LECZO

Zaczęty przez tiliam, 04 Mar 2008, 20:08:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dagi

Cytat: Kasia w 10 Mar 2008, 13:12:10
smakoszem nie jestem i nie czuje różnicy pomiędzy tą letnią a zimową ;)
ja czuję i w papryce a przede wszystkim w pomidorach, tych letnich nic nie zastąpi...
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

twinnie77

Tajemnica leczo wg mojej mamy: trzeba mieć wszystko pokrojone przed gotowaniem, a następnie w odpowiedniej kolejności wrzucać do garnka. I pilnować, by nie rozgotować papryki.

A różnica w smaku warzyw zimowych i letnich oczywiście jest. Do leczo moim zdaniem powinno się dawać różne papryki: zielone, żółte i czerwone. A oprócz tego jest jeszcze taka zielonkawa papryka, zazwyczaj najtańsza (szukam fotki, ale nigdzie nie ma). Ona ma najwięcej smaku i aromatu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

dokładnie Twinnie:) zgadzam się z Mamą Twoją. i Tą kolorowością papryk. I tą zielonkawą (własciwie to taka bardziej seledynową;) ) tez często stosuje, tania jesienią i dlatego mozna jej kupić w dowolnych ilościach:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: twinnie77 w 10 Mar 2008, 19:39:05
Tajemnica leczo wg mojej mamy: trzeba mieć wszystko pokrojone przed gotowaniem, a następnie w odpowiedniej kolejności wrzucać do garnka. I pilnować, by nie rozgotować papryki.
raz pozwolilam by przy leczo pomagala mi siostra K. I co? wrzucila wszystko razem i wyszlo troszke brejkowate a zamiast papryki - same skórki.

twinnie77

Wbrew pozorom to nie taka łatwa potrawa :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login