Soczewki kontaktowe

Zaczęty przez mona_liza, 25 Lut 2008, 20:20:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malybob

HEEEJ ! Fakt, dawno nie bylo mnie, przynajmniej aktywnie.. Ale czuje,ze sie poprawie ;) Nie ma to jak atmosfera Strefy!

zwierzatko_mojej_mamy

nooo! ;D brawa dla tej Pani ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

 :champaign:
Witaj Zwierzatko :) Straaasznie wciagajace forum stworzylas...

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Ja od ponad 5 lat nosze soczewki Baush&Lomb 3 miesieczne i jestem zadowolona. Mąż też nosi Bausha ale musi miesieczne bo w pracy dużo pyłów kurzu itp i często mu się zużywają. I np i moje oczy i męża nie tolerują soczewek Johnsona. Nie wiem czym to jest podyktowane? Płyn używamy Re-Nu.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

aja

a jak z waszym wzrokiem po kilku latach noszenia soczewek - ja zauważyłam że u mojego męża się pogorszyło choć nie wiem czy to porostu on tak ma czy to wina soczewek?

Lwica

No u mnie raz tylko delikatna zmiana ale to o 0,25 i to  w ogólepierwsza zmiana odkąd mam wade wzroku i nosiłam okulary. U męża triche inaczej sprawa wygląda bo on ma wade wzroku od dziecka małego, ale żeby od noszenia soczewek mu sie pogorszyło nie sądzę oboje jestesmy pod stałą kontrolą lekarską.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

OlaFasola

Ja od kilku miesięcy zaczęłam nosić ciba vision night and day. Są boskie,  pierwsze które są dla mnie idealne no i zakładam raz, po miesiącu wywalam do kosza. Ostatnio o nich całkiem zapomniłam i nosiłam 45 dni, co nie jest oczewiście dobre, ale są niewyczuwalne. Chodzę na basen, bardzo dużo pracuję przy kompie i nic się z nimi nie dzieje. 

zwierzatko_mojej_mamy

mi sie nie ruszyla wada od 7 lat i niech tak zostanie, wczesniej nosilam okulary i sie pogarszala, ale to raczej z powodu wieku i tyle - nie widze zasady ;) mysle, ze mezowi po prostu sie pogorszylo. kropka.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Cytat: aja w 04 Lis 2009, 11:51:01
a jak z waszym wzrokiem po kilku latach noszenia soczewek - ja zauważyłam że u mojego męża się pogorszyło choć nie wiem czy to porostu on tak ma czy to wina soczewek?

to czy sie nosi soczewki, czy okulary nie ma znaczenia dla pogorszania wzroku - raczej jego obciązenie praca przy komputerze, czytaniem w złym swietle itd ;)

ja nosze soczewki od 4 lat, wczesniej 10 lat w okularach. Nie widziałam róznicy w pogarszaniu wzroku miedzy oboma okresami. Gdzies od 1,5 roku wada leci mi wolniej, ale okulista twierdzi ze to kwestia wieku, ;) stara juz jestem i za pare lat zacznie sie lekko cofac, a potem dorobie sobie okularu "do dali" lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 04 Lis 2009, 17:45:25stara juz jestem i za pare lat zacznie sie lekko cofac, a potem dorobie sobie okularu "do dali"
ja jjuz takie mam :padam:

magoo

ja nosze soczewki jakies 8 lat, bez przerw, tez zawsze 3 miesieczne B&L, ostatnio mi sie wada minimalnie zmniejszyla, wczesniej sie powiekszala

martullek

ja noszę 10 lat, najpierw miesięczne, teraz dwutygodniowe. wada mi się minimalnie zwiększyła w tym czasie.

hania27

ja tez juz nosze pare lat, moje ulubione to air optix - miesieczne

rok temu ktos z rodziny usiadl na moich okularach (heh :P) i teraz juz tylko korzystam z samych soczewek, bo jakos nie potrafie sie zmusic do zakupu okularow, ale przydalby sie

moniulinek

Ja też noszę air optixy - lubię je, bo chociaż pracuję przy komputerze, to nie wysychają mi oczy. Teraz właśnie czekam na przesyłkę - tym razem spróbuję air optix Aqua. Podobno mają być jeszcze wilgotniejsze - oczy oczywiście ;)
Wada mi narazie nie postępuje - ani w jedną ani w drugą stronę.
A wszelkie soczewki i inne okołosoczewkowe produkty kupuję na allegro.

Swoją drogą zdziwiłam się kiedyś bardzo mocno, gdy nie mogłam w żadnej aptece kupić płynu do soczewek. Nie wiedziałam wtedy, że apteki nie prowadzą sprzedaży takich rzeczy (przynajmniej na całym warszawskim Mokotowie), a że było już po 19 i wszelkie sklepy optyczne były zamknięte, musiałam ratować się solą fizjologiczną. Później, przypadkiem, natrafiłam na płyn do soczewek w Drogerii Naturze - bardzo sensowny zresztą.

natka

ja mam 2 tygodniowe acuvue oasys ale z checia bym wybrobowala jakies inne, miesieczne, tylko nei wiem na co sie zdecydowac, tak wiec za wszelkie porady bede polewac :) soczewki nosze od ponad roku i jestem bardzo zadwolona. Niestety mam jeden paskudny odruch, czesto trę oczy i przez to czasem soczewka mi wlezie gdzies tam gleboko pod powieke i musze jej dluugo szkac ;)

moniulinek

natka, naprawdę, polecam Ci soczewki Ciba Vision Air Optix. Sama używam miesięcznych. Wcześniej testowałam i Bausch&Lomb i Acuvue i nie do końca byłam zadowolona - zdecydowanie bardziej wysychały mi oczy i trudno mi było pracować przy komputerze. Od pół roku stosuję tylko Air Optix i jest super.

natka

moniulinek ooo dzieki :)  :beer: wlasnie przegladam allegro i widze ze cena znosna :) na pewno wyprobuje :)
a tak swoja droga to gdzie kupujecie szkla?? ja jak dotad wlasnie na allegro, mam sprawdzonego sprzedawce ale widze ze nie ma tych Vision Air Optix

moniulinek

Ja też na allegro. Nie mam żadnego konkretnego sprzedawcy, ale zawsze sprawdzam od kogo kupuję - ile i jakie ma komentarze. Jeszcze nigdy się nie nacięłam (tfu tfu). Dzisiaj właśnie czekam na przesyłkę z soczewkami i płynem (ten sprzedawca ma teraz tylko Ciba Vision Air Optix Aqua, zwykłych Air Optix nie widzę).

wrobelek0403

#69
natka po dobór odpowiednich soczewek powinnas pojsc do optomentrysty lub okulisty. nie kazda soczewka dobrze lezy na oku, mają rozne srednice i krzywizny - trzeba to sprawdzic po załozeniu soczewek, inaczej mozna się bardzo skrzywdzic.


ja rowniez polecam AIR OPTIX CIBY - w porównaniu z B&L  great

a kupuje tutaj: http://www.twojesoczewki.com/shop,sklep-internetowy-soczewki-kontaktowe ostatnio za op. 3 sztuki dla astygmatyków płaciłam 69 zł.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Mnie sie wada dalej pogarsza, a nosze okulary ;) Soczewki od wielkiego dzwonu, bo moje oczy ich niestety nie lubia...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

natka

Cytat: wrobelek0403 w 20 Lis 2009, 16:59:14natka po dobór odpowiednich soczewek powinnas pojsc do optomentrysty lub okulisty. nie kazda soczewka dobrze lezy na oku, mają rozne srednice i krzywizny - trzeba to sprawdzic po załozeniu soczewek, inaczej mozna się bardzo skrzywdzic.
to wiem, swoje soczewki bylam dobierac u lekarza. Podala mi informacje jakie parametry powinna spelniac soczewka ze powinnam wybierac takie uwodnione :)
w sumie jak sprawdzilam parametry tych air optix to jednak sie roznia od moich acuvue, za to soczewki B&L maja takie same... chyba faktycznie wybiore sie i dowiem czy moge przejsc na inne

catwoman

#72
Cytat: Dorotka1981 w 04 Lis 2009, 12:02:53oboje jestesmy pod stałą kontrolą lekarską
Dorotka1981 (lub inna wrocławianka:-)) Możecie polecić jakiegoś okulistę we WRO, który solidnie dobierze mi soczewki ?

wis

Catwoman, ja nie wrocławianka, ale mogę polecić mojego byłego pracodawcę www.twojesoczewki.pl - masz chyba z 7 salonów do wyboru we Wrocławiu http://www.twojesoczewki.com/sklep,soczewki_kontaktowe_wroclaw_arena,2

Lwica

Cytat: catwoman w 15 Mar 2010, 15:21:59Dorotka1981 (lub inna wrocławianka:-)) Możecie polecić jakiegoś okulistę we WRO, który solidnie dobierze mi soczewki ?

No my z mężem chodzimy do Vission Ekspres. Idziemy jak jest promocja badanie z wyborem soczewek.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!