Soczewki kontaktowe

Zaczęty przez mona_liza, 25 Lut 2008, 20:20:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mona_liza

Czy któraś z Was nosi soczewki kontaktowe? Ja mam od dwóch tygodni i ni cholere nie mogę się przyzwyczaić - cały czas je czuje! A tak ponoć nie powinno być :( Ślepia mnie bolą i nie mogę długo chodzić w soczewkach, bo mnie denerwują... Mam ponoć nienajgorsze soczeki (J&J Oasys 2-tygodniowe). Czy Wy kobitki, które miałyście do czynienia z soczewkami też tak długo się przyzwyczajałyście, czy moze ja mam je źle dopasowane?

salsa

mona_liza,
ja nosze juz 8 lat:P

1. przez pierwsze 2 miesiace czułam soczewki, potem przeszło
2. jesli bolą Cie oczy to mozesz miec zle dobrane
3. ja J&J uważam za najgorsze soczewki na swiecie
grube, suche i MAŁE
ja mam duża krzywiznę rogówki oka i muszę miec duze soczewki, te ktore mam z bausch & lomb są najwiekszymi soczewkami dostepnymi na rynku-jedyny promień krzywizny jaki mi pasuje
4, kup sobie płyn nawilżający, mozesz miec oczy wrażliwsze i potrzebujące wiecej nawiżania
5. mnie to nic nie daje bo mam mokre oczy ale moj brat czesto używa tzw sztucznych łez-to takie krople odswieżające
6. jesli przed soczewkami nie miałas pełnych badań z dnem oka i dokładnym badaniem siatkówki TO ZMIEŃ LEKARZA :shock:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mona_liza

Cytat: "salsa"jesli przed soczewkami nie miałas pełnych badań z dnem oka i dokładnym badaniem siatkówki TO ZMIEŃ LEKARZA  

no to chyba muszę zmienić, bo nie miałam takich badań  :-x
A oczy faktycznie mam dość suche, więc krople na pewno będą niezbędne.. No i oczy mam chyba też dosyć wrażliwe, zresztą skóre twarzy - zwłaszcza pod okiem mam bardzo wrażliwą - nieodpowiedni krem i zaraz skóra podrażniona...
A czy są jakieś soczewki do wrażliwych oczu?

riannka

ja nosiłam swego czasu soczewki 3-miesięczne,  niestety ciągle nie mogłam się przyzwyczaić i podobnie jak Ty, cały czas je czułam, zmieniłam na miesięczne, było lepiej, ale nie super
teraz noszę 1- dniowe i są zdecydowanie najlepsze dla mnie - do tego stopnia że zapominam że ja mam   :mrgreen:
mam tzw suche oko i muszę je nawilżać sztucznymi łzami

Basia

ja po kilku próbach swoje wyrzuciłam.
Tak bolały mnie oczy że nie potrafiłam wytrzymać. Teraz myślę że były po prostu źle dobrane. Po tym co Ty opisujesz to Twoja sytuacja jest taka sama.

Teraz dojrzałam do kolejnej próby przyzwyczajenia sie do soczewek... Chciałabym się wybrać do jakiegoś porządnego lekarza by pomógł mi je dobrać. I Tobie te tak rady

;-)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

mona_liza

No to teraz pytanie z innej beczki... Czy zwrot soczewek działa na tej samej zasadzie co inny towar, tzn. do 7 dni bez podania przyczyny? To dość specyficzny towar...
Kupiłam sobie wczoraj te soczewki, które właśnie tak mnie denerwują, chce je oddać (oczywiście są nowe nieśmigane  ;-) !!!

salsa

Cytat: "riannka"eraz noszę 1- dniowe i są zdecydowanie najlepsze dla mnie
im krótszy termin przydatności do spożycia tym cieńsze soczewki;)
ja mam pancerne oczy, miesięczne są dla mnie ok. przenaszam  je regularnie czego robic nie wolno, ale ze mam tez mokre oczy to tego nie odczuwam ;)

Cytat: "mona_liza"A czy są jakieś soczewki do wrażliwych oczu?
raczej płyny do soczewek z róznymi dodatkami
kazdy płyn jest inny
np jednemu mocniej zabiałcza oko-powinien postawic na mocniejsze odbiałczanie
inny nie białczy mocno ale z kolei oko mu schnie-no to wtedy płyn nawilżający + łzy

jest wiele opcji, u optyka doradza

Cytat: "mona_liza"no to chyba muszę zmienić, bo nie miałam takich badań :-x

te badania sa absolutnie koniecznie mimimum raz w roku a juz szczegolnie rpzy soczewkach
soczewka to broń na oku-trzeba kontrolowac czy nie robi się jakies owrzodzenie itp
oczywiscie kazdy powinien robic te badania ale soczewkowiec szczegolnie
poza tym po tych badaniach moze sie okazac ze np lepsze dla danej osoby są soczewki twarde albo w ogole nie powinna soczewek nosic

[ Dodano: 25-02-2008, 21:56 ]
Cytat: "Basia"
Teraz dojrzałam do kolejnej próby przyzwyczajenia sie do soczewek... Chciałabym się wybrać do jakiegoś porządnego lekarza by pomógł mi je dobrać. I Tobie te tak rady

polecam mini-klinikę  Nawrockich w Łodzi
ciagle tam jeżdżę choć ok lat juz tam nie mieszkam
są swietni i cenowo umiarkowani
dobieraja soczewki tak, ze jak komus opowiadam jak byłam rpzygotowana do soczewek rpzez lekarza to wiekszosc nie wie o cyzm mowie
ona jest dr hab a on prof

ul. Radwańska w Łodzi:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

martullek

Używam soczewek od 5 lat i chwalę to sobie od pierwszego dnia. Nie lubię się w okularach, więc było to dla mnie wybawienie  :)

Przez bardzo długi czas używałam soczewek Frequency Aspheric - miesięcznych, ale okazało się, że były dla mnie niekorzystne i musiałam przez nie w te wakacje na dłuższy czas odstawić soczewki. Za długo je nosiłam i miałam przez nie bardzo zmęczone oczy - co wyszło przy ostatniej kontroli u okulisty. Przymusowa przerwa i kuracja pomogły.

Teraz, od pół roku, używam J&J Acuvue Oasys, te o których piszesz, że są dla Ciebie niewygodne - ale ja akurat jestem nimi zachwycona. Są bardziej "przewiewne" niż poprzednie, oko nie jest zmęczone.

Musisz próbować i znaleźć najlepsze dla Ciebie. Jeśli są niewygodne, to nie ma co się męczyć. A co do zwrotu - jeśli masz nierozpieczętowane pudełko (najlepiej to tekturowe), wydaje mi się, że powinni przyjąć zwrot. Ale nie praktykowałam... :roll:

salsa

Cytat: "mona_liza"Kupiłam sobie wczoraj te soczewki, które właśnie tak mnie denerwują, chce je oddać (oczywiście są nowe nieśmigane ;-) !!!
jesli zapakowane i masz paragon to bez problemu
ja kiedys oddałam bo babka dała mi złą moc soczewek
i dwa razy reklamowałam soczewkę juz rozpakowaną
za każdym razem    przyjeli reklamację
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

martullek

Cytat: "salsa"dwa razy reklamowałam soczewkę juz rozpakowaną
za każdym razem przyjeli reklamację
też kiedys tak miałam - soczewka była rozerwana na dwie części...

salsa

martullek, u mnie raz rozerwana i raz z chropowatymi brzegami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "mona_liza"Ślepia mnie bolą i nie mogę długo chodzić w soczewkach, bo mnie denerwują...

Kiedys nosialam tylko soczewki, niestety po paru latach okazalo sie ze to nie dla mnie. Na codzien okulary, soczewki od wielkiego dzwonu. Mam suche oczy i zarowno lekarz jak i optyk odradzili mi soczewki... To samo bylo u H.

Idz przede wszystkim do dobrego okulisty, niech cie dokladnie zbada i postawi diagnoze. Soczewki nie sa niestety dla wszystkich...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kwiaty-aga

martullek, ja mam tak samo jak ty - wybawienie, bo okularów nie lubię

noszę juz jakieś 4-5 lat i nigdy nie miałam większych problemów. No może jak za długo w klimatyzacji siedziałam, to oczy były suche..
od jakiegoś roku używam soczewek miesięcznych night&day - nosi się cały miesiąc bez wyjmowania i jest to duża wygoda. Dodatkowo są to cieńsze soczewki więc ich wogole nie czuc.. i jaki komfort - wstajsz rano i wszystko widzisz :)

martullek

Cytat: "kwiaty-aga"od jakiegoś roku używam soczewek miesięcznych night&day - nosi się cały miesiąc bez wyjmowania i jest to duża wygoda. Dodatkowo są to cieńsze soczewki więc ich wogole nie czuc.. i jaki komfort - wstajsz rano i wszystko widzisz
o nie, tak bym nie mogła. bardzo nie lubię spać w soczewkach. mimo, że te pewnie są do tego dostosowane, to bym nie mogła ...

kwiaty-aga

martullek, ja wogóle nie czuje ze je mam na sobie, wiec nie ma tez problemu ze spaniem w nich :)

irula

Ja noszę soczewki od jakichś 3 lat. Też J&J z tym, że nie Acuvue Oasys a Acuvue Advance. Na początku też ciągle je czułam, ale potem stopniowo oko coraz bardziej się przyzwyczajało. Kiedyś korzystając z promocji przerzuciłam się na jakiś czas z Advance właśnie na Oasys - niby nowsze i niby lepsze, ale muszę powiedzieć, że Advance oceniam lepiej. Oasys wysychały jakoś szybciej (płynu używałam cały czas tej samej firmy - B&L Renu). Johnsony są niby dwutygodniowe, ale 3 tygodnie można je nosić spokojnie (ja wytrzymuję około miesiąca, tylko pod koniec już wysychają szybciej niż świeże).

martullek

Cytat: "irula"Oasys wysychały jakoś szybciej (płynu używałam cały czas tej samej firmy - B&L Renu). Johnsony są niby dwutygodniowe, ale 3 tygodnie można je nosić spokojnie (ja wytrzymuję około miesiąca, tylko pod koniec już wysychają szybciej niż świeże).
irula, nie radzę przenaszać soczewek. one naprawdę mają określony termin ważności. sama tak robiłam, bo myślałam, że to przecież nie szkodzi, skoro ciągle w nich dobrze widzę. musiałam mieć miesięczną przerwę, bo oczy były tak zmęczone. a inny lekarz nastraszył mnie, że może i rok będę musiała chodzić tylko w okularach. teraz już pilnuję terminów co do dnia.

Louve

mona_liza jak Twoje soczewki? nosisz? przyzwyczaiłaś się?
uwielbiam soczewki, są moim wybawieniem! bardzo szybko się przyzwyczaiłam - po dwóch dniach już nie czulam...
w przeciwieństwie do salsy mam małe oczy i małe soczewki - J&J Sureview (miesięczne) sprawdziły się u mnie najlepiej; z kolei Advance Acuvue zupełnie nie mogłam nosić - bardzo szybko wysychało mi oko - po około 8 godzinach... Oasys za to są super, ale po dwóch tygodniach już czuję dyskomfort i nie mam nawet szansy na przenoszenie :) a w pośpiechu codziennym zdarza mi się nie pamiętać o konieczności zmiany soczewek...
Nosiłam też różne soczewki Bauscha i Ciby – dla mnie zdecydowanie za duże i za grube... ale to podobno indywidualne odczucia.
mona_liza może spróbuj od jednodniowych – one są bardzo cienkie i wygodne....

mona_liza

Louve, zmieniłam soczewki na Air Optix i dodatkowo zmieniłam płyn - dla oczu wrażliwych... Teraz to zupełnie co innego! Jestem bardzo zadowolona i faktycznie nie czuje soczewek, w przeciwieństwie do tych wcześniejszych :)

elve

Noszę soczewki od 15lat, wiecznie przenaszam, zwykle kupuję Baucha, płyn też. Raz miałam zapalenie spojówek... chyba jestem szczęściarą.
Planuję drugie podejście do soczewke torycznych....

zwierzatko_mojej_mamy

o to elvelve ja tak samo ;D tez mialam raz cos - moze zapalenie, ale jak zwykle nie chcialo mi sie nigdzie isc, zeby zdiagnozowac, ale to chyba od pierzowej poduszki :D bo wywalilam ja i przeszlo :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

ja stawiam, ze kremem oko zapaćkałam

wrobelek0403

Cytat: elvelve w 20 Mar 2008, 17:47:54

Planuję drugie podejście do soczewke torycznych....

jak to planujesz??? Przeciez to soczewki dla astygmatykow, jesli sa Ci potrzebne powinnas je nosic dawno??????
Ja nosze od poczatku, B&L 66 Torric, drogie jak pierun, bo zamawia się od razu 6 sztuk na kazde oko. ale ja jestem zadowolona i tez je przenaszam ok, 10 dni ;) Wiem, ze sie nie powinno, ale ostatnio byłam na kontroli, i jak babka obejrzała moje oczy to była w szoku, ze nosze juz 4 tygodnie, a one takie czyste i niezmetniale sa. Widac porządnie je myje rano i wieczor, wiec pare dni wiecej nie powinno mi zaszkodzic ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

wrobelek dobrych kilka lat temu zamówiłam sobie toryczne i lipa, nie mogłam nosić. Okulary mam z cylindrem i jest ok, ale soczewkom nie dałam rady, stąd drugie podejście.
wrobelek ile placisz za toryczne?

Tulipanna

Jesli chodzi o badanie pod soczewki, oto opis, jak ono powinno wygladac:

http://www.visioncare.pl/pl/show/badanie-wzroku-dopasowanie-soczewek

Tak jak dziewczyny wspomnialy, pod soczewki nalezy wykonac pelne badania- w koncu nosisz obce cialo na galce ocznej, soczewki musza byc idealnie dopasowane. Kazdy dobry specjalista powinien nauczyc, jak zakladac, jak zdejmowac soczewki oraz dac probna pare do ponoszenia przez kilka dni. Kazdy potrzebuje innego okresu adaptacji- jeden sie przyzwyczai w tydzien, inny bedzie potrzebowal miesiaca albo i dluzej. Soczewek na rynku jest coraz wiecej i sa coraz lepsze, wiele firm ma w swojej ofercie soczewki wlasnie dla oka suchego( m.in J&J, Ciba). Dla nowych pacjentow polecalabym soczewki jednodniowe- sa najbezpieczniejsze- po jednym dniu po prostu je wyrzucasz i rano zakladasz swieza nowa pare. I naprawde, nie radzilabym przenoszenia soczewek- moze na razie oku sie nic nie dzieje, ale za kilka lat mozna sie dzieki temu nabawic roznych chorob i paskudztw  :'( . No i gdy kupujesz soczewki nie zapomnij podac oprocz ich mocy rowniez krzywizne. OK, koniec madrzenia sie  ;)