fryzurkami? Czy rzeczywiście to aż tak beznadziejny pomysł, jak twierdzi fryzjerka? Dodatkowe fotki mile widziane:)

didi_loczek

Chyba trochę przesadza. Ja miałam podobną fryzurę na jednej imprezie (zrobiona przy pomocy suszarki i okrągłej szczotki) i trzymała sie do poniedziałku. Nawet spanie jej nie popsuło :) Ale może to właściwości moich włosów??

martos82

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Widziałaś mojego mopa z czesania próbnego ? :) Też chciałam fale... :( Ale fryzjerce umiejętności nie wystarczyło :( Sierpniowa Julka miała piękne...
Imagine there is no hate

inspiracja

napewno bardzo duzo zalezy od rodzaju włosa, jakim dysponujesz. Ja np wiem, ze mogę jedynie pomarzyć o takim uczesaniu. Moje włosy sa z natury proste jak druty, w dodatku jest ich duzo i są ciężkie, a wczesniejsze eksperymenty jedynie to potwierdziły :(

asia407

ooo,temat dla mnie

Marza mi sie takie falo-loki na slub. Sama jednak dokladnie nie wiem jakie, chetnie popatrze na zdjecia.
Wlosy mam dlugie, geste i ciezkie. Z natury lekko falowane i podatne, wiec fryz powinien sie trzymac.
Mam pytanie do znawczyn: ktora fryzjerka ma racje? Pytalam jak osiagnac taki efekt na moich wlosach i w dwoch roznych salonach dostalam rozne odpowiedzi. W pierwszym fryzjerka powiedziala, ze najpierw umyje wlosy a potem pokreci je lokowka. W drugim powiedziano mi, ze lepiej zebym umyla wlosy dzien wczesniej (ponoc latwiej jest wtedy wlosy ulozyc) a skret uzyka uzywajac prostownicy. Ktora technika lepsza? Dodam, ze chcialabym uniknac efektu dziewczynki komunijnej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Prostownicy do loków? Chyba chodzi o taką potrójną lokówkę, która wyciska fale, u mnie wyglądało to tragicznie..
Imagine there is no hate

asia407

Chodzi wlasnie o prostownice. Taka zwykla lub z lekko zaokraglonymi bokami, ale plaska.Widzialam kiedys efekt takiego krecenia, robia sie dosc duze spirale.Nie wiem tylko czy skret bulby trwaly.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

Inka ten Twoj mop byl wlasnie od trojkatnej lokowki?
Mi sie strasznie podoba fryzura sierpniowej julki, ale boje sie, ze moje fryzjerce tez nie starczy umiejetnosci.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Mój mop był z potrójnej lokówki :) A fryz Julki był robiony zwykłą lokówką, ale fryzjer musi być zdolny..
Imagine there is no hate

martos82

Inka a ja chcialam sobie kupic taka lokowke, ale teraz mi przeszla ochota. Z tym, ze julkowa fryzura byla robiona przy uzyciu lokowki to mnie zaskoczylas. Ja nawet sobie  nie potrafie wyobrazic jak mozna takie cudo uzyskac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Stabilo

Cytat: inkageo w 08 Mar 2008, 15:38:52
Prostownicy do loków?
Zwykłą prostownicą rzeczywiście mozna wyczarować loki, choć sama nie próbowałam. Na youtube jest duzo filmików instruktażowych, jak to zrobić. Załączam dwa pierwsze z brzegu:
http://www.youtube.com/watch?v=k57daS_c_yI
http://www.youtube.com/watch?v=KUhBCcbr9QY

Ja póki co postanowiłam nie poddawać się bez walki i mimo wszystko poszukam fryzjerki, która podejmie się tego zadania. Nawet jesli wyjdzie mop, będę spokojna, że chociaż spróbowałam. Fale Sierpniowejjulki były świetne. Jaka metodą powstały?? 

martos82

Cytat: inkageo w 08 Mar 2008, 16:36:25
A fryz Julki był robiony zwykłą lokówką, ale fryzjer musi być zdolny..

Zobacz wyzej - Inka napisala, ze to byly loki z lokowki ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja tez mialam na slub loki(takie srednie) robione prostownica, chociaz wczesniej glowe bym dala, ze fryzjerka bedzie mi je robic lokowka :)

asia407

Magdalinska, a jak z trwaloscia takich lokow? Dlugo sie trzymaly? Fryzjerka myla ci wlosy przed kreceniem?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

Ja czasami kręce włosy prostownicą...
Włosy mam dość mało podatne na kręcenie a efekt jest wyjątkowo trwały- przynajmniej w moim przypadku. Efekt jest dużo ładniejszy i trwalszy niż spanie na wałkach i kręcenie lokówką...
mnie podoba się ta fryzura Hudson zaproponowana przez martos82 ..
Fryzjerka powiedziała że na moich włosach da się ją zrobić ale miałabym spać przed ślubem na wałkach... a ja nie jestem przekonana do tego sposobu :-\
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

martos82

Mi sie tez ta fryzura najbardziej podoba :] tylko nie wiem czy na moich dlugich wlosach ( rak gdzies 10 - 15cm ) za lopatki da sie to zroic i jak taka fryzura wyglada z tylu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

Cytat: martos82 w 09 Mar 2008, 16:57:16
Mi sie tez ta fryzura najbardziej podoba :] tylko nie wiem czy na moich dlugich wlosach ( rak gdzies 10 - 15cm ) za lopatki da sie to zroic i jak taka fryzura wyglada z tylu.
pewnie że się da!  ;)
nawet z krótszych można takie cudo wyczarować!
Masz idealna długość włosów do wszystkich rodzajów fryzur!



Pzdr
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

konwalia

Ja ostatnio na ślubie kolegi miałam coś takiego i trzymało się świetnie cały dzień:

konwalia


magdalinska

asia407 , trzymało sie cala noc, nic sie nie rozprostowalo, fryzjerka myla mi glowe przed kreceniem, cala fryzure robila 2 godz. Ale ja mam wlosy, ktore same mi sie podkrecaja delikatnie, wiec moze mam dobre do takiej fryzury, a jak ktos ma wlosy proste jak druty, sztywne, to moze rzeczywiscie ciezko bedzie....  nie wiem, nie znam sie :)
wklejam zdjecie mojej fryzury: ( z drugiej strony mialam kwiatka)


Basia

myślę że przy włosach prostych i trudnych do kręcenia lepiej będzie je upiąć..
czy takie rozpuszczone przypakiem łatwiej się nie rozkręcą?
jak myślicie?
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

asia407

Magdalinska,dzieki wielkie za zdjecia.Sliczna fryzura :)
Konwalia,a jaka technika,ze sie tak wyraze, stworzono twoje loki  ;) ? Lokowka, prostownica, walki...? Pieknie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login