Murzynek - po prostu

Zaczęty przez crazy.live, 26 Lut 2008, 12:53:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crazy.live

przedstawiam przepis na najlepsze ciasto czyli Murzynek. Dla mnie to taki smak  z dzieciństwa. :-P
Polecam wszystkim. Robota zajmuje 15 min (tylko piecze się dłużej)

MURZYNEK


Ciasto:

185 g masła lub margaryny
2 łyżeczki esencji waniliowej,
1 ½ szklanki cukru, drobnego,
3 jajka
2 szklanki mąki (tortowej)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2/3 szkl (70 g) kakao,
1 szklanka wody


MAsło utrzeć z cukrem, potem dodawać resztę składników (jajka, mąkę, kakao a na końcu wodę) ucierac mikserem na wolnych obrotach az się składniki połączą. Następnie 3 minuty na średnich obrotach aż ciasto zjaśnieje i będzie gładkie. Przełożyć do nasmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą formy.
Piekarnik nagrzać wcześniej do 180 stopni.
Piec ok. 1 ½ godz .

Zawsze się udaje i jest pyszny.
Powodzenia

inkageo

Oooo ja uwielbiam murzynka, ale mój przepis jest gorszy bo trzeba gotować, studzić, ubijać pianę z białek, a ciasto mi pęka przy pieczeniu, więc wypróbuję Twój :) Tylko jakoś tak dużo tego kakao, ale w moim przepisie było na łyżki, więc może w sumie to jest podobna ilość.
Imagine there is no hate

crazy.live

no, tego kakao jest naprawdę duuużo ale murzynek wychodzi  czarny

magda_ok

Moj przepis podobny do Inki, ja tez gotuje i chwile studze, i tez ubijam jajka! ( i wcale nie uwazam ze to gorszy przepis!!!)
W ramach modyfikacji dodaje mielone migdaly/orzechy i wtedy jeszcze lepsze!!!
Plusem przepisu mojego (i pewnie Inki) jest to ze nie trzeba w sumie posiadac miksera ;)

mayagaramond

Cytat: "inkageo"było na łyżki,

lyzka stolowa tak tak pi razy oko 10 g
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: "magda_ok"Plusem przepisu mojego (i pewnie Inki) jest to ze nie trzeba w sumie posiadac miksera  
Kochana, jak tu sposobem ręcznym pianę ubić, no way ;) ;) ;)
Imagine there is no hate

crazy.live

Cytat: magda_okMoj przepis podobny do Inki, ja tez gotuje i chwile studze, i tez ubijam jajka! ( i wcale nie uwazam ze to gorszy przepis!!!)

Ja też kiedyś robiłam wedle tego przepisu, ale zawsze wychodził mi zakalec  :-/

inkageo

Nie wyszedł mi :( Wygląda na to, że w środku niedopieczony, ale siedział w piekarniku 90 minut i z góry już się trochę przypalał :( :( :( Co ja źle zrobiłam ?  :'(
Imagine there is no hate

crazy.live

o kurcze :-[ nie mam pojęcia co się stało ::), mi zawsze wychodzi. Może długośc pieczenia zależy od piekarnika  ???? Ja mam piekarnik elektryczny, zawsze piekę ok 90 min i jest dobry

inkageo

Piekłam z termoobiegem, może w tym błąd.. Ze mnie to nieudacznik.. Wczoraj jeszcze zapowiadało się nieźle, pierwsze kawałki były ok, a w nocy tak się zbryliło, ściemniało w środku i jest twarde. Może nie wolno go dawać do zimnego..
Imagine there is no hate

jo_miekka

Cholera, Inka. Może Ty nie masz szczęścia do czarnuchów? Moje ciastka, teraz murzynek... :)

inkageo

Jeszcze trochę i mąż zamknie mi piekarnik na kłódkę ;) W sprawie ciasteczek już się zrehabilitowałam!!!
Imagine there is no hate

crazy.live

Cytat: inkageo w 07 Mar 2008, 21:39:22
Piekłam z termoobiegem, może w tym błąd.. Ze mnie to nieudacznik.. Wczoraj jeszcze zapowiadało się nieźle, pierwsze kawałki były ok, a w nocy tak się zbryliło, ściemniało w środku i jest twarde. Może nie wolno go dawać do zimnego..

Precz z termoobiegiem przy pieczeniu Murzynka!!! To właśnie spowodowało że z góry się przypalił a w środku niedopieczony. Następnym razem włącz piekarnik bez termoobiegu :-*

inkageo

Ale na co mam ustawić? Jakie grzanie? Góra, dół? Tam są takie proste kreski i fale, nie wiem o co chodzi, muszę poszukać instrukcji obsługi..
Imagine there is no hate

jo_miekka

Cytat: inkageo w 07 Mar 2008, 21:47:48
W sprawie ciasteczek już się zrehabilitowałam!!!

Ja wiem, ja pamiętam, ja śledziłam Twoje poczynania, ja sie bardzo cieszę!
Ale nie pamietam, czy smakowały...?

inkageo

Smakowały, zjadłam wszystkie :)
Imagine there is no hate

crazy.live

Cytat: inkageo w 07 Mar 2008, 21:55:54
Ale na co mam ustawić? Jakie grzanie? Góra, dół? Tam są takie proste kreski i fale, nie wiem o co chodzi, muszę poszukać instrukcji obsługi..


Mam w piekarniku tylko opcję góra-dół (jednocześnie), i tylko tego uzywam

vobi

Cytat: crazy.live w 07 Mar 2008, 21:48:47
Precz z termoobiegiem przy pieczeniu Murzynka!!! To właśnie spowodowało że z góry się przypalił a w środku niedopieczony. Następnym razem włącz piekarnik bez termoobiegu :-*

crazy.live, czy to znaczy ze termoobiegu w ogole nie uzywa sie do pieczenia ciast? ???

Kasia

ja mam zwykły gazowy piekarnik więc pieczenie jest od dołu (gazowe)
- wszystkie ciasta wychodza jak trzeba :)

mam dodatkowo funkcję górnego grzania (elektryczne) i zawsze jak sie skuszę z tego cuda skorzystać to mam spalone ciasto

crazy.live

Cytat: vobi w 07 Mar 2008, 22:32:23
Cytat: crazy.live w 07 Mar 2008, 21:48:47
Precz z termoobiegiem przy pieczeniu Murzynka!!! To właśnie spowodowało że z góry się przypalił a w środku niedopieczony. Następnym razem włącz piekarnik bez termoobiegu :-*

crazy.live, czy to znaczy ze termoobiegu w ogole nie uzywa sie do pieczenia ciast? ???

Termoobiegu uzywa się głównie przy pieczeniu np. bez, wtedy fajnie się wysuszają. Ja jeszcze włączam przy okazji zapiekanek z serem, pizzy czy  lasagne (ale tylko na parę minut i zawsze pod koniec pieczenia).

golinda

mój wyszedł pięknie! pachnie w całym domu!
a to ulubione ciasto moejgo męża :-)

marax

ja tam za murzynami nie przepadam a z murzynkiem nie mozemy dojsc do porozumienia ciagle jakis taki zapadniety

inkageo

Cytat: golinda w 09 Mar 2008, 20:16:21
mój wyszedł pięknie! pachnie w całym domu!
a to ulubione ciasto moejgo męża :-)
Weź mnie lepiej nie denerwuj! ;)
Imagine there is no hate

marax

inka ja nie wime po co ty wogoe sie stresujesz ja piekarnika uzywam po pizzy,zapiekanek i zapieczenia sera na potrawie - i sie nei stresuje

golinda

Cytat: inkageo w 09 Mar 2008, 20:28:57

Weź mnie lepiej nie denerwuj! ;)

wybacz, ale wyszedł znakomity :-)