Murzynek - po prostu

Zaczęty przez crazy.live, 26 Lut 2008, 12:53:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Jak piekłaś? Pewnie coś ściemniasz ;) Albo zobaczysz przez noc Ci się skiepści i będzie wyglądał jak mój ;) A tak na serio, jak ustawiłaś piekarnik?
Imagine there is no hate

golinda

Inka, przez noc nic mu się nie stało.
Robiłam dokładnie wg przepisu, dodałam jeszcze tylko płatki migdałów i siekane orzechy włoskie. Polewę też posypałam płatkami migdałów. Mi smakuję, mężu memu też :-)
Piekarnik ustawiłam na 170C, piekłam ok. 1,5h

zuzia

golinda,
no normalnie nie spodziewałabym sie po słoniku ;D takich zdolności :)

golinda

Cytat: zuzia w 10 Mar 2008, 09:49:38
golinda,
no normalnie nie spodziewałabym sie po słoniku ;D takich zdolności :)

uwierz w słoniki!  :)

inkageo

Sama instrukcja że 170 stopni mi nie wystarczy, jakie grzałki trzeba odpalić? Góra, dół, fala, kreska, kreska z kropelką czy termoobieg z falą i inne tego typu mam do wyboru ;)
Imagine there is no hate

Kasia

inka [piecz na samym dolnym pieczeniu

golinda

Inka, mój piekarnik ma tylko grzanie od dołu - tam gdzie się gaz podpala
stawiam na środkowej "półce"
i zawsze wychodzi, nawet tak wymagający biszkopt wychodzi rewelacyjnie

Kasia

u mnie też piekarnik gazowy i wszystko się udaje :)

crazy.live

Cytat: golinda w 09 Mar 2008, 20:16:21
mój wyszedł pięknie! pachnie w całym domu!
a to ulubione ciasto moejgo męża :-)

Cieszę się , że komuś sie w końcu udało :D

magdarynka

#34
Ja tez pieke w gazowym ( starym gracie zreszta ) i murzynek pieczony z bardzo podobnego przepisu pieke tak jak Golinda napisala, 170C i 1,5h. Tylko ze kazdy piekarnik trzeba wyczuc, ja ten sam przepis w domu rodzinnym pieklam troche duzej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

#35
Uwielbiam murzynka z polewą.
Jak mama kiedyś pytała jakie ma upiec ciasto, to z siostrą zawsze krzyczałyśmy, że murzynka  :)

Inka ja piekę ciasta na ustawieniu góra dół, termoobiegu używam przy cieście marchewkowym ale to już na sam koniec pieczenia.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

inkageo

Do trzech razy sztuka :) Murzynek siedzi w piekarniku :) Okazało się, że nie mam opcji grzania tylko dołem, więc ustawiłam na góra-dół bez termoobiegu.
Imagine there is no hate

inkageo

Nie jest źle..jest fatalnie.. Taki kształt ma moje ciasto na półmetku pieczenia..

Imagine there is no hate

golinda

no, Inka, trzymam kciuki
mój mąż zjadł dzisiaj właśnie ostatni kawałek tego, który mi tak pięknie wyszedł w zeszły weekend
będę musiała teraz upiec coś innego (może szarlotkę?)

golinda

Inka, dlaczego fatalnie? To, że popękał nic nei znaczy, mój też pękł, a smakował super!

inkageo

Wygląda jak makieta gór ;) Środek już jest po erupcji i się zapada ;) Ale jak pachnie...
Imagine there is no hate

crazy.live

Inka trzymam kciuki,żeby Ci się w końcu udało. :) Mój też zawsze pęka ;D

inkageo

Nie może być.. Wygląda na to, że się UDAŁ :) Pycha :)
Imagine there is no hate

didi_loczek

Cytat: inkageo w 15 Mar 2008, 22:28:59
Nie może być.. Wygląda na to, że się UDAŁ :) Pycha :)
No to w nagrodę dostajesz piwko. Ja jeszcze ani jednego ciasta w życiu nie upiekłam  :-[

zuzia

bardzo fajnie wychodzi, jak w te popękania wlejesz czekoladę. Nigella, kiedyś coś takiego pokazala i spróbowalam. pycha.

brawurka

dzis moja kolej na piczenie, tylko poczekam az brat wstanie zeby do sklepu poszedł

panikarola

#46
moj murzyn juz siedzi w piecu i pachnie ;) piwko dla ciebie, crazy live!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

annka-cygannka

Okazało się, że mój N nie wie co to jest murzynek!!!  :oTo tak jak nie wiedzieć czym jest szarlotka!!! W związku z tym postanowiłam upiec to ciacho i właśnie wyjęłam je z piekarnika. Pachnie tak, że nie mogę się doczekać aż wystygnie... ciekawa jestem jak smakuje  :P

inkageo

Uważaj przy wyciąganiu z formy. Mi dzisiaj wyszedł puszysty jak kaczuszka i się trochę rozwalił ;) Ale jest pyszny :)
Imagine there is no hate

annka-cygannka

Pycha, udał się!  brawo Piwo dla crazy.live za przepis i dla Ciebie Inka za polewę :) Mniam :)